Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Методична розробка уроку географії в 10 класі (рівень стандарту)
Учитель Світлодарського НВК м. Дебальцеве, Донецька область
Тема: Країни Європи. Загальна характеристика регіону, його склад. Населення, міста. Характеристика господарства країн та значення інтеграційних процесів у його формуванні. Регіони. Західна Європа.
Мета: формувати знання про склад регіону, особливості його ЕГП, населення, з’ясувати місце і роль Європи у світі, характерні риси сучасного розвитку господарства, розвивати картографічні навички, критичне мислення, сприяти розвитку самоосвітньої і комунікативної компетентності, вихованню активної життєвої позиції.
Обладнання: мульмімедійний проектор, комп’ютери, мультимедіа-диск «Географія 10 клас. Інтегрований навчальний комплекс», презентація. атласи, карта світу політична.
Тип уроку: вивчення нового материалу (2 години)
Форма проведення: урок – презентація (проводиться у комп’ютерному класі)
ХІД УРОКУ
І. Мотивація навчальної діяльності учнів. (Слово вчителя)
- Ми закінчили вивчення загальної економіко – географічної характеристики світу і починаємо свою подорож регіонами та країнами. Субконтинент, якому присвячено наш урок, отримав назву від ассірійського «ереб» - захід сонця. Багато народів сьогодні називають його своїм спільним домом. Так, це – Європа.
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.
1. Історико – географічні регіони світу.
- Розглянути карту атласу, виділити регіони світу та Європи.
2. План економіко – географічної характеристики території (слайд№3)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Загальні відомості.
1.1. Європа сьогодні (слайд№ 4)
- Зробіть висновки за наведеними фактами.
1.2. Природні умови (слайд№5,6)
- За фізичною картою назвіть найбільші рівнини, гірські системи, річки Європи.
1.3. Природні ресурси (слайд№17, 18)
- Яким чином вирішується проблема дефіциту ресурсів?
2. Трансформація сучасної політичної карти. (слайд № 9-11)
- Які події мали значний вплив на зміни на політичній карті?
3. Інтеграційні процеси (слайд№12 -14)
- Висловіть думку щодо позитивних та негативних сторін інтеграції.
4. Участь країн Європи у різноманітних організаціях (слайд№15-16)
- Висловіть думку щодо участі країн Європи у військово-політичному блоці..
5.Особливості господарства (слайд№17-18)
- За текстом підручника наведіть приклади країн-лідерів.
6. Роль Європи у світовій економіці (слайд № 19).
- Чому Європа є світовим економічним лідером?
7. Регіони і субрегіони Європи (слайд № 20-21)
- За картою наведіть приклади країн.
8. Західна Європа.
8.1. Склад. ЕГП. (слайд № 22)
- Який вплив ЕГП регіону на розвиток його господарства?
8.2. Мінеральні ресурси (слайд№23)
- Яким чином вирішується проблема дефіциту ресурсів?
8.3. Населення:
а) загальні риси ( слайд № 24):
б) Міграційні процеси (слайд№25)
- В чому полягає особливість міграцій у Європі?
в) Етнічний склад населення (слайд№26, 27)
- За картою атласу наведіть приклади народів різних мовних груп.
г) Релігійний склад (слайд№28)
- За картою наведіть приклади країн за віросповіданням.
д) Густота населення (слайд№29)
- За картою атласу знайдіть країни з найбільшою густотою населення.
9. Найбільші міста, міські агломерації (слайд № 30)
- Покажіть найбільші міста на карті.
10. Особливості господарства країн - переважання сфери послуг (слайд№31)
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в групах
Матеріали: Географія 10 клас. Інтегрований навчальний комплекс. Розділ 2. Регіональна географія. Тема 1. Країни Західної та Центральної Європи. Урок 14. Загальна характеристика Західної та Центральної Європи.
1. Тести ( 10 )

2. тренінги за картою ( 4 )

V. Підсумки уроку. (слайд№32)
VІ. Домашнє завдання. (слайд№33)
Опрацювати параграф підручника. Вибрати тему дослідження у проекті «Європа: погляд старшокласника». Добирати матеріали.


