Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
План – конспект уроку
Клас : 7
Тема: Поясні вироби. Мірки для побудови креслення спідниці.
Мета: Навчити правилам зняття мірок для побудови креслення спідниці; дати поняття про асортимент одягу; групи одягу; вимоги до одягу; силует, крій, фасон одягу на прикладі спідниці.
Наочні посібники: зразок спідниці, журнали мод, картки “Моделювання спідниці, 7кл.”, диафільм “ Вчимося кроїти і шити”, підручник.
Обладнання : сантиметрова стрічка, тасьма, манекен, діапроектор.
Хід уроку.
1. Організаційний момент.
2. Пояснення нового матеріалу:
Сьогодні ми починаємо нову тему “Пошиття одягу”.
Перед початком роботи над пошиттям спідниці треба знати
багато відомостей.
Асортимент жіночого одягу та одягу для дітей складається з
- білизни;
- легкий одяг;
- верхній одяг.
Всі вироби можна поділити на дві основні групи:
1. Поясна;
2. Плечова.
До поясної групи входять – спідниця, спідниця-брюки, брюки, шорти.
До групи плечових виробів – сукня, блузка, халат та ін.
До готового виробу ставляться певні вимоги:
гігієнічні – повинні забезпечувати нормальну життєдіяльність організму людини, одяг повинен бути легким, вільним та зручним;
експлуатаційні – тривалість терміну носки одягу, яка залежить не тільки від властивостей тканини та якості обробки, але й від конструкції виробу та умов носки.
естетичні – одяг повинен бути гарним та сучасним; під час утворення одягу треба враховувати вік, особливості будови тіла та зовнішності людини.
Спідниця може бути частиною костюма, самостійним виробом, частиною сукні.
/Демонстрація діафільму з коментарями/
За силуетом спідниці можуть бути :
- прямі;
- розширені;
- звужені до низу.
За покроєм :
- прямі;
- клинові;
- конічні.
Під час вибору фасону для своєї сукні не забувайте про підбір тканини.
/використовую картки, за допомогою яких показую вплив кольору та малюнку на зорове сприйняття виробу/.
Розповідаю про важливість правильного зняття мірок, записуємо правила зняття мірок з людини в зошит:
1. Людина, яка знімає мірки повинна стояти по відношенню до “клієнта” праворуч, збоку, спереду;
2. Перед тим, як знімати мірки, треба обв’язати талію “клієнта” тасьмою;
3. Людина, з якої знімають мірки повинна стояти рівно, спокійно, не напружено, бажано у білизні.
Існують певні правила запису мірок. Нагадую, що мірки напівобхватів та ширин знімають повністю, а записують у половинному розмірі; мірки висот та довжин знімають повністю, і записують також повністю.
(Пропоную учням заготовити таблицю /підручник 6кл., 87 стор./, в яку вони заносять послідовність зняття мірок: Ст, Сс, Дв.)
Мірки, що необхідні для побудови креслення спідниці
Мірка | Умовне позначення | Спосіб вимірювання | Значення, см |
Півобхват талії | Ст | Сантиметрова стрічка проходить горизонтально навколо тулуба по талії | |
Півобхват стегон | Сс | Сантиметрова стрічка проходить горизонтально навколо стегон по найвищих точках сідниць | |
Довжина виробу | Дв | Сантиметрова стрічка проходить від лінії талії збоку униз до бажаної довжини |
Демонструю на манекені прийоми зняття цих мірок.
Потім пропоную учням спробувати свої сили у правильному вимірюванні людини в ігровій формі.
Гра “Ательє”.
Мета гри: - Закріплення придбаних на уроці знань;
- Надбання навичок роботи з сантиметровою стрічкою;
- Ознайомлення з професіями: приймальник, закрійник;
- Виховання культури мовлення та спілкування.
Для гри вибираються учні, які будуть виконувати ролі приймальника, закрійника, клієнта.
Приблизний хід гри:
Клієнт приходить в ательє. Його зустрічає приймальниця, яка під час оформлення замовлення викликає закрійника. Закрійник розпитує клієнта про фасон спідниці та робить вимірювання.
Задача клієнта – правильно описати модель спідниці та допомагати закрійнику у вимірах. Задача закрійника – правильно зняти мірки з клієнта.
( якщо дозволяє час, можна повторити гру з іншими учнями).
4. Вступний інструктаж:
Розбиваю дівчат на пари. Пояснюю, що по ходу самостійної практичної роботи, вони повинні одна з іншої зняти мірки, правильно їх записати.
5. Самостійна робота учнів.
Учениці знімають одна з іншої мірки для побудови креслення спідниці, записують їх у зошити.
6. Підведення підсумків уроку.


