Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

, вчитель історії СШ № 000 Голосіївського району

Урок 1: «Історія як наука. Українські вчені - історики»

Мета:

· створити початкове уявлення про історію як навчальний предмет і науку;

· визначити поняття і зміст «історія», «всесвітня історія», «історичне дослідження», «історична подія»;

· ознайомити школярів з видатними вченими-істориками України;

· розвивати первинні вміння та навички роботи з географічною картою;

· розвивати первинні вміння та навички роботи з історичними джерелами;

· розвивати уміння і навички індивідуальної та групової роботи;

· формувати науковий світогляд та вміння аналізувати історичний матеріал;

· виховувати шанобливе ставлення до пам’яток минулого

Тип уроку: комбінований з елементами інтерактивних технологій

Обладнання: підручник В. Власова «Вступ до історії», мультимедійна презентація «Вступ до історії», фізична карта України.

Очікувані результати: учні зможуть визначати поняття, впізнавати наукові джерела, зробити перший крок до оцінювання історичних персоналій.

Хід уроку:

Без знання минулого неможливе

точне розуміння сучасного.

.

I. Організація навчальної діяльності.

Ознайомлення із загальними питаннями організації навчального процесу під час вивчення нового предмета.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Історія як навчальний предмет і наука

Слайд 1.

У цьому році ми розпочинаємо з вами вивчати новий предмет. Прочитайте, як він називається, і запишіть у зошити.

У 5 класі ви дізнаєтесь лише про окремі, найголовніші події з історії України, але в наступних класах будете вивчати систематичний курс з історії нашої Батьківщини від давніх часів до сьогодення.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Слайд 2.

Сьогодні на уроці ми розглянемо питання, представлені на 2-му слайді.

Прочитайте їх і скажіть, яке питання вас зацікавило найбільше і чому.

(Відповіді учнів активізують їхню пізнавальну діяльність і готують до сприйняття нового матеріалу).

Слайд 3.

· Що, на вашу думку, означає слово «історія»?

Слайд 4.

· Які тлумачення цьому слову дає С. Ожегов?

· Яке з приведених відноситься до нашого предмету?

· Як пояснює цей термін наш підручник, назвіть походження цього слова?

· Знайдіть інформацію у підручнику і розкажіть про те, як люди в давнину зберігали пам'ять про минуле (§1 стор. 10)

Слайд 5.

Історія вивчає та досліджує правдиві події минулого, які в своїй сукупності становлять історичні події.

· Прочитайте та запишіть: Історична подія;

· Назвіть, історичні події, які зображені на слайді 5.

· Які історичні події нашої Батьківщини, нашого краю знаєте ви?

2. Історія України-складова всесвітньої історії

Слайд 6.

Висновки:

За допомогою слайда 6 дайте відповіді на запитання:

· Що вивчає наука історія?

· Які події досліджує історія?

· Чи пояснює вона, як змінюється життя людини під впливом важливих історичних подій?

· Чи встановлює наука історія зв'язок між важливими фактами суспільного життя?

Запишіть свої висновки та висновки ваших однокласників, які, на ваш погляд, є найбільш важливими та обґрунтованими.

Слайд 7

Зверніть увагу на географічну карту України і виконайте завдання:

· Покажіть на карті територію нашої країни та її столицю.

· Назвіть і покажіть на карті річку, на березі якої розташовано Київ.

· Знайдіть на карті море, на березі якого розташовано наше місто.

· Знайдіть на карті та покажіть місто, де ми живемо.

Нашу велику планету населяює багато народів, для яких вона є спільним домом. Кожен народ і країна, яку він населяє має свою власну історію. Зверніть увагу знов на карту.

· Назвіть сусідні Україні держави, покажіть їх на карті.

2. Видатні українські історики

Слайд 8.

Підручники, енциклопедії, історичні довідники – це те, що допомагає нам пізнати історію. Проте щоб все це написати, вченим - історикам треба провести важку роботу, оправювати велику кількість історичних документів, дослідити різноманітні знаряддя праці та побуту під час археологічних розкопок, уважно вивчити та систематизувати ці історичні знахідки.

Слайди 9, 10, 11,12, 13.

Саме завдяки роботі цих людей ми маємо сьогодні можливість вивчати минуле свого народу від давнини до сьогодення.

Демонстрація портретів видатних істориків України (слайди 9-13);

Самостійна робота учнів з історичним матеріалом підручника, презентації,

· Ознайомтесь самостійно з історичними джерелами, які розповідають про видатних українських учених. Запишіть інформацію про них, яка вас найбільш зацікавила, або ви вважаєте її важливою.

· Акцентуйте увагу на дату - 1898 – 1936р. р. - український історик М. Грушевський створив десятитомну працю «Історія України-Русі»

· Знайдіть і прочитайте інформацію про М. Грушевського в підручнику (§1-2 стор, доповніть попередні записи про нього, новими фактами, які ви «витягли» зі статті підручника.

III. Закріплення нових знань учнів

1. Учні складають ребус із зашифрованим поняттям.

Слайд 14

· Перевір Себе! Гра «Ланцюжок»

Відповідаємо на запитання один за одним, щоб не розірвати ланцюжок.

IV. Підбиття підсумків уроку

Відповідаємо на запитання один за одним, щоб не розірвати ланцюжок.

IV. Домашнє завдання: опрацювати матеріал §1 підручника, конспекту уроку. Скласти кросворд з 5-6 понять, вивчених на уроці.