Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

План корекційно-розвиваючих занять

Заняття № 1

Мета: психологічна просвіта;

гуманізація міжособистісних відносин;

розвиток емоційної чутливості;

вироблення вміння знімати психологічне і фізіологічне напруження;

набуття навичок встановлення позитивного особистого контакту.

Хід заняття.

1. Вступне слово тренера.

- Друзі, щоб людина почувалася людиною, їй потрібні інші люди для підтвердження цього.

- Що заважає нам сьогодні зараз і вже тепер створити такі умови для себе і для інших ?

- Автор «Маленького принца» Антуан де Сент-Екзюпірі говорив про одну-єдину розкіш – розкіш людського спілкування. Вміння спілкуватися – справжній скарб. І чим більше ви віддаєте, тим більше прибуває до вашої скарбнички – скарбнички спілкування. Зустрічаючись на наших заняттях один з одним, всі

- відкриті новим враженням;

- приймають одне одного;

- нікого не критикують;

- не бояться бути самими собою;

- підтримують один одного;

- завдання виконують як важливу і відповідальну справу;

- не обговорюють поза групою того, що відбувається в ній.

І так починаємо…

2. Релаксаційний комплекс «Контраст».

- Впевнена в собі людина уміє володіти собою, ефективно працювати і відпочивати. Зняти відчуття тривоги, хвилювання, емоційного напруження допоможе спеціальна вправа.

- Найпростіший спосіб відпочити криється у тому, щоб спочатку ми напружуємо м’язи, а потім різко скидаємо напруження.

- Важливо усвідомити приємний стан релакса.

1 частина комплексу

- Сядьте у позу візниці, що нудьгує: руки покладіть на коліна, кисті рук вільно опустіть, коліна не дотикаються, корпус нахилений уперед, голова похилена. Заплющіть очі. Вдихніть носом вільно і неглибоко. Видихніть, звертаючи увагу на свої відчуття від проходження повітря на виході. Вдих - видих – пауза… Подихайте так, роблячи акцент на видиху.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Концентруємо увагу на ногах. Підніміть пальці і напружте усі м’язи ніг. Тільки ніг! Втомлюйте м’язи ніг – ще і ще – зніміть напруження. Напруження на вдиху, релакс на видиху… Приємне відчуття розслаблення залиште у ногах.

Переходимо до мускулатури тулуба. Напружуйте мязи стегон і таза – вдих, при цьому живіт утягується і опускаються ребра. Тримайте у напруженні мязи до втоми. На видиху розслабтеся. Повторіть. Мязи ніг і тулуба залишаються розслабленими.

Переходимо до мязів плечового поясу. Підніміть плечі якомога вище, напружте їх, тільки плечі, - іще – на видиху опустіть голову на груди. Іще раз… М’язи шиї приємно розслаблені.

Тепер черга рук. Cтисніть кисті в кулак – сильніше – відпочиньте. Втоміть мязи рук – скиньте напруження. Залиште відчуття спокою у руках.

- Заплющіть очі, стисніть губи, стисніть зуби – іще – розгладьте ваше лице. Напруження – розслаблення.

2 частина комплексу

- Тепер усі ваші м’язи розслаблені, очі заплющені. Уважно внутрішнім поглядом продивіться усі групи м’язів. Ваші ноги, тулуб, плечі, руки, лице – усі м’язи тіла приємно розслаблені. Ви відпочиваєте.

- Ви відчуваєте приємний стан спокою.

- Ви спокійні, абсолютно спокійні.

- У вас гарний настрій.

- Ви спокійні і впевнені у собі.

- Побудьте у цьому стані спокою.

3 частина комплексу.

- Ви гарно відпочили. Пора відновлювати активність мязів. Дихайте, зосередьтесь на вдиху. Вдих – видих. Я буду рахувати від 0 до 10, і з кожною цифрою відчуття свіжості і бадьорості буде охоплювати вас все більше і більше.

- Підніміть носки ніг, напружте злегка мязи ніг на видиху. Видих. Порухайте ногами. Ви відчуваєте приплив сил у ногах. Десять.

- З невеликим зусиллям напружте мязи стегон і тазу. Хвиля свіжості охопила весь ваш тулуб. Прогніться. Девять.

- З задоволенням піднімайте плечі. Опустіть. Ще раз. Вісім.

