Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
УРОК 9
Тема. Розв'язування задач на побудову.
Мета: формувати вміння і навички учнів з розв'язування задач на побудову, графічну культуру учнів.
Обладнання: циркуль, лінійка, кодоскоп.
ХІД УРОКУ
I. Аналіз самостійної роботи.
Задачі, які розв'язано учнями неправильно, прокоментувати, використовуючи заготовлені малюнки на кодоплівці.
II. Розв'язування задач.
1. Побудувати хорду довжиною а на колі з радіусом А (За готовим малюнком розповісти хід побудови.)
2. М і К — кінці діаметра. Побудувати коло з діаметром МИ (За готовим малюнком розповісти хід побудови.)
3. Розв'язати задачу № 32 [1]. Побудувати три кутник за стороною, медіаною, проведеною до неї, і радіусом описаного кола.
Дано: 
Побудувати: трикутник АВС.
Аналіз побудови
Точки А, В, С належать колу з центром у точці О і радіусом R, точка К— середина відрізка АВ.
Побудова
1.
Вибираємо довільну точку О. Будуємо коло з центром у точці О і радіусом R.
2. Вибираємо на колі довільну точку А, будуємо коло з центром у точці А і радіусом а; В — точка перетину двох кіл.
3. Будуємо точку К — середину відрізка АВ.
4. Будуємо коло з центром у точці К і радіусом та; С — точка перетину кола з центром у точці О і побудованого.
5. Сполучаємо попарно точки А, В, С.
6. ∆ АВС — шуканий.

4. У дане коло вписати трикутник, у якого одна сторона відома, інша — дорівнює діаметру. (За готовим малюнком, що проектується через кодоскоп).
5. Розв'язати задачу № 40 [1]. Побудувати рівнобедрений трикутник за основою і радіусом описаного кола.
Дано: 
Побудувати: рівнобедрений трикутник АВС.
Аналіз побудови
Точка К — середина АС, OK
AC.
Побудова
1. Вибираємо довільну точку О, будуємо коло з центром у точці О і радіусом А.
2. Вибираємо на колі довільну точку А.
3.
Будуємо коло з центром у точці А і радіусом а; С
— точка перетину побудованого кола і кола з центром
в точці О.
4. Будуємо точку К — середину АС.
5. Будуємо пряму КО, В і D—точки її перетину з колом
з центром у точці О.
6. Сполучаємо попарно точки А, В, С.
7. ∆ АВС— шуканий.
(Звертаємо увагу учнів на неоднозначність розв'язку, оскільки ∆ ACD — також задовольняє умову.)
III. Підсумок уроку.
IV. Домашнє завдання.
За підручником [1]: § 5, № 36, 28.


