Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Розв’язування задач.

Мета: ознайомити учнів з письмовим множенням багатоцифрових чисел на одноцифрові з переходом через два і більше розрядів; формувати вміння розв’язувати задачі на основі творчих видів роботи; розвивати логічне мислення, пам'ять, уважність, увагу; виховувати почуття любові та поваги до рідного краю, збагачувати знання учнів про Україну.

Обладнання: фізична карта України, карта-схема маршруту подорожі; маршрутні прапорці; таблиця з прикладами, схема-таблиця до задачі; опорні схеми знаходження швидкості, відстані та часу; ілюстрації об’єктів, які згадуються на уроці; підручник «Математика 4кл.», комп’ютер.

Хід уроку

І. Організація класу. Створення емоційно-піднесеного настрою.

- Діти, математика – наука точна і серйозна. Тому

Сьогодні ми будемо:

Діяти – активно!

Думати – оперативно!

Сперечатися – доказово!

Для всіх обов’язково!

- Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти…

Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То – прекрасна…(Україна),

Нашого народу дім.

( Г. Черінь)

1-й слайд ( Моя країна – Україна)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Вступне слово вчителя.

- А яка ж вона – наша країна? Звісно, щоб це зрозуміти, треба самому все побачити. А як? Найкраще, звичайно, вирушити у подорож. Сьогодні у нас незвичайний урок, ми вирушаємо у математичну подорож рідним краєм і будемо знайомитися з його цікавими і визначними місцями. То що, спробуємо?

ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання.

- До подорожі ви готувалися заздалегідь ще вдома. Зараз ми перевіримо, як ви підготувались до неї, чи зможете здобути маршрутну карту.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Перевірка виконання завдання № 000.

- Нам необхідно зясувати, яка загальна протяжність державного кордону України і яку частину становлять морські кордони. Для цього знайдіть суму перших чотирьох результатів прикладів.

812 + 92 + 882 + 33 = 1819

І варіант додає до цієї суми число 4681 і знаходить загальну протяжність кордонів України.

1819 + 4681 = 6500 (км)

ІІ варіант віднімає від цієї суми число 769 і знаходить протяжність морських кордонів.

1819 – 769 = 1050 (км)

2-й слайд ( Державний кордон України – 6500 км )

3-й слайд ( Морські кордони України – 1050 км )

2. Перевірка задачі № 000.

- Територія України велика. Давайте визначимо, на скільки кілометрів простяглася вона із Заходу на Схід і з Півночі на Південь.

- Для цього запишіть вираз, який склали до задачі № 000, й обчисліть його значення.

- Дівчатка: якщо а = 1502; в = 67

( а – в ) – 119 = ( 1502 – 67 ) – 119 = 1316 ( км )

- Хлопчики: якщо а = 1100; в = 88

( а – в) – 110 = ( 1100 – 88 ) – 119 = 893 ( км )

4-й слайд ( Із Заходу на Схід – 1316 км )

5-й слайд ( Із півночі на Південь 893 км )

- Молодці, гарно підготувалися до подорожі, тож маєте право отримати маршрутну карту! У туристичній фірмі нам запропонували здійснити подорож за таким маршрутом ( демонструється на карті ): автобусом з Білокуракине до Луганська, а потім у Київ, далі теплоходом по Дніпру до Чорного моря і до Карпат, а тоді повернутися у рідне Білокуракине. Подобається маршрут? Отже, вирушаймо!

3. Завдання для опитування.

- Вирушаємо у дорогу з нашого рідного селища до обласного центру – міста Луганськ – на автобусі.

6-й слайд ( Білокуракине )

- Давайте пригадаємо, як знайти швидкість, відстань, час.

- Визначте відстань від Білокуракине до луганська, якщо ми будемо в дорозі 2 години і рухатимемось автобусом із середньою швидкістю 65 км/год.

65? 2 = 130 (км )

7-й слайд ( Луганськ – обласний центр )

- Місто Луганськ – наш обласний центр. А чи знаєте ви, скільки областей є на Україні?

8-й слайд ( На Україні 24 адміністративні області і Республіка Крим )

- А яка найбільша за територією область?

9-й слайд ( Одеська область найбільша за територією )

- А яка область найбільша за кількістю населення?

10-й слайд ( Донецька область найбільша за кількістю населення )

ІV. Вивчення нового матеріалу.

- Чи знаєте ви, скільки в Україні нараховується міст, селищ і сільських населених пунктів і скільки в них проживає людей? Спробуйте підрахувати, розв’язавши приклади.

1. Пояснення алгоритму множення на дошці.