- Зробіть кілька рухів головою – угору - вниз – уліво – вправо. Приємне відчуття м’язів, що рухаються. Сім.

- Порухайте руками, злегка стисніть кисті у кулак. Шість.

- Злегка заплющтесь, зробіть рухи потягання усім тілом. Чотири.

- Усе ваше тіло наповнене свіжістю. Три.

- Встаньте, підніміться навшпиньки. Два.

- Потягніться руками догори. Один.

- Посміхніться і відкрийте очі. Нуль.

- Як себе почуваєте? Поділимося враженнями.

3. Вправи на самосприйняття і сприйняття себе іншими.

3.1 Вправа «Твоє імя»

А) - Зараз один із нас назве нам своє повне імя і по-батькові. Наша задача – назвати, передаючи завдання по колу, якомога більше його варіантів (наприклад, Даша, Даря, Дашутка, Одарочка, Дарюшка…)

Б) – Тепер цей учасник поділиться з нами тим, що він відчув, коли ми називали його. Яке імя тобі більше до душі у товариській компанії? А в офіційних обставинах? (Завдання повторюється для кожного члена групи).

В) – Кожний із нас побував у центрі уваги. Наше імя звучить як найкраща у світі музика. Звертаючись один до одного, кожний раз будемо починати з імені.

3.2 Вправа «Асоціації»

А) – Ми будемо повідомляти кожному присутньому по черзі, які асоціації він у нас викликає. Можливо, він нагадує нам рослину, предмет, тварину. Можливо згадується слова пісні, фраза, порівняння із літератури? Не забувайте звертатися по імені.

Б) - Яка асоціація, по-твоєму, найсправедливіша, яка сподобалась, була несподіванкою? (Завдання повторюється для кожного члена групи).

3.3 Вправа «Відверта думка»

А) - На окремій карточці кожний оцінює свої якості балами від 0 до 10:

- відвертість;

- здатність подобатися;

- почуття гумору;

- сила характеру;

- уміння підтримувати іншого;

- потреба у підтримці;

- цікава особистість.

Б) – Тепер оцініть ці якості у інших присутніх.

В) – Чи співпадають ваші думки? Починати можна із фрази: «Менш за все я ціную у собі…» або «Я вважаю своєю перевагою…»

4.Тест «Наскільки я лівша»

- Переплетіть пальці рук. Який палець зверху?

- Прицілюємося у дірочку в аркуші. При заплющені якого ока мішень переміщується?

- Схрестіть руки на грудях, яка рука зверху?

- Поплещіть у долоні. Яка рука зверху?

- Відповідно до формули, яку ви отримали з літер П і Л ви отримаєте свою характеристику.

5. Самозвіти учасників.

– Наша перша зустріч наближається до кінця. Подумайте і у 2-3 реченнях запишіть, що сподобалось вам, що викликало подив, яким було самопочуття, настрій.

– Прочитаємо по черзі записи.

Ми поклали початок веденню своєрідного щоденника самоаналізу. Ви будете дуже коротко фіксувати свої спостереження, результати тестувань, свої успіхи при роботі по самовдосконаленню.

6. Домашня міні-практика.

- До наступної нашої зустрічі буде корисним виконати наступні вправи.

- Самостійно розслаблятися.

- Використовувати звертання по імені. Найти привід кілька раз звернутися по імені у розмові з неприємним і не дуже цікавим для вас співрозмовником.

- Запитайте у знайомих, на скільки вони оцінюють ту чи іншу вашу рису. Скажіть, що це потрібно вам для самовдосконалення. Подякуйте навіть за ту відповідь, яка вам не сподобалась. Ні в якому разі не давайте оцінок якостей вашого співрозмовника. Але можете назвати бал, який ви самі собі поставили.

Заняття № 2

Мета: продовжувати розвиток емоційної чутливості,

вміння дозувати свої емоції;

формувати навички самоаналізу, продуктивного спілкування;

виховувати у старшокласників впевненість у собі.

Хід заняття

1. Релаксаційний комплекс "Воскова фігура"

- Як ви, очевидно, пам’ятаєте, розслаблення наступає на видиху і пов'язане з відчуттям тепла і приємної важкості. Це перша частина комплексу. Активізація ж організму - на вдиху, з відчуттям прохолоди і легкості. Це заключна частина комплексу.

