Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Урок № 1
Тема уроку. Цікавий співрозмовник.
Що таке спілкування
Навчальна мета: навчити дітей елементарних правил культури спілкування: розмовляти чітко, виразно, не перебиваючи інших.
Формувати вміння правильно, точно, лаконічно висловлювати думку.
Виховна мета: виховувати повагу, тактовне ставлення до співрозмовника.
Розвиваюча мета: збагачувати словниковий запас учнів, розвивати їх логічне мислення, зв’язне мовлення, вміння вести діалог, правильно спілкуватися в групах.
Методичне забезпечення уроку: плакати, висловлювання, вірші, прислів’я, приказки про правила культурного спілкування, збірка віршів Агнії Барто.
Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування
(Антуан де Сент-Екзюпері)
Хід уроку
І. Організація класу
Встанемо усі рівненько,
Усміхнемося гарненько,
Повернемось до гостей,
Скажем всім їм «Добрий день!»
Ми Вам зичим здоров’я й добра,
А тепер – до роботи пора!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Розповідь вчителя
За даними соціологів.
Сьогодні майже 80 відсотків вільного часу люди віддають спілкуванню, тобто, втрачають на різні розмови.
Але потрібно добре знати і пам’ятати про культуру спілкування, адже це – ціле мистецтво.
Людей, які правильно володіють ним, вважають цікавими співрозмовниками.
Іспанський філософ ХVІІ століття Бальтасар радив усім опановувати мистецтво розмови, адже саме так визначається особистість. «Жодне із занять людських не вимагає більшої розсудливості – тут можна все втратити і програти».
Бальтасар відзначав: «Грубість у спілкуванні шкодить усьому, навіть справедливому і розумному; люб’язність усе скрашує: позолотить «ні», підсолодить істину, підрум’янить навіть старість».
Сократ повчав: «Заговори – і я тебе побачу».
Ще в древніх зулусів з-поміж вітань було подібне вітання: «Я вас (тебе) бачу».
Якщо не можеш дібрати слів, почуваєшся невпевнено, ліпше трохи помовчати, сформулювати думку, розглядітися. Інколи мовчання – золото. У Одесі жартом говорять «я йому це не сказав – я йому це подумав».
2. Інтерактивна технологія «мозковий штурм»
Тема дискусії «Цікавий співрозмовник. Хто він?»
Думки учнів:
Цікавий співрозмовник – це той, хто вміє вислухати тебе до кінця.
Цікавий співрозмовник – це той, хто багато читає додаткової літератури, з якої дізнається багато нового, цікавого.
Цікавий співрозмовник – це той, хто, крім мови, використовує ще й жести, міміку.
Цікавий співрозмовник – це той, хто вміє чітко, лаконічно, правильно сформулювати думку і вміло озвучити її.
(Жодна думка не відкидається, не критикується, дозволяється розвивати попередні ідеї)
ІІІ. Оголошення, представлення теми та очікування навчальних результатів
Тема. Цікавий співрозмовник. Ще таке спілкування.
Очікувані результати уроку:
Після цього уроку учні повинні вміти:
культурно спілкуватися,
бути цікавими, приємними співрозмовниками,
набути кращих навичок роботи в парах і групах,
визначити своє ставлення до правил спілкування.
Заохочення учнів до роботи
– Сформулювати мету сьогоднішнього уроку, я думаю, зможе кожен із вас. Допоможе вам в цьому початок фрази «Цей урок навчить мене…» (учні визначають мету уроку).
ІV. Надання необхідної інформації
Міні-лекція
Без спілкування неможливе існування людей. Спілкуючись між собою, вони обмінюються думками, інформацією, почуттями.
Бути хорошим співрозмовником, це дійсно ціле мистецтво: при розмові щоразу потрібно вміти лагідно сказати людині добре слово, дивлячись в очі.
Ніколи не поважають того, хто перериває розмову, голосно викрикує.
Спілкуватись можна і по телефону, писати листи чи надсилати їх з комп’ютера. Таке спілкування теж повинно бути ввічливим, тактовним.
Існують певні правила культурного спілкування. Людина, яка обізнана з ними, дотримується їх, ніколи не завдасть болю гострим словом чи байдужістю іншим.
