Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема: Підсумковий урок «Прислівник»
Мета: узагальнити і систематизувати знання і вміння учнів з теми «Прислівник».
Розвивати логічне мислення, орфографічну грамотність, пам'ять, увагу.
Виховувати старанність у навчанні.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Форма уроку: Урок захисту знань
Обладнання: роздатковий матеріал, підручник, таблиці.
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Рефлексія
III. Оголошення теми і мети уроку
IV. Мотивація навчальної діяльності
1-а частина Колективне завдання
Тести
1. Укажіть речення, в яких ужиті прислівники:
а) Ти вдало сьогодні виступив.
б) Наша подорож була вдалою.
в) Обережно відчиняй вікно.
2. Укажіть ряди прислівників, що означають спосіб дії:
а) цвіте яскраво, дивиться вороже, вчинив мудро;
б) почитаю завтра, світить ясно, працює самовіддано;
в) захищалися відчайдушно, сказав рішуче, приймає гостинно.
3. Укажіть ряди прислівників, що означають час дії:
а) виїхав зранку, знаю давно, відпочивав влітку;
б) тепер повтори, утік з переляку, наговорилися досхочу;
в) працює щовечора, заходить коли-не-коли, буває зрідка.
4. Укажіть ряд прислівників, що означають ознаку предмета:
а) дивиться захоплено, сміявся дзвінко, поглянула ласкаво;
б) парк узимку, яблука надзелень, подарунок напам'ять;
в) рухався енергійно, борщ по - полтавськи, вдарив підступно.
5. Укажіть ряд прислівників, що означають ознаку іншої ознаки:
а) замкнув зсередини, працює щоденно, співає красиво;
б) вдесятеро важчий, занадто прискіпливий, набагато складніший;
в) пише старанно, трохи довший, дивиться впевнено.
6. Укажіть правильне твердження:
а) Прислівники, які називають ознаку предмета, пояснюючи при цьому
іменник, в реченні виконують синтаксичну роль означення.
б) Найвищий ступінь порівняння прислівника має тільки просту форму.
в) Прислівник не може виконувати в реченні синтаксичну роль присудка.
V. Проведення захисту.
2-а частина.
Клас ділиться на три групи, кожна з яких повинна захистити одну з тем:
«Прислівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль»
«Правопис прислівників»
«Ступені порівняння прислівників. Способи творення цієї частини мови.»
Кожна група отримує пакет завдань для учасників захисту:
Консультант - консультує групу, розподіляє роль (як правило отримує залік автоматично).
Теоретик – готує лаконічне повідомлення на подану тему (можливо з допомогою консультанта).
Практик – виконує письмові завдання (тести)
Письменник – пише твір – мініатюру
Зразок творчих завдань
Напишіть твір – мініатюру (твір-етюд або твір-коментар) на тему "Прекрасне навколо".
За час підготовки учнів до захисту учитель має час, щоб накреслити на дошці таблицю для підбиття підсумків захисту знань.
«Прислівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль» | Правопис прислівників | «Ступені порівняння прислівників. Способи творення цієї частини мови» | Учасники групи |
Консультант | |||
Теоретик | |||
Практик | |||
Письменник | |||
Усього балів |
VI. Оцінювання і підсумки уроку
VII. Домашнє завдання: підготуватись до контрольної роботи.