- Слідкуйте за своїм диханням самостійно.

1-а частина уомплексу.

- Сядьте зручно. Закрийте очі. Дихання на розслаблення...

- Ви прийшли на виставку воскових фігур. Ви повільно рухаєтесь від одного експонату до іншого. Зупиняєтесь біля одного з них. Уважно розглядаєте. Так, це ваша точна копія. Точніше, це ви і є. Дуже цікаво на деякий час стати восковою дівчиною або хлопцем. Ваші ноги доторкуються підлоги. Підлога дуже тепла, вона стає все теплішою і теплішою.

- Ваші ступні відчувають це тепло, і воск починає плавитися. Ви навіть бачите, як крапельки воску стікають з ваших ніг... Вам приємно і тепло.

(Під команди тренера аналогічно тане все тіло).

2-а частина комлексу.

- Останні краплі падають з пальців рук.

- Ви відчуваєте приємне розслаблення.

- Ви спокійні і упевнені у собі.

- Вас оточуютьь друзі.

- Вам все під силу.

- Ви задоволені собою.

- Побудьте у цьому чудовому стані.

3 частина комлексу

- Але що це?

- Ноги, ваші ноги у воді. Вона все прибуває. Прохолодна, несе відчуття свіжості і бадьорості. Вона піднімається все вище і вище... Акцент на воді.

(Під команди тренера активізуються усі частини тіла).

- Ваше тіло занурюються у воду. Ви легко відштовхуєтесь і пливете до берега. З кожним рухом відчуваєте приплив сил і заряд бадьорості, цілюще відчуття свіжості.

- Поки я дорахую від 10 до 0, ви досягнете берега.

- 10, 9, 8, 7...

- Посміхніться, ось берег, виходьте. Нуль.

- Ваші відчуття?

2. Вправа « Інтонація як засіб спілкування»

А) Фраза одна підтексти різні.

- Інтонація (тобто тон і манера мови) значить у спілкуванні дуже багато. Вона виражає почуття, ставлення того, хто говорить, до предмету розмови. Часто одне і те ж слово набуває іншого, навіть протилежного змісту, в залежності від тону, яким промовляється.

- Промовимо фразу "Я рада вас бачити" на різні лади. Кожному задається певна інтонація.

- Перший учасник промовляє фразу з інтонацією розгубленості...(Варіанти - радість, спокійна упевненість, іронія, байдужість.)

2. Вправа «Вгадай емоцію»

- Це було тренування. А зараз кожний зможе визначити, наскільки правильно він розуміє зміст інтонації. Ми прослухаємо 10 контрольних фраз, записаних на магнітну плівку. Після кожної фрази - хвилинна пауза. За цей час на окремих бланках ви запишете той емоційний смисловий підтекст, який уловили.

Контрольні фрази:

1. Добре, вибачте мені! Що ще ви від мене хотіли?

2. Я б з нею так не обійшовся…

3. Я більше не можу йти на ланцюгу у групи

4. Я ніколи не буду їй більше допомагати. Навіть слів подяки за все, що зробив, не дочекаєшся…

5. Цю вправу ми могли б попробувати знову, але, відверто кажучи, думаю, що це безглузде

6. Скільки я не стараюсь, а у нього виходить краще…

7. Це ви мені обіцяли і минулого разу…

8. Я не заважаю вашим балачкам своїм виступом на семінарі?

9. Везе ж людині…

10. Єдина перевага нашого коменданта у тому, що він ніколи не спізнюється, коли йде з роботи додому…

- Перевіримо результати. По черзі зачитуємо свій запис під №1...

Я буду називати правильний смисл інтонації... Ставте знак "+", якщо ваша відповідь правильна і "-", якщо ви помилились.

1. Впевненість у тому, що вибачення достатньо.

2. Почуття провини.

3. Протест.

4. Образа.

5. Сумнів, скептицизм.

6. Досада.

7. Недовіра.

8. Вимагання уваги, тиші.

9. Заздрість.

10. Іронія.

- Порахуємо кількість балів і отриману суму перемножимо на 10. Ваша оцінка в процентах.

- 100 % - відмінний результат;

- 80 % - хороший,

- 60 % - задовільний,

- 40 % - незадовільний,

- 20 % - вам потрібно довго і багато тренуватися.

