Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Розробка уроку

Українська книга

івна, вчитель української мов та

літератури Рівненського НВК «Колегіум», вчитель-методист

Мета. Зацікавити учнів українською книжкою, спонукати дітей до обміну враженнями про улюблені твори, споглядати художньо-естетичну цінність української книжки; розвивати креатині здібності, логічне мислення, усне мовлення школярів; виховувати читацькі інтереси.

Обладнання: фотографії давніх книг (Острозька Біблія, Пересопницьке Євангеліє, Біблія), портрети видатних діячів минулого (Нестора Літописця, Ярослава Мудрого, Івана Федорова), виставка сучасних книжкових видань, вислови про книжку.

Методи роботи: «Мікрофон», створення колажу, «Незакінчені речення», робота в групах.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку, емоційна розрядка учнів.

Поділ школярів на групи.

II. Повідомлення теми, мети уроку.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда про роль книжки в житті людини. Метод «Мікрофон».

- Які книжки викликають у вас інтерес?

- Яку мудрість ви почерпнули з них?

- Чому ви надаєте перевагу: книжкам, телебаченню, Інтернету?

Уявіть на мить, що сталося б, коли зникла б книжка з людського життя. Яким став би світ?

- Чому, на вашу думку, виникла в людей потреба щось записувати?

- З якими алегоричними образами асоціюється у вас книжка і чому? (Море, простір, вершина, старець…).

2.Учитель. Люди захотіли залишити для нащадків власний досвід, здобутий у процесі праці й творчості. Надзвичайно різноманітними, винахідливими, цікавими були перші спроби запису людських досягнень. Книжка має довгу та цікаву історію виникнення, розвитку, вдосконалення. Процес її народження від давнини й до нашого часу був надзвичайно копітким і тривалим. Це глиняні таблички, сувої папірусу, пергаменти (учитель демонструє фотографії давніх книжок).

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Тривалий час книги писалися від руки – це рукописи.

3. Виставка ілюстрацій, фотографій.

Завдання: - підписати кожну картинку тим, що зображено;

- знайти інформацію про Нестора Літописця, Ярослава Мудрого, Пересопницьке Євангеліє, Острозьку Біблію, коротко розказати про них.

4. Скласти висловлювання про книжку, користуючись тими словами, які є у вас на партах у довільному порядку. Послідовно наклеїти їх і зачитати.

Книги – кораблі думки, які мандрують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.

Ф. Бекон.

Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу, - це джерела мудрості.

Нестор Літописець.

Любов до книги – необхідна умова загальної культури людини. Без неї неможливо стати хорошим спеціалістом у будь-якій галузі.

М. Амосов.

Книги – морська глибина.

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

І. Франко.

5.Створення колажу «Книжка мовчки все розкаже» (українська народна приказка).

Завдання: відтворити етапи знайомства з книжкою з раннього дитинства.

Презентувати творчу роботу.(Українські народні казки – «Буквар» - «Читанка» - Біблія – художня література…)

6.Учитель.

- Чому Біблію вважають Книгою Книг?

- Що відомо про неї?

- Хто з письменників перекладав Біблію українською мовою? (П. Куліш, І. Огієнко, І. Нечуй-Левицький, І. Пулюй).

IV. Підведення підсумків уроку.

Крапля довбає камінь не силою, а частим падінням, так людина стає вченою не силою, а частим читанням.(Овідій).

- Озвучте головну думку даного висловлювання.

V. Завдання додому. Написати твір-роздум на тему «Книжка – мій порадник і друг».

Підготувати усну розповідь «Яку книгу я подарував би другові».

_______________________________________________________________

До Дня української писемності та мови

Про що думав Іван Федоров, друкуючи книжки для нащадків? Можливо, про те, що далекий прапраправнук належно оцінить його титанічну працю. А може, що Слово, навічно закарбоване на папері, стане щоденною духовною потребою українців. Адже рідне, зрозуміле кожному, хто народився в Україні, ходив волинськими стежками, припадав спраглими вустами до джерела святого Миколая, під дзвони Дерманського монастиря підносився до небес, ставав мудрішим, перечитуючи сторінки Пересопницького Євангелія, Острозької Біблії…

На жаль, думки Івана Федорова залишилися в минулому, а от друковані книжки збереглися до сьогодення. Та чи знає сучасне покоління, що Рівненщина – це давній осередок культури й освіти Волині!? Ніби й чуло щось про це, а ось знати – не знає, бо переймається іншими проблемами: менше – вартісними, більше – побутовими. Тому й супермаркети, різноманітні магазини сяють рекламними вогнями, заманюючи покупців своїми яскравими кольорами. А між ними, десь у закутку, скромно й непомітно живе українська книга. Рідне Слово чекає свого читача, бо ж знає, що «не хлібом єдиним…», що настане час і для Івана Федорова, який творив духовні скарби. Тому сучасне покоління покликане відродити й зберегти давні писемні традиції краю. Йому творити нову історію, по-новому перечитувати пророчі рядки святих книг, які не втратили актуальності, а набули ще більшої ваги.

У День української писемності та мови маємо доторкнутися до живих духовних скарбів минулого й віддати шану їх творцям.

Лариса Рудюк,

учитель української мови

та літератури