Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Одеська спеціалізована школа № 000 І-ІІІ ступенів
Одеської міської ради Одеської області
План інтегрованого уроку
географія – хімія в 9 класі
з теми:« Чорна металургія України»
Вчителі: Овчинникова Тетяна Євгенівна вчитель хімії,
Козлова Олена Георгіївна,
вчитель географії.
Одесса, 2014 рік
План інтегрованого уроку географія – хімія в 9 класі
Тема: « Чорна металургія України»
Мета уроку:
- сформувати знання про значення і рівень розвитку чорної металургії України, розкрити особливості форм організації виробництва і розміщення підприємств, встановити проблеми і перспективи розвитку галузі;
- розвивати уміння співставляти знання з географії і хімії, аналізувати, систематизувати, узагальнювати вивчений матеріал, накопичувати досвід роботи з різним джерелам знань: підручником, картами, Інтернет ресурсом;
- виховувати активну громадянську позицію, прагнення до накопичення знань, економічну культуру і свідоме ставлення до проблем господарського розвитку країни.
Обладнання та наочність: економічна карта України, атласи, значки корисних копалин, презентація «Виробництво чавуну і сталі», фотоматеріали «Електрометалургійний комбінат», малюнок.
Тип уроку: інтегрований урок географії і хімії.
Хід уроку: Організаційний момент.
Мотивація учбової і пізнавальної діяльності на уроці.
Вчитель географії: Сьогодні у нас не зовсім звичайний урок. Це урок, якій об'єднує знання з хімії і географії. Такі уроки називаються інтегрованими, оскільки дозволяють об'єднати знання різних наук для створення цілісного уявлення про об'єкт, що вивчається.
Незвичайним урок є ще і тому, що працювати з вами будуть вчителі хімії і географії.
Актуалізація опорних знань.
Вчитель географії: Міжгалузевий металургійний комплекс належить до комплексу виробництва конструкційних матеріалів. Він включає чорну та кольорову металургію.
Вчитель хімії проводить бесіду з учнями, визначаючи, які хімічні елементи складають групи чорних і кольорових металів, пояснює складові цих галузей, формулює мету уроку, пропонує записати тему уроку в зошит. Вивчення нового матеріалу.
Вчитель географії:
1.В характеристиці галузі промисловості важливо визначити сировину, чинники розміщення підприємств, форму організації виробництва, склад готової продукції, проблеми і перспективи розвитку галузі.
2.Самостійна робота учнів. Використовуючи знання з фізичної географії України, прикріпити значки корисних копалин кам'яного вугілля, залізної, марганцевої руди і вогнетривких матеріалів на стінній карті магнітами.

3.Практична робота №8. « Нанесення на контурну карту сировинної бази, підприємств чорної металургії». Виконується на контурній карті. Заповнюється легенда карти: пунсони – центри чорної металургії України, способом ареалів – кордони промислових районів. На карту наносяться райони видобутку сировини та палива, центри чорної металургії України. Виділяються промислові райони: Донбас, Придніпров'я, Приазов'я як території з високою концентрацією виробництва.
4. Висновки у практичній роботі учні роблять, самостійно обговорюючи в міні -групах. Записують в зошит принципи розміщення підприємств чорної металургії: а) орієнтація на паливо, на сировину, оскільки це матеріалоємка галузь; б) орієнтація на трудові ресурси; в) на наявність транспортних мереж.
Вчитель хімії:
1. На собівартість чавуну, сталі, феросплавів і прокату, тобто готовій продукції галузі, впливає не лише правильне місце розташування підприємств, але і форма організації виробництва. Для чорної металургії ефективним є комбінат.
2.Ділова гра. Технологи металургійного комбінату, отримавши випереджаюче завдання, представляють презентації про способи виробництва чавуну і сталі на комбінатах повного циклу. (Додаток 1)

3. Підсумковує вчитель хімії, вказуючи, що комбінати працюють по застарілих технологіях, є матеріаломісткими і екологічно брудними, виробляють продукцію низької якості за високою собівартістю. Вчитель географії:
1. Аналізує кругову діаграму в атласі на стр.14 «Структура промисловості України». Учні встановлюють, що доля чорної металургії в структурі промисловості України складає 12,4 %. Ця галузь – експортостворювальна, але партнерами є лише країни-сусіди України.
2.Дискутується питання про перспективи і завдання подальшого розвитку галузі в Україні. Галузь вимагає модернізації.
Вчитель хімії:
1.Презентує нові електрометалургійні технології на Запорізькому комбінаті і комбінаті м. Бровари.
2.Визначає чинник розміщення цих комбінатів. В зошиті записується чинник розміщення комбінатів: «Орієнтація на джерела дешевої електроенергії та води», центри позначаються на контурній карті.
3.Проводить прийом «Вільний мікрофон». Учні висловлюють свою позицію щодо впливу металургійних комбінатів на довкілля.

4.Демонструє димлячі труби комбінатів на фотографії та дитячий малюнок. (Додаток 2).
5.Пропонує записати в зошит екологічний чинник, як важливий елемент сучасного підходу в розміщенні підприємств галузі.
Підсумки уроку.
Вчитель географії закріплює набуті знання у вигляді бесіди, підсумовує роботу на уроці, задає домашнє завдання: §26, аналіз карти атласу стр.17., оцінює роботу учнів.
Вчитель хімії вказує на інтеграційні можливості географії і хімії у вивченні економіки України, проводить профорієнтаційну роботу та підкреслює відповідальність кожного українця за довкілля Батьківщини.