3. Вправа «Інтонація,- позиція,- роль»

а) Етюд "Поступись місцем"

- Важливо не тільки вміти визначати смисл інформації, але й самому вибирати правильний тон.

- Одному учаснику дається завдання зобразити пасажира, який нікого навкруги не помічає. Він поступиться місцем, прибере сумку тільки тоді, коли йому схочеться.

Завдання для останніх: звернутися по черзі до цього пасажира таким чином, щоб він виконав ваше прохання.

- Обговоримо, який тон переконав неуважного.

Приклад. Уявіть собі, що ваш знайомий вкотре забуває вам повернути вашу річ (книгу, гроші, інструмент і т. п.)

Агресія: " Ти нарешті, принесеш мій журнал? Скільки раз можна нагадувати? Я хочу отримати його завтра ж! "

Невпевненість: "Вибач, якщо моя книга тобі вже не потрібна, то, можливо, ти б могла її повернути?"

Впевненість: "Ми домовлялися, що ти повернеш мені модель вчасно. Буду вдячний, якщо найпізніше - завтра - ти принесеш мені її".

- Задаю ситуацію першому учаснику. Він відтворює три варіанти відповіді.

(і т. д.)

б) Ситуації.

1. Друг продовжує затримувати вас розмовою, а ви хочете піти. Ви говорите....

2. Продавщиця зайнята размовою с приятилькою, а вам потрібно зробити покупку. Ви кажете...

3. Ваше замовлення виконано з дефектами. Ви звертаєтесь до майстра....

4. Ви бажаєте виправити погану оцінку. Ви звертаєтесь до вчителя...

5. Ваш сусід по парті вимазав крейдою ваше сидіння. Ви підходите і говорите...

6. Ваш товариш поставив вас у незручне становище перед чужими людьми. Ви заявляєте йому...

7. Люди, що сидять позаду в кінотеатрі заважають вам гучними розмовами. Ви звертаєтесь до них...

- Чи вдалася вам примірка ролей?

4. Тест "Три Я"

- Невпевнений тон відповідає позиції дитини, агресивний, батька, упевнений - дорослого. Яку ж соціальну роль ми найчастіше виконуємо?

- Оцініть ствердження у балах від 1 до 10.

1. Мені часом не вистачає витримки.

2. Якщо мої бажання мені заважають, то я вмію їх притискати.

3. Батьки, як більш зрілі люди, повинні влаштовувати сімейне життя своїх дітей.

4. Я інколи перебільшую свою роль у будь-яких подіях.

5. Мене нелегко обманути.

6. Мені б сподобалось бути вихователем.

7. Буває, що мені хочеться побешкетувати як маленькому.

8.Думаю, что я правильно розумію події, що відбуваються.

9. Кожний має виконувати свій обов’язок.

10. Нерідко я вчиняю не так як потрібно, а так, як хочеться.

11. Приймаючи рішення, я стараюсь передбачити його наслідки.

12. Молодше покоління має вчитися у старшого, як йому слід жити.

13. Я, як і багато інших людей, буваю ображеним.

14. Мені вдається бачити у людях більше, ніж вони говорять самі про себе.

15. Діти мають безумовно слідувати вказівкам дорослих.

16. Я людина, що часто захоплюється.

17. Мій основний критерій оцінки людини – об’єктивність.

18. Мої погляди непорушні.

19. Буває, що у суперечці я не поступаюся лише тому, що не хочу поступатися.

21. Правила доцільні лише до того часу, поки вони корисні.

21. Люди мають дотримуватися всіх правил, незалежно від обставин.

- Підрахуйте суму балів окремо по питанням.

Питання: 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19. Це позиція дитини.

Питання: 2, 5, 8,11,14, 17, 20. Позиція дорослого.

Питання: 3, 6, 9,12,15,18, 21. Позиція батька.

- Розташуйте результати у порядку зменшення і запишіть формулу своїх соціальнийх ролей. (Н-ад: Д ДрБ)

5. Самозвіти учасників.

6. Домашня міні-практика.

- У спілкуванні із однолітками практикувати упевнений (не агресивний) тон, виходячи з позиції дорослого (рівного). Зверніться з доречними проханнями до незнайомих людей (у черзі, магазині, транспорті).

- Продовжіть спілкування з мовчазним, замкнутим або нецікавим однокласником.