Урок з математики розробила

вчитель початкових класів

ЗНЗ № 000

Шраєва Тетяна Трохимівна

Тема. Розвязування задач на знаходження дробу від числа - 4кл.

Мета: закріплювати вміння розвязувати задачі на знаходження дробу від числа; повторити прийоми письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; повторити поняття площа, периметр; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок,

Розпочався наш урок.

Тож давайте працювати,

Міцні знання здобувати.

Щоб усім було цікаво,

Всі працюйте дружно, жваво,

Не шуміть і не дрімайте,

Руку піднімать встигайте,

З відповіддю не баріться,

Добре й старанно учіться,

Щоб сказала я в кінці:

«В мене всі ви – молодці!»

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми з вами будемо розвязувати задачі на знаходження дробу від числа, а також повторимо ділення та множення на одноцифрове число.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Усний рахунок.

3/4хв (45 с), 2/3 хв. (40 с), 1/2 хв. (30 с ), 2/5 хв. (24 с ),

3/10 хв. (18 с), 1/20хв (3 с), 1/60 хв. (1 с).

Задача.

Автобус від Києва до Черкас їде ¼ доби, а повертається назад за 2/8. Чому така різниця? ( ¼ = 6 год. 2/8 = 6 год. Різниці немає)

ІV. Розвиток математичних знань.

1. Робота над задачами.

Задача 1.

На корабель, що відправляється у подорож, завезли 840 кг крупів; рис становить 1/3 частину всіх крупів, гречана крупа – 2/7 усіх крупів, а решта – пшоно. Скільки було завезено на корабель кілограмів рису, гречки і пшона окремо?

1) 840: 3=280 (кг) – рису;

2) 840:7х 2 =240 (кг) – гречки;

3) 280+240=520 (кг) – рису і гречки разом;

4) 840-520=320 (кг) – пшона

Задача 2.

Туристи подолали відстань 1240 км. Кораблем вони пропливли 1/8 усього шляху, залізницею проїхали 2/5 усього шляху, а решту – автобусом. Скільки кілометрів туристи пропливли кораблем, проїхали залізницею, проїхали автобусом?

1) 1240: 8=155(км) – кораблем;

2) 1240:5х2=496(км) – залізницею;

3) 496+155=651(км) – кораблем і залізницею.

4) =589(км) – автобусом.

2. Розвзування рівнянь.

1) 5*х=15630; 2) х*6=49224;

( х=3126) (х=8204)

: х=10; 4) х:з=25674;

(х=127) (х=77022)

Вчитель.

Притомились від дороги,

Розімнемо трохи ноги.

Відпочинок дамо тілу,

Бо воно щось притомилось.

Фізкультхвилинка.

Вітер парус надуває,

Тихо корабель гойдає.

Ми пливем під парусами

В невідоме за знаннями

Вітер поволі стихає,

Парус до низу спадає.

Весла дружно ми взяли,

Швидко ними загребли.

От вже й берег ми зустріли

І за парти тихо сіли.

3. Розвязування виразів.

3:7

2232х8+53909

V. Підсумок уроку.

VІ. Домашнє завдання.

(Пояснити виконання домашнього завдання).