Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Інтегрований урок в 1 класі
Вчитель початкових класів,
звання «старший вчитель»
КЗ «Високопільська ЗОШ
І-ІІІ ступенів»
Тема: Звук «р», букви Р р. Письмо великої літери «Р». Парасолька Оле Лукойє.
Мета: Вчити учнів читати слова та речення зі звуками «р», «р'», писати велику букву «Р»;
удосконалювати навички правильної вимови та каліграфічного письма, орієнтування в тексті;
розвивати звя’зне мовлення, пам'ять, фонематичний слух, уяву, кмітливість, інтерес до навчання, дрібну моторику, увагу, спостережливість;
формувати вміння працювати за зразком, в групі та самостійно;
виховувати естетичні смаки, старанність, товариськість, бажання працювати і досягати успіху.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: парасолька, ілюстрація Оле Лукойє, розрізані букви, складові таблиці по швидко читанню, демонстраційна таблиця Р р, ілюстрації квітів, назви квітів, розсипані слова, фішки настрою, фарби, пензлик, ескізи парасольки, стрічки уваги, мішечок.
Хід уроку:
І. Емоційний настрій:
Ніч тихенько промайнула, сон забрати не забула.
Сонце зранку засвітило – Понеділок розбудило.
Парасольку дідусь взяв і до нас він завітав.
- Діти, як звуть цього дідуся? ( Оле Лукойє)
- Навіщо дідусю парасолька? ( щоб творити дива )
Урок в нас, діти, незвичайний –
Гостя радо зустрічаймо!
Казку слухати почнемо і дідусю доведемо,
Що настрій гарний маємо: вчимося, фантазуємо, малюємо.
Отож ми починаємо!
(На парах фішки настрою чисті )
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
«Ну, ось так,- мовив Оле Лукойє,- уклавши Яльмара в ліжко, зараз прикрасимо кімнату. І доторкнувся парасолькою до стіни. Вся кімната наповнилася квітами.»
(на дошці ілюстрації квітів)
- Прочитайте чарівникові назви квітів :
Іриси, маки, красолі, ромашки.(в довільному порядку )
- Яке слово зайве? Чому? ( немає Р )
- Вимовте перший звук слова «ромашка». Останній звук ім’я хлопчика. ( Яльмар ) В яких кольорах є Р?
- Що ми знаємо про звук Р?
Скоромовка: « Непосида галка Клара
Окуляри в Карла вкрала.
На гілляку сіла:- Карррр!
- Я сьогодні буду Карл!»
«Кожна квіточка співала свою мелодію. І кімната наповнилася чарівними звуками. Пограємо на піаніно.
Гра « Піаніно»- за таблицею швидкочитання.
І –ри –ма –си –ки –к –ра –со –лі –ро –ре –ра - ру.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
«Та раптом із шухляди столу почувся чийсь жадібний стогін. То плакали букви, бо Яльмар переплутав великі і малі букви. Допоможемо чарівникові зробити диво – виправити помилки. І з’являться диво –слова.
Робота в групах:
1 група 2група
Чому буква велика? мала? Ра но
Риса Ла ма
кар Ма на
ля О ки
ся Ле
«А далі Оле торкнувся парасолькою слів і вони заговорили.
Про що?- спитаєте ви. Дізнаємося у Букварику.
( речення у підручнику ст. 61 )
1.Читання вчителем.
2. Читання ланцюжком.
3.Вибіркове читання.
Динамічна пауза
« Долоня – кулак.» « День –ніч.»
«Тут зарепетував зошит Яльмара. На сторінці стояла велика, гарна літера «р.» Це зразок в прописі, а за ним йшли літери, які написав хлопчик. Вони гадали, що стоять так само струнко, та на жаль літери повиходили за лінії, неначе спотикалися і майже падали. Доторкнувся Оле до літер парасолькою і стали всі стрункі та гарні –ось такі. ( зразок буки Р)
- На що схожа буква ер?
” Ер ”парасольку відкриває – діток від дощу ховає.
Складається з двох елементів: похилої палички з заокругленням внизу та півовала зверху.
ГРА « Впізнай мене.» В яких літерах є похила палочка з заокругленням внизу ви взнаєте склавши пазли з елементів букв.
Розрізані букви:А, Л, М, І, Ю, Н, К ( на дошці )-вірш на букву
Половинки літер дістати з мішечка.
Письмо великої літери Р:
· письмо в повітрі
· письмо тупим кінцем ручки по парті
· Письмо елементів
· Письмо рядка букв самостійне
· - Покажіть найкращу свою літеру. Яка не одержалася? Чому?
Гра « Найкращий каліграф.» 5 учнів пишуть на дошці клас вибирає.
Логічна вправа « Велика – мала.»
Вставити літери «Р» або «р» в словах на «стрічці уваги.»
ФІЗКУЛЬТ ХВИЛИНКА
”ДОБРОГО РАНКУ ”
ІІІ. Майстерня художника
«Оле Лукойє приходить вночі
Сни в парасольках своїх несучи,
В першій – для діток казки чарівні
В другій – тривожні сни і страшні.
- Якого кольору парасольки чарівні?
Які кольори мають страшні сни?
Кольором фарби можна передавати настрій, емоції, стан погоди, характер людини.
Подаруємо Оле і свої парасольки.
1група – світлі сни
2група – холодні сни. .
Виставка дитячих робіт.
ІY. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Чи змінився ваш настрій за урок? В кого настрій не змінився на кращий залишає фігуру не перевернутою, а в кого покращився переверніть фігурку, і позначте на ній посмішку.
- Від чого настрій гарний? ( навчилися читати, писати, малювати..)
- Який сон ви б хотіли побачити сьогодні?
Хай парасольку Оле розкриє казкову
І диво побачите знову чудове!


