Тема: Число і цифра О. Віднімання рівних чисел. Порівняння чисел. Написання цифри О.

Мета: На основі практичних дій з предметами розкрити утворення нуля, визначити його місце в натуральному ряді. Формувати вміння учнів складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення. Виховувати почуття товариськості, дружби.

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання.

Продзвенів уже дзвінок,

Нас покликав на урок.

Ми за парти всі сідаєм

І роботу починаєм.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Починається урок, а в гостях в нас Колобок.

Його знаєте малята. Любі хлопчики, дівчата.

Любі маленькі друзі! Сьогодні ми звами побуваємо у казці „ Колобок”, будемо допомогати героєві подолати труднощі, тож будьте чемними і слухняними, допомагайте один одному. Тож в путь:

Жили – були дід і баба.... Зустрічає Колобка Зайчик (приносить свої завдання).

Зайчик хоче повторити,

Як ми навчилися лічити.

1. Усний рахунок.

7-4= 2+2=

3+5= 6-3=

( Поляна з квітами, на яких записані приклади. Щоб полити квіти треба розв’язати приклади.)

2. Фронтальне опитування.

- Назвіть „сусідів” числа 5, 6, 9.

- Яке число отримаємо, якщо до 6+1?

- Яке число отримаємо, якщо від 6 – 1?

- Як називаються числа при додаванні?

- Як називаються числа при відніманні?

- Молодці, діти, допомогли Колобкові. І покотився далі по стежині. Зустрічає його Вовк.

Вовк приніс нові завдання.

Щирі нулику вітання.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Оголошення теми і мети.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

2. Практична робота.

- Покладіть на парти три кружечки. Заберіть один. Скільки залишилося? Як одержали 2 кружечки? Заберіть ще один. Скільки кружечків залишилося? Як одержали один кружечок? Заберіть ще один. Скільки кружечків залишилося? Як дістали 0 кружечків? Складіть приклад.

3.Місце нуля у ряді чисел.

Гра „ Утвори числовий ряд”.

- Прочитайте числа від 0 до 10, від 10 до 0.

Назвіть „ сусідів” числа один.

4.Робота з підручником. с. 42.

( Подякував за роботу Вовчик і покотився Колобок. Зустрічає його Ведмідь.)

ІV. Фізкультхвилинка.

А Ведмідь кличе на зарядку,

Щоб було в нас все впорядку.

Гра „ Цікавинка”.

- Діти, а чи знаєте ви. Хто як спить?

- Як спить зайчик?

- Як спить курка?

- Як спитьчапля?

- Як спить лисичка?

Добре справились із завданням Ведмедя, тож вирушаємо у путь.

Котиться, котиться Колобок і зустрічає його Кабан.

А Кабан вчить працювати,

Гарно в зошитах писати.

V. Робота в зошитах.

VІ. Цікаві вправи.

(Приносить Лисичка)

А Лисичка – молодець принесла

Уже кінець, і цікаві вправи

Нам ще для забави.

1. Над річкою летіли: голуб, щука, дві синиці. Скільки всього птахів летіло.?

2. Катруся з дуба груші рвала, у кошичок складала: дві татові і дві матусі, одну братику і одну Катрусі. Скільки всього груш зірвала Катруся. (Жодної, бо груші на дубі не ростуть.)

А Лисичка – невеличка

Колобку стала сестричка.

І тепер його не з’їла,

А на волю, на уроці відпустила.

VІІ. Підсумок уроку.

- Що нового ми вивчили на уроці?

- Що вам сподобалося?

От і кінчився урок,

Де брав участь Колобок.

І усі цікаві звірі

Математиці нас вчили.