Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
УРОК 10
Тема. Розв'язування задач на побудову.
Мета: закріпити вміння і навички учнів з розв'язування задач на побудову; формувати графічну культуру учнів; розвивати логічне мислення учнів.
Обладнання: циркуль, лінійка, кодоскоп.
ХІД УРОКУ
І. Перевірка домашнього завдання.
1. Звернути увагу учнів, що у задачі № 28 [1] є два способи побудови кутів 30° і 60°.
2. Побудувати трикутник зі сторонами 3 см, 4 см, 5 см.
3. Побудувати трикутник зі сторонами 5 см, 7 см і кутом 60° між ними.
II. Закріплення вмінь і навичок учнів.
1.
Побудувати кут 75° (за допомогою циркуля та лінійки).
Аналіз побудови
Трикутник АВС— рівносторонній;
BAC = 60°;
NAK = 45°; АК – бісектриса кута MAN.
Побудова
1. Будуємо довільну пряму а, вибираємо точку А на ній.
2. Через точку А проводимо пряму AN
а.
3. Будуємо довільний рівносторонній трикутник ABC ,
ВАС =60°.
4. Будуємо АК — бісектрису кута MAN;
MAK = 45°.
5.
KAB = 75°.
2. Побудувати кути 120°, 15°.
3. Побудувати прямокутний трикутник за катетом і висотою, проведеною до гіпотенузи.
Дано: ![]()
Побудувати: прямокутний трикутник ABC.
Аналіз побудови
Трикутник ACD — прямокутний, CD = hc, AC = а.
Побудова
1. Проводимо довільну пряму х, вибираємо точку D на ній.
2. Через D проводимо пряму т, т
х.
3. Відкладаємо відрізок DC, DC = hc.
4.
Будуємо трикутник ADC (
D = 90°), де DC = hc, AC = а.
5. Через точку С проводимо пряму l, l
АС; пряма l перетинає пряму х у точці В.
6. ∆ АВС — шуканий.
4. Розв'язати задачу № 39 [1]. Побудувати трикутник за стороною і проведеними до неї медіаною і висотою.
Дано: 
Побудувати: трикутник АВС.
Аналіз побудови
BD — медіана; D — середина АС, АС = а, AD = DC =
.
Трикутник DBK— прямокутний,
DKB = 90°.
Побудова
1. Будуємо довільну пряму х; вибираємо до вільну точку К, що належить їй.
2. Через точку K будуємо пряму т, т
х; відкладаємо KB = ha.
3. Будуємо коло з центром у точці В і радіусом та; D — точка перетину кола з прямою x.
4. На прямій х відкладаємо відрізки DA = DC =
.
5. Сполучаємо попарно точки А, В, С.
6. ∆ АВС — шуканий.

IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
За підручником [1]: § 5, № 39.
Задача 1. Побудувати рівнобедрений трикутник за основою і висотою, проведеною до бічної сторони гострого кута.
Задача 2. Побудувати рівнобедрений трикутник за основою і висотою, проведеною до основи.


