Урок 24
Властивості об’єктів, значення властивостей.
Мета. Формувати поняття «властивості об'єкта», навчити класифікувати об'єкти за певними ознаками; розвивати логічне мислення; сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати старанність.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Обладнання та програмне забезпечення: комп'ютери, презентація до уроку, програмний засіб «Інформатика, 1 рік навчання»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Розминка.
Відгадай загадки
Ø Пухнастий клубочок
Під столом муркоче. (кішка)
Ø Колючий клубочок
Прибіг у садочок. (їжачок)
Ø Стоять у полі сестрички, платтячка білі, шапки зелено-жовті /берези/
Ø І взимку, і літом одне вбрання у нас,
А можна нас побачить, як рік почавсь у нас /сосна, ялина/
Ø У вінку зеленолистім, у червоному намисті
Видивляється у воду на свою хорошу вроду /калина/
Ø Хвіст пухнастенький, шубка золотиста.
У лісі живе. У селі курчат краде /лисиця/
Ø Я вухатий ваш дружок,
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуха,
Я усіх - усіх боюся /заєць/
Ø Я веселенький звірьок: стриб з ялинки на дубок /білка/
Ø Влітку наїдається, взимку висипається /ведмідь/
Ø По полю та лісу гасає, овечок хапає та всіх лякає /вовк/
Ø Чорна, як вар, кричить «карр» /ворона/
Ø Відгадайте, діти хто
Має носик долото?
Ним комах з кори виймає,
Про здоров`я лісу дбає /дятел/
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Що називається об’єктом?
2. На які види об’єкти можна поділити? (живі, неживі, явища, події)
3. Наведіть приклад простих об’єктів, що знаходяться у класі.
4. Наведіть приклад складних об’єктів, що знаходяться у класі.
5. За малюнком назвати об’єкт і вказати до якого виду він відноситься. (слайди презентації)
IV. Вивчення нового матеріалу.
Об’єкти – це предмети, істоти, явища природи, події. Кожний об’єкт має свої властивості. Наприклад, «ручка» має розмір, колір, ціну. Об’єкт «Класна кімната» має ширину, висоту, довжину, кількість вікон, кількість парт, наявність комп’ютерів тощо.
Кожна властивість має своє значення. Які ще властивості і їх значення мають об’єкти, ми розглянемо у підручнику с.77.
ü Скажіть, а чи можуть властивості об’єктів змінюватися?
Щоб дати відповіді на це запитання розглянемо с.78.
ü Як видумаєте, чи всі об’єкти мають однакові властивості?
Звичайно, що ні. с.79.
Фізкультхвилинка (Суперфізкультхвилинка)
V. Закріплення нового матеріалу.
Завдання1. Описати поданий об’єкт і заповнити таблицю: а) велосипед; б) ведмідь;
Ім’я об’єкта | Властивість | Значення |
Завдання 2. Закреслити на кожному малюнку зайвий об’єкт і пояснити свій вибір.
(картинки із об’єктами зображені на слайдах презентації)
VI. Робота за комп’ютером. Розвивальна ігри «Доведи їжачка до кошика».
Підсумок уроку
Закінчити речення:
«Сьогодні на уроці мені сподобалось…..»
«Сьогодні на уроці я дізнався про….»
«Сьогодні на уроці я навчився…..»
Домашнє завдання. Прочитати с.77-80.


