Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Урок 1
Поняття інформації. Повідомлення. Способи подання повідомлень.
Мета. Ознайомити учнів з правилами поведінки та техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті, ввести поняття «повідомлення» та «інформація», розглянути способи подання інформації; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати науковий світогляд, розширювати кругозір.
Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: презентація до уроку, відео файл.
Хід уроку
І. Організаійний етап.
- Робота на уроках; Розділи підручника. Зошити. Практичні роботи.
ІІ. Правила поведінки і техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті. ( презентація «Техніка безпеки в комп’ютерному класі. Правила роботи на комп’ютері»)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Питання для бесіди:
Як ви розумієте поняття «інформація» та «повідомлення»? Чи є різниця між ними? Де в житті ми з вами зустрічаємося з поняттями інформація, повідомлення? Які органи чуття має людина? Для чого вона використовує кожен з них? Яка відмінність між звуком та літерою, цифрою і числом?ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Ви вже навчились читати, писати, рахувати. Сучасній людині цього замало. Вам бракує комп'ютерних знань. Не всі люди вирощують хліб, займаються будівництвом, прагнуть стати програмістами. Але мають уяву про те, як зводять будинки, як вирощують хліб. Слід розуміти і те, як працює комп'ютер, знати його будову, можливості, вчитися працювати на ньому, і тоді він стане вашим добрим другом і помічником у будь-яких справах. На уроках інформатики на нас чекає клопітка, тривала, творча, захоплююча робота. Тож вирушаймо у чудову подорож країною комп’ютерів.
Все наше життя пов'язано з повідомленнями. Розглянемо приклади деякихіз них (рис. 1.1).
- Учитель показав на карті учням кордони Украши. Лектор телебачення повідомив прогноз погоди на завтра, Екскурсовод розказав учням про картини украшських художників в у Музе! українського мистецтва. Бджоли-розвідниці виконують у вулику спещальний «танок», повідомляючи інших бджіл, у якому напрямі потрібно летгти по нектар. Дмитро залишив матері записку, що пішов до Василя готуватися до контрольної. Великий рекламний щит повідомляє про концерт популярного співака. Свіфлофор повідомляє пішоходів, можна переходити вулицю чи ні.
І таких повідомлень можна навести безліч.
Повідомлення - це відомості про різноманітні процеси, предмети і явища.
Способи подання повідомлень:
№ п/п | Спосіб подання повідомлення | Приклади повідомлень |
1. | Текстовий | Прозові та віршовані твори, листи, записки, листівки, смс-ки |
2. | Числовий | Значення температури порітря, швидкість руху автомобіля, сила землетрусу, висота людини, маса олівця і т. д. |
3. | Графічний | Малюнки, картинки, фотографії, дорожні знаки |
4. | Звуковий | Розповідь друга цікавої історії, оголошення по радіо, сигнали автомобіля, дзвінок на урок або перерву, сміх, плач, звучання музичних інструментів |
5. | Відео | Фрагменти кіно без звуку, анімації процесів |
6. | Умовні сигнали | Хитання головою, жести мови глухонімих, сигнали світлофора, сигнали азбуки Морзе. |
7. | Спеціальні позначення | Математичні формули, ноти, запис ходів шахів, шрифти для сліпих |
8. | Комбінований | Повідомлення у журналі з фотографіями, відео кліпи пісень, відео репортаж по телебаченню, малюнок із підписом. |
- А чи можна одне і те саме повідомлення подати різними способами? Наведіть приклади. Як ви можете сприймати повідомлення? (малюнок)
Саме за допомогою п’яти органів чуття людина сприймає повідомлення. Залежно від того, яким органом сприймається повідомлення, вони поділяються на:
Візуальні – орган зору. Звукові – орган слуху. Тактильні - органи дотику. Нюхові – органами нюху. Смакові – органами смаку.Інколи, буває так, що людина отримала повідомлення, проте нічого нового воно не дало.
- Чи корисно отримувати такі повідомлення?
Якщо ж людна отримала повідомлення, які містять нові для неї відомості, то говорять, що вона отримала інформацію.
Інформація – це нові відомості, нові знання, які отримує людина. І, отримавши її, людина обдумує її і приймає рішення.
Фізкультхвилинка:
Зараз будемо совою:
Покрутімо головою,
Ще покліпаєм очима
Та познизуєм плечима.
Потім будем присідати
Можем трішки пострибати
І руками помахати.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Завдання 8,10,11 (ст..10)
V. Робота на комп’ютером
Присядьте кожен на своє місце за комп’ютером. Подивіться уважно на екран і використовуючи найбільшу клавішу на клавіатурі, роздивіться, що потрібно робити за комп’ютером, а що ні.
Домашнє завдання. Прочитати п.1.1. , дати відповіді на запитання після пункту. Виконати завдання 4,9,12 (усно).