Знаючи, виконуючи їх, ви станете цікавими співрозмовниками.
Правила культурного спілкування
Бути хорошим співрозмовником – означає вміти добре слухати.
Важливо не лише те, що говориться, але й як.
Спілкуючись з людиною, намагайтеся щоразу щиро сказати їй добре слово.
Намагайтеся говорити правильно.
Добирайте слова, що найточніше відповідатимуть думці.
Бережіть мову від мовних «бур’янів» та засмічень.
Не соромтеся виправити помилку в своїй мові або мові товаришів.
Вживайте у розмові слова ввічливості: «доброго дня», «будь ласка», «дякую», «до побачення» та інші.
Звертайтеся на «Ви» до всіх незнайомих і старших людей.
Говоріть сітко, виразно, розбірливо, тихо, не підвищуючи голосу.
Більше читайте, запам’ятовуйте нові слова і вживайте їх при спілкуванні.
Використовуйте тільки ті слова, значення яких вам зрозуміле.
Ніколи не перебивайте співрозмовника.
Будьте чемними не лише у вчинках, але і в словах.
Не кажіть про присутніх він або вона.
Не розмахуйте руками, не жестикулюйте без потреби при розмові.
Ніколи не критикуйте людину поза очі, завжди висловлюйте свою думку їй в обличчя, не кажіть погано або насмішкувато про відсутніх.
Інтерактивна технологія «Мікрофон»
Мета: закріплення вивченого.
Запитання: Які ви знаєте правила культурного спілкування? Як ви їх застосовуєте у спілкуванні.
Фізкультхвилинка
Разом встаньмо, усміхнімось,
Землі рідній поклонімось
І до сонця дотягнімось,
Веретенком покрутімось
Раз – присядьмо, два – присядьмо
І за парти знову сядьмо.
Технологія «Робота в парах»
Складання діалогу на тему «Розмова по телефону».
Інтерактивні вправи
Мета: засвоєння навчального матеріалу
1. Інструктування.
2. Об’єднання в групи або розподіл завдань.
3. Виконання завдань.
4. Презентація результатів.
Робота в групах
а) Правила-добавлянки.
Говори спокійно, чемно –
Тоді спілкуватися буде… (приємно),
На всі боки не… (крутись),
У вічі співбесіднику… (дивись).
Коли говориш – не … (кричи),
Слів поганих не … (кажи).
б) Аналіз етичного змісту приказок:
«Умій сказати, умій і змовчати».
«Аж до діброви чути ваші розмови».
«Гостре словечко ранить сердечко».
Підсумки завдання.
Технологія «метод «Прес»»
Проблемні запитання:
– Чи потрібні правила спілкування?
– Для чого потрібні вони?
Робота з прислів’ями:
Ласкаве слово – що весняний день.
Не будь примітний, а будь привітний.
Аналіз змісту прислів’їв.
– Чого вони навчають?
Читання вірша А. Барто «Сильне кіно»
а) Аналіз помилок, помічених у розповіді старшого брата.
б) Поміркуй: ваша думка
– Чому сестра не зрозуміла старшого брата?
– А як би розповіли прочитане Ви?
Розповідь 1-2 учнів.
Робота в парах
Творче завдання «Привітні люди».
Скласти невеличкі сценки-діалоги і озвучити їх:
Діалоги між: бабусею і внучкою, учителем і учнем, водієм і пасажиром, покупцем і продавцем та ін..
Підсумки виконаного завдання (думки учнів)
Слово вчителя: Не забувайте вивченого сьогодні.
Бажаю, щоб людям була щоденна радість від спілкування з Вами!
V. Підбиття підсумків (Рефлексія) уроку
Мета етапу: оцінювання результату уроку.
І стадія:
а) використання відкритих запитань: як? чому? що?.
б) вираження почуттів;
в) розмова про реально зроблене на уроці.
ІІ стадія:
а) використання запитань виду: що було б, якби? та ін.
б) добір інших прикладів до завдань.
ІІІ стадія: зобов’язання учнів застосовувати вивчене у повсякденному житті.


