Тема: Малювання тварин

Мета: ознайомлювати дітей із хижими звірами рідного краю; закріп­лювати знання про трикутники; формувати вміння бачити різні художні образи в знайомих геометричних фігурах; закріплювати навички усної лічби; розвивати уяву, спостережливість, уміння порівнювати й оцінювати; виховувати любов до тварин.

Прийоми: перетворення геометричних фігур

Обладнання: картинки із зображенням хижаків, геометричних фі­гур; альбомні аркуші з намальованими на них трикутниками; фломастери; олівці та кольорова крейда.

ХІД ЗАНЯТТЯ :

Попередня робота

Загадки про тварин.

Тематична ігротека

Дидактична гра «Лисиця і вовк»*

Педагог об'єднує дітей у дві команди: «лисиці» і «вовки». Далі він просить кожну команду по черзі називати яку-небудь ознаку лисиці, а потім вовка. Чия команда назве більше прикмет, та й ви­грає. Наприклад: «руда сірий — хитра — злий — пухнаста — облізлий —- спритна — зубатий* і т. д.

Мотивація

Діти, маленький художник Грифельок ілюстрував книжку з казкою про лісових хижаків. Але от лисиці й вовка він ніколи не бачив, тому замість їхніх мордочок залишив тільки трикутники. Допоможімо йому ці фігурки перетворити на руду кумасю лисицю й сірого кума вовка.'

Практична робота

Розташуйте горизонтально альбомний аркуш із зображен­ням трикутників.

Знайдіть початок верхньої лінії першого трикутника й на­малюйте на ній вушко — маленький трикутник (від точки дві лінії ведемо ліворуч та праворуч).

Знайдіть кінець верхньої лінії першого трикутника й на­малюйте друге вушко так само.

Тепер поверніться до великого трикутника й трохи вище від його середини намалюйте два ока-овали.

У нижній точці першого трикутника намалюйте носик-кружечок і вусики.

Розфарбуйте перший трикутник помаранчевою крейдою, не зачіпаючи серединок очей, потім обведіть його чорним фло­мастером.

Знайдіть другий трикутник і так само намалюйте вуха на верхній лінії (трохи менші).

Самостійно намалюйте трикутні очі у верхній частині мор­дочки.

Домалюйте щічки, брови, вуса, ніс і розфарбуйте сірою крейдою, після чого обведіть чорним фломастером. Порахуйте, скільки трикутників ми використали для пор­трета лисиці. (Три.)

Порахуйте, скільки трикутників ми використали для пор­трета вовка. (П'ять.) У кого трикутників більше?

Фізкультхвилинка

Хижаки

Кіт до здобичі крадеться —

Повзе він, бач. (Повзання.)

Вовк за оленем несеться

Навскач, навскач. (Стрибки.)

Пугач мишку наганяє

В житах, в житах. (Махи руками.)

Ласка яйця витягає

З гнізда ось так! (Стрибки з підтягуванням.)

Підсумок заняття