Урок з математики розробила
вчитель початкових класів
ЗНЗ № 000
Шраєва Тетяна Трохимівна
Тема уроку: Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на порівняння двох часток. Рівняння. 3 клас
Мета: Формування навиків швидких обчислень, закріплення умінь розв’язувати рівняння, вправляння учнів у записі розв’язання задач з буквеними даними, прищеплення любові до природи.
Обладнання: таблиці, записи на дошці, картки – завдання.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Перевірка готовності учнів до уроку. Настанова:
Сидимо – правильно.
Пишемо – гарно.
Слухаємо – уважно.
Відповідаємо – точно.
- Вашими вірними друзями на уроці мають стати уважність, кмітливість і винахідливість. Працюємо під девізом:
Душу і серце в роботу вклади,
кожну хвилинку в труді збережи.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми закріпимо знання табличного множення і ділення, повторимо порядок виконання арифметичних дій, будемо розв’язувати задачі, рівняння, вправлятимемося у записі розв’язання задач з буквеними даними.
Почнемо урок із уявної подорожі. Куди саме будемо мандрувати, дізнаєтеся, виконавши обчислення і заповнивши клітинки відповідними буквами:
8 | 48 | 7 | 5 | 21 |
|
|
|
|
|
3 7=К
6 8=І
64:8=Л
40:8=О
56:8=С
1. Усний рахунок.
Стежина веде нас туди незвичайна, математична. Добиратимемося двома групами, дорогу вказуватимуть нам відповідно два екскурсоводи. Чия команда швидше потрапить у лісок залежить від них. Тож, не спіткніться!
Перевірка правильності маршруту. Визначення групи – переможця.
Ми потрапили на урок у лісову школу. Сова веде урок математики. Учнями є звірята. Самостійно вони не можуть справитися із завданням. Допоможемо їм? (Виконання завдання учнями).
2. Розвиток обчислювальних умінь.
- Повертаючись назад, ми отримали від мешканців лісу цікаве завдання. Це не просто вирази. Вони містять інформацію про вік деяких звірів. Цікаво? (Виконують письмово).
Лось Вовк Лисиця
48:8+12 32:8 5 11+72:8
Косуля Заєць Кабан
28:4:6 2 40:8 7
3.Робота з підручником
- Розв’язування рівнянь
- Фронтальна робота над задачею
І гр. 4д. – 24 пиріжки;
ІІгр. 5д. – 25 пиріжків.
Яка група працювала краще?
Вказівка. Щоб відповісти на запитання задачі, треба дізнатися, скільки пиріжків зліпила одна дівчинка в кожній групі.
Фізкультхвилинка.
Стільки раз ногою тупни: 24:8
Стільки раз в долоні плесни: 48:8
Ми присядемо стільки раз: 16:4
І нахилимось в той час: 64:8
Підстрибнемо рівно стільки: 35:7
Ну й рахунок! Гра та й тільки.
Задача
1к. – а л молока
2к. - ? на 3 л більше
а+(а+3)л молока
4. Робота з геометричним матеріалом.
- З яких фігур складено клоуна?
- Полічіть трикутники, чотирикутники.
- На скільки менше квадратів, ніж трикутників?
- У скільки разів більше кругів, ніж квадратів?
- Знайдіть периметр трикутника зі сторонами 7см, 7см, 6см.
ІV. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися?
Оцінювання учнів. Домашнє завдання.


