Комунальний заклад освіти

«Середня загальноосвітня школа № 000»

м. Дніпропетровська

Урок математики

2 клас

Тема: «Додавання і віднімання розрядних чисел другого розряду (круглих

десятків). Розв’язування задач»

Учитель:

2 клас

Математика

Тема. Додавання і віднімання розрядних чисел другого розряду (круглих десятків). Розв’язування

задач.

Мета: ознайомити учнів із додаванням і відніманням круглих десятків, вправляти у розв’язуванні

простих і складених задач; розвивати навички лічби, логічне мислення, пам’ять; виховувати

навички самоконтролю, повагу до природи.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: картки з завданнями; таблиця «Додавання і віднімання круглих чисел»; маска дятла; зображення вікна з візерунками, хлопчика, білочки; ноутбук; відеозапис з Дідом Морозом; новорічна ялинка; прямокутники - «подаруночки»; сніжинки для заохочення; музичний супровід.

Хід уроку

1. Організація класу.

Привітання.

2. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми здійснимо подорож до… А до кого, ви дізнаєтесь, коли

відгадаєте загадку:

Через гори і долини поспішав він до ялини.

І зробив чималий крос. Хто ж він, діти?

(Дід Мороз)

- Так, правильно. Ми завітаємо в майстерню Діда Мороза, в країну Морозяну. Дізнаємось, як багато

справ у нього у ці передноворічні дні. Можливо Діду Морозу знадобиться наша допомога. Але й не

забуватимем, що у нас урок математики і будемо розв’язувати приклади, задачі, виконувати різні

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

завдання, навчимося додавати і віднімати круглі числа. Хто буде давати правильні відповіді,

то отримає сніжиночку. В кінці уроку ми підрахуємо їх, у кого найбільше, той переможець.

3. Актуалізація опорних знань.

3.1. - У подорож ми візьмемо із собою розум, спостережливість, кмітливість, увагу, охайність,

а також знання. А на чому ми поїдемо до країни Морозяної ви дізнаєтесь, коли з’єднаєте

в зошиті крапочки від 1 до 6.

C:\Users\Mirik\Downloads\_6.jpg

- На чому ж ми поїдемо? (На автобусі).

3.2. Перевірка домашнього завдання.

- Але, щоб сісти в автобус, треба придбати квитки. А для цього треба назвати відповіді до

прикладів домашнього завдання (№ 000).

3.3. Усний рахунок.

- Не всі ще придбали квитки, тому деякі учні виконають завдання на картках, а деякі порахують

усно:

порахувати від 53 до 65, від 80 до 92;

назвати сусідів чисел 40, 64, 79;

обчислити суму чисел 20 і 1; 1, 9 і 7; 30 і 7; різницю чисел 20 і 10; 49 і 9;

- Виникла перешкода: треба перелізти через паркан і сісти в автобус. Хто помітив залежність у

запису чисел, доповніть і продовжіть ряд чисел:

100

- А як називаються ці числа?

3.4. Каліграфічна хвилинка.

C:\Users\Mirik\Downloads\_17.jpg

- Ось ми і в автобусі. Спокійно сіли і їдемо до Діда Мороза. Відкриємо зошити і запишемо

число. Хто написав, сядьте рівненько, візьміть руль і їдемо, поглядаємо у вікно (малюнок у

ноутбуці). І що ж ми бачимо? Дід мороз намалював на вікні чудернацькі малюнки. Які цифри

ви помітили серед них? (2 і 3). Запишіть каліграфічно рядочок цих цифр. Яка сума цих чисел?

(5). Запишіть каліграфічно рядочок 5.

4. Вивчення нового матеріалу.

4.1. Пояснення нового матеріалу ( опираючись на таблицю і гру «Стук-стук»).

C:\Users\Mirik\Downloads\044_3.gif

- Їдемо далі. Ой, хто там стукає? Давайте зупинимось і подивимось (учитель одягає маску

дятла). Та це ж дятел! Давайте порахуємо, скільки ударів зробить дятел, і складемо приклади

на додавання і віднімання. Запишемо.

4+2, 5+1, 9-3, 7-4.

- Ми знаємо, які числа називаються круглими, тому допишемо до кожного нашого числа 0.

Утворилися круглі числа. Виконаємо обчислення і запишемо.

40+20, 50+10, 90-30, 70-40

- То як додаються і віднімаються круглі числа?

4.2. Розв’язування прикладів.

- До країни Морозяної ще далеченько, тож виконаємо приклади № 000 усно.

4.3. Фізкультхвилинка.

Я біжу, біжу по гаю,

Я сніжиночку спіймаю,

А сніжинка не схотіла,

Геть від мене полетіла,

Я біжу, біжу, біжу,

Я сніжиночку зловлю.

5. Узагальнення і закріплення вивченого.

5.1. Розв’язання задачі № 000.

- Ой, подивіться у вікно (ноутбук): хлопчик Василько рве горішки і складає у кошики. Давайте йому допоможемо робити це у задачі № 000.

І кг.

}? г.

ІІ кг.

30 + 10 = 40(г.)

5.2. Коментоване розв’язання кругових прикладів за таблицею (ноутбук).

- А ось білочка. Давайте разом з нею пострибаємо, розв’яжемо кругові приклади і, нарешті,

доберемося до країни Морозяної.

C:\Users\Mirik\Downloads\wiewiorka-stoi-na-dwoch-lapach.png

5.3. Робота з геометричним матеріалом. Знаходження периметра прямокутника («подаруночка»).

- Ось ми і в країні Морозяній. А де ж це Дід Мороз? Почекайте, під нашою новорічною ялиночкою

лежить якийсь пакуночок і записка: «Увімкніть телевізор!». Вмикаємо! (Відеозапис).

Дід Мороз:

- Діти, вітаю вас у своїй країні! Але, вибачте, зустрітись з вами немає часу, ще на всі подарунки

підготував для малят. Якщо ви добрі, слухняні і розумні дітки, то допоможіть мені, будь ласка.

У пакунку є подарунки для дітей. Порахуйте їх і покладіть під ялинку. Дякую вам! Чекаю на

зустріч із вами у новорічну ніч! Бувайте!

C:\Users\Mirik\Downloads\_ded-moroz9.jpg

- Знайдемо периметр прямокутників - «подаруночків». Запишемо у зошит:

Р = 10 см + 5 см + 10 см + 5 см = 30 см

- Виконаємо прохання Діда Мороза: підрахуємо кількість подарунків і покладемо їх під новорічну

ялинку.

6. Підсумок уроку.

6.1. - З якими числами ми з вами сьогодні обчислювали приклади?

- Чому вони називаються круглими?

- Як додавати круглі числа?

6.2. Оцінювання знань. Підрахунок кількості сніжинок.

6.3. Домашнє завдання:

- Задача № 000, яку ви можете розв’язати виразом. Кругові приклади № 000 такі ж, які ми

розв’язували разом з білочкою.

- З наступаючим Новим роком!!!