? 3 ? 4 ? 4

11-й слайд ( На Україні – 453 міста, 892 – селища, 28612 – сіл)

2. Закріплення множення. ( Самостійно )

- А чи знаєте ви, скільки людей проживає в Білокуракине, Луганську, Києві? Обчисліть:

22

? 3 ? 2 ? 7

754

12-й слайд (Білокуракине – 7742, Луганськ – Київ – 2802254)

- А скільки людей всього проживає в Україні?

9396040

? 5

- Давайте тепер підрахуємо, яку територію займає наша держава. До речі, за площею Україна більша, ніж Франція, Іспанія, Королівство Швеція, і серед Європейських держав вона поступається лише Росії.

150925

? 4

603700 (км)

13-й слайд (Територія України – 603700 км)

- Ну, а тепер з автовокзалу нашого центру ми можемо вирушати до столиці нашої держави – міста Києва. Але спочатку зробимо маленьку зупинку, щоб перепочити.

Фізкультхвилинка.

Моя Україна – широка-широка,

А гори Карпати – високі-високі,

Чорне море – глибоке-глибоке,

А річка Дніпро – така синьоока.

Дністер у Карпатах дуже стрімкий,

В степах України віє вітер швидкий,

А над нами веселе сонечко сяє.

Хто вище підстрибне, той і дістане.

V. Робота над задачами.

- Після короткого відпочинку знову вирушаємо в дорогу.

1. Розвязування задачі № 000.

- Задача № 000 допоможе нам зясувати, скільки годин ми будемо у дорозі і яку відстань подолаємо. Розгляньте схематичне зображення задачі.

75 км/год 5год 65км/год

І__________________А____________________І

? км

- За поданими виразами поясніть два способи розвязування задачі.

65 – 5 + 75 – + 75 )? 5

- Якщо ми будемо рухатись автобусом зі швидкістю 65км/год, то яку відстань подолаємо?

- А чи знаєте ви, яка відстань від Луганська до Києва?

14-й слайд ( Від Луганська до Києва – 802км )

- Ми прибули до столиці нашої держави – міста Києва. Що ви знаєте про Київ? Хто заснував місто і коли?

2.Розвязування задачі зі схеми-таблиці.

- А тепер, щоб продовжити подорож, ми оберемо інший транспорт і вирушимо в плавання по Дніпру туристичним теплоходом. Будемо рухатись за течією по річці і розв’яжемо задачу, в якій визначимо довжину річки.

Рухомий обєкт

Швидкість

Час

Човен

38 км/год

32 год

Теплохід

82 км/год

12 год


Моторний човен плив по Дніпру територією Росії і Білорусії 32 години зі швидкістю 38 км/год. А теплохід «Метеор» на території України плив 12 годин зі швидкістю 82 км/год. Яка загальна довжина річки Дніпро?

VІ. Розвиток математичних знань.

- Ми дісталися Чорного моря, що омиває береги Кримського півострова. У Чорне море впадає не тільки Дніпро, а й Дунай, Дністер і Південний Буг.

15-й слайд ( Найбільша глибина Чорного моря – 2235 м)

- Опускання його дна триває і тепер.

- Кримський півострів омиває ще одне море – Азовське. Йому належить світовий рекорд – воно наймілководніше море в світі із середньою глибиною 8 м, а найбільшою глибиною – 15м. А тепер порахуйте, у скільки разів Чорне море глибше від Азовського.

2231: 15 = 149.

- Ще на Кримському півострові є гори – Кримські, - що займають трохи більше п’ятої частини Криму.

16-й слайд ( Кримські гори)

- Найвища вершина – гора Роман-Кош, заввишки 1545м.

17-й слайд (Роман-Кош - 1545м )

- Та подорож наша продовжується, і тепер ми літаком вирушаємо на Захід нашої країни. А які гори ще є на Україні?

- Карпатські гори знаходяться на Заході країни і займають площу понад 24000км2.

18-й слайд (Карпатські гори)

- Це гори середньої висоти, і найвища її вершина – гора Говерла, заввишки 2061м.

19-й слайд ( Говерла – 2061м)

- Порахуйте на скільки гора Говерла вища за Роман-Кош.

2061 – 1545 = 516м

- Багато цікавого ми дізналися на уроці. Ми визначили найглибші і найвищі місця України, почули пізнавальну інформацію про наш край. Тепер час повертатися додому, і знову допоможе нам наш літак. А щоб у дорозі не сумувати, пропоную розв’язати задачу: наш літак летів із швидкістю 600км/год. Всю відстань він подолав за дві з половиною години. Скільки кілометрів він пролетів?

600? 2 + 300 = 1500км

VІІ. Підсумок уроку.

- Ось ми з вами й дісталися додому. Що найбільше сподобалося і запам’яталося вам у подорожі? Чого нового навчилися з математики? Що було найважчим?