Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Відділ освіти Диканської райдержадміністрації

Районний методичний кабінет

Стасівська гімназія імені М. Башкирцевої

РОЗРОБКА УРОКУ З МАТЕМАТИКИ

У 7 КЛАСІ

З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕМА УРОКУ:

“ФОРМУЛИ СКОРОЧЕНОГО МНОЖЕННЯ”

Підготувала:

вчитель математики,

спеціаліст вищої категорії,

«Вчитель-методист»

Алєєва Т. І.

Стасі - 2012

ТЕМА: Формули скороченого множення.

МЕТА: Систематизація та узагальнення знань, умінь і навичок учнів з теми «Формули скороченого множення». Виховання інтересу до математики шляхом застосування інноваційних технологій «Акваріум» та «Робота в групах».

ТИП УРОКУ: урок систематизації та узагальнення.

Хід уроку.

Тема нашого уроку «Формули скороченого множення». Щоб ви трошки розслабились, я звернуся до вас словами вірша:

Якщо хочеш досягнути у житті своїх вершин,

Математику збагнути мусиш точно до глибин

Калькулятор і комп’ютер – хто ж сьогодні їх не зна,

Та за пояс їх заткнути може світла голова!

Сьогодні незвичайний підсумковий наш урок,

Проведемо його змаганням математичних груп.

Учасники у нас розумники-знавці,

Хоч досвіду не мають, але всі молодці.

Всім вам успіхів сьогодні я бажаю

І відповідей правильних від вас усіх чекаю.

Мета: сьогодні на уроці ми узагальнимо, систематизуємо знання про формули скороченого множення, закріпимо навички використання їх до розв’язування нестандартних задач.

Урок наш пройде з використанням інтерактивних технологій «акваріум» та «роботи в малих групах». Оцінки кожного залежатимуть від роботи всієї групи. Кожна група може отримати 12 балів.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Етапи уроку:

1. Усний рахунок – 1 бал

2. Гра «Ти мені – я тобі» - 2 бали

3. Поміркуй (технологія «Акваріум») – 3 бали

4. Застосуй формули скороченого множення – 2 бали

5. Математичне лото – 2 бали

6. Розв’яжи рівняння – 2 бали

І етап. Усний рахунок – 2 бали.

Для успішного застосування формул скороченого множення вам треба добре усно рахувати. Я пропоную вам пограти у гру «Шифрограма». Кожній правильній відповіді відповідає буква, яка зашифрована під цією цифрою. Порахувавши приклади ви відгадаєте імена Давньогрецьких математиків і присвоїте назву своїй команді.


А

Р

Х

І

М

Е

Д

+0,56=2 – Р

1 – А

+3=7 – Д

/5=5 – М

=3 – Х

/25=4 – І

=6 - Е

П

І

Ф

А

Г

О

Р

+0,75=3 – Ф

/5=5 – Г

=1 – П

/50=2 – І

=7 – Р

/6=6 – О

100=4 – А

Е

В

К

Л

І

Д

3 – К

1 – Е

6 – Д

/8=2 – В

4 – Л

5 – І

ІІ етап. Гра «Ти мені – я тобі» - 2 бали.

Команди підготували одна одній запитання, щоб перевірити знання формул скороченого множення і уміння їх застосувати.

Підводжу підсумки, присвоюю бали.

ІІІ етап. Поміркуй. (технологія Акваріум) – 3 бали.

На цьому етапі кожна команда побуває в нашому «Акваріумі». Умови роботи в акваріумі. Учитель розподіляє учнів на 4 групи і пропонує їм прочитати текст підручника. Він пояснює, що ці норми будуть потрібні під час виконання наступного завдання.

Одна з груп сідає в центрі класу. Це необхідно, щоб відокремити діючу групу від слухачів певною відстанню. Ця група отримує лист із ситуацією і таке завдання:

v Прочитайте вголос ситуацію;

v Обговоріть її в групі, використовуючи метод дискусії;

v Дійдіть спільного рішення за 3-4 хв.

Поки група займе місце, вчитель ознайомлює клас із цим завданням і нагадує правила дискусії в малих групах. Групі пропонують уголос прочитати ситуацію та обговорити її розв’язання. Всі інші учні класу мають тільки слухати не втручаючись у хід обговорення. На цю роботу групі дають 3-5 хв. Після закінчення група займає свої місця, а вчитель ставить до класу запитання:

Чи погоджуєтесь ви з думкою групи?

Чи була ця думка досить аргументованою, доведеною?

Який з аргументів ви вважаєте найбільш переконливим?

На таку бесіду відводять 2-3 хв. Після цього місце в «Акваріумі» займає інша група і обговорю наступну ситуацію.

Усі групи по черзі мають побувати в «акваріумі», і діяльність кожного з них мусить бути обговорена класом.

До акваріуму йдуть по черзі команди. Використовуючи зображення на малюнку поясніть геометричну інтерпретацію формули.

Підводжу підсумки присвоюю бали.

IV етап. Застосуй формули скороченого множення – 2 бали.

На цьому етапі ми застосовуємо наші знання до розв’язання вправ на подільність чисел. Відкривши підручники давайте пригадаємо:

Як узнати чи ділиться вираз на число?

Яку з формул ви застосуєте для доведення?

А тепер приступили до виконання Арх..(а), Піф. (б), Евкл. (в).

Хто виконав піднімає руки потім 3 учні ідуть до дошки.

а)

=(6п+1-1)(6п+1+1)=

=6п(6п+2)

Підводжу підсумки,

б)

=(п+5-п)(п+5+п)=

=5(2п+5)

присвоюю бали

в)

=(п+7-п)(п+7+п)=

=7(2п+7)

V етап. Виправ помилку – 1 бал.

Ось подивіться хто до нас прийшов.

Ось з’явився знову в класі ваш знайомий клоун Вася.

Клоун Вася запевняє, що чудово формули знає,

Але надто поспішає і помилки допускає.

Той хто помилку віднайде, сам себе не підведе.

Відшукайте і виправте помилки, що допустив клоун Вася! (вивішую картки на дошці).

VI. етап. Розв’яжи рівняння – 2 бали.

На цьому етапі ми застосуємо формули до розв’язання рівнянь. Відкрили підручники. Розв’язування вправ.

Домашнє завдання. Підсумок уроку: Чи сподобалось вам працювати в акваріумі та групами? Що нового дізналися?

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4