ТЕМА: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 8. Складання задачі на суму двох добутків. Точка і пряма.

МЕТА: На прикладах вправ і задач працювати над засвоєнням таблиці множення числа 8; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, кмітливість; виховувати самостійність, навички колективної співпраці в групах, чіткості в роботі, інтерес до математики.

Хід уроку

І. Організація класу

- У нас сьогодні на уроці присутні гості, привітаємося з ними.

Добрий день!

Ми Вам раді, добрі люди,

Та вітаєм щиро Вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у третій клас.

Девіз нашого уроку: «Математика розум до порядку приводить»

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Математичним диктантом я перевіряю як ви засвоїли таблицю множення числахв.)

8 ∙ 9 = 72

8 ∙ 2 = 16

8 ∙ 8 = 64

8 ∙ 4 = 32

8 ∙ 6 = 48

8 ∙ 7 = 56

8 ∙ 3 = 24

8 ∙ 5 = 40

7 ∙ 9 = 63

7 ∙ 7 = 49

2. Робота в групах «Бліц – турнір».

Дати за 1 хвилину відповіді на якнайбільше число запитань (за кожну відповідь 1 бал)

І група

- Як називаються числа при +

- Яке число є наступником за числом 67

- Скільки десятків у числі 74

- Скільки см. має 1 дм.

- До числа 20 + стільки ж

- Як називаються числа при діленні

- Як порівняти два числа

- Як обчислити вираз з дужками

- Як знайти невідоме зменшуване

ІІ група

- Як називаються числа при –

- Назвати «сусідів» числа 35

- Скільки одиниць у числі 39

- Як називається фігура в якої всі сторони рівні

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Як називаються числа при множенні

- Скільки має 1 метр дециметрів

- До числа 50 + стільки ж

- Число 30 зменшити у 6 раз

- Як знайти невідомий доданок

3. Індивідуальна робота за картками (3 учні)

4. Усний рахунок. Гра «Забий гол». Робота в групах

ІІ. Робота над новим матеріалом

1. № 000, 2 перших стопчика коментоване розв’язання, 3-4 стопчик самостійна робота

2 учні працюють на дошці.

2. № 000, записати вирази та обчислити їх. Складання виразів разом, а розв’язати самостійно (Записати на дошці, 2 учні розв’язують)

- Як називаються числа при +

- Як називаються числа при :

- Як називаються числа при -

ІІІ. Фізкультхвилинка

Із-за парт всі миттю встали

Гарно спинки підрівняли

Вгору тягнемось усі

Мов трава в дрібній росі

Потім легко всі присіли

Наче ноги заболіли

Потім встали, руки в боки

І зробили два підскоки

Каблучками цок – цок

І продовжим знов урок.

ІV. Робота над задачами.

1. Задача № 000

- Скільки всього було грудочок цукру

- Скільки було склянок чаю

- По скільки грудочок поклали в кожну склянку

- Що питається в задачі

- Ми можемо зразу дати відповідь

- Чому?

- Як дізнатися, скільки грудочок цукру поклали у 8 склянок?

- Як дізнатися скільки грудочок цукру залишилося в цукорниці?

2. № 000

- Прочитайте першу частину задачі

- Розгляньте схему розв’язку.

Доберіть кількість предметів для покупки і складіть задачу, в якій потрібно знайти суму двох добутків.

Склянка коштує 3 грн., а чашка 8 грн. Оленка купила 4 склянки і 9 чашок. Скільки гривнів заплатила Оленка за всю покупку?

V. Робота над геометричним матеріалом.

№ 000.

- Назвати точки, що лежать поза прямою.

- Виміряйте відстань між точками К і М.

VI. Підсумок уроку

- Гра «Хто швидше». Учні об’єднуються у команди по рядах. Кожна команда отримує таблицю з прикладами. Учні з’єднують приклади з результатами за допомогою стрілок. Перемагає команда, яка виконала завдання швидко і правильно.

- Що закріплювали на уроці?

Розказати таблицю множення числа 8.

- Які труднощі виникли при розв’язуванні задачі № 000?

VII. Домашнє завдання

1. Виконати обчислення (Завдання № 000)

2. Скласти за числовими даними задачу (завдання № 000), розв’язання записати окремими діями. Сильнішим учням скласти вираз.