Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

РЯДСЬКА СВІТЛАНА ДМИТРІВНА

вчитель Просянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Покровського району

Дніпропетровської області

Урок літературного читання

2 – Б клас

Тема: Весняні дива. Василь Чухліб. Повінь.

Мета: навчати учнів свідомого читання; розширювати активний словниковий запас; розвивати звязне мовлення, творчу уяву і фантазію; виховувати любов до природи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько

Посміхніться всі до мене

Посміхніться до гостей

Привітайтесь «Добрий день!» 1 слайд

ІІ. Актуалізація учнів до навчальної діяльності.

1. - Девізом нашого уроку будуть слова, які написані на зірочках.

Прочитаємо разом.

Гарно чітко мовлення

читаємо, відповідаємо, своє

розвиваємо

- А урок у нас сьогодні буде незвичайний, урок – подорож.

- Чи любите ви подорожувати?

- Тож ми вирушаємо в подорож на…

Загадка 2 слайд

Не птах, а літає, бо крила має.

Не джміль, а гуде. (літак)

- А зупинятися ми будемо на таких зупинках: 3 слайд

1. Дідусева 5. Сестрички

2. Бабусина 6. Братика

3. Матусина 7. Моя

4. Татусева 8. Дім

- Цікаві назви зупинок?

- А що там ми будемо робити дізнаємось, побувавши на них.

- Тож полетіли. У-у-у!

2. Мовленнєва зупинка.

а) Мовна розминка. 4 слайд

Ма ма

Сес тра

Ді дусь

Сі мя

Бать ко

Ро дина

- Що ви можете сказати про набір цих слів?

б) Робота над скоромовкою: 5 слайд

Рак татусь приніс з крамниці

Раченятам годівниці.

- Читаємо разом повільно, швидше.

- А тепер попрацюємо у групах. Я вас поділю на четвірки. Виберіть у своїй групі хто краще й швидше за всіх прочитає цю скоромовку.

Перевірка найсильніших. Вибір переможця.

- Всі справи на першій зупинці ми зробили, полетимо на другу. У-у-у!

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Робота в парах. Гра «Обличчям до обличчя».

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Учні повертаються один до одного і читають виразно вірш «Тільки мама»

- А яка пара хоче мені прочитати? (читають на останній парті)

- Кому сподобалось читання товариша?

- А кому треба більше читати вдома?

- Справились ми і на цій зупинці. Полетіли далі. У-у-у!

ІV. Фізкультхвилинка.

Сонечко сяє, сопілочка грає,

Річка тече, човник пливе.

Правим веслом загрібаєм

Лівим веслом загрібаєм

А тепер двома руками

Поспішаємо до мами.

- Побували і у мами. Летимо далі.

V. Повідомлення теми і мети уроку.

1. - Яка зараз пора року?

- Сьогодні ми прискоримо час і помандруємо у весну. За допомогою оповідання Василя Чухліба познайомимось з явищем природи, яке буває навесні. Це повінь. 6 слайд

- Чи знаєте ви, що таке повінь? 7 слайд

- Це буває навесні, коли тане сніг та лід, розливаються річки і затоплюють береги.

- А що трапилося навесні, ми дізнаємося, послухавши оповідання.

2. Читання тексту вчителем.

- Про яку пору року йдеться в оповіданні? Чому? Доведіть.

3. Словникова робота.

а) Читання слів «луною» за вчителем 8 слайд

гілці острівець

гойдається блиснуло

зіщулився затишніше

ткнувся

б) «Довідкове бюро»

- Прослухавши оповідання, ви почули багато нових слів. Давайте звернемося у довідкове бюро, щоб зрозуміти значення цих слів.

9 слайд

Повінь - річка виходить з берегів і затоплює прибережну місцевість, ліски, гаї.

Десна - ріка, притока Дніпра, що впадає у нього поблизу Києва.

Ремез - найменша пташка серед синичок, робить гніздо схожим на рукавицю. 10 слайд

- А інші слова ми прочитаємо у підручнику, ст..60

- Всі завдання цієї зупинки виконано. Вирушаємо на наступну зупинку – Сестрички. Полетіли. У-у-у!

4. Читання тексту частинами.

І ч. - на буксир

ІІ ч. - учень

ІІІ ч.- хором

ІVч. - учень

V ч. - мовчки

- Попрацювали ми і на цій зупинці. Вирушаємо далі. У-у-у!

5. Робота в парах.

- Слідуюча зупинка – Братикова. Попрацюємо в парах. 1 учень – задає запитання, а другий – відповідає. Спочатку дівчатка задають запитання, хлопчики відповідають, а потім навпаки.

- І з цим завданням ми впоралися. Тож летимо далі. У-у-у!

VІ. Закріплення нового матеріалу.

- На цій зупинці ми попрацюємо диференційовано. У кожного на парті лежить літачок певного кольору. Червоні літачки – прилетіли до мене. Ваше завдання – звести лініями слова, близькі за значенням.

Завирувало зігнувся

Чкурне закрутило

Зіщулився дремене

Зблиснуло привязав

Припяв мигнуло

- Дітки, у кого на парті лежать сині літачки 11 слайд – виберіть прислів я, яке підходить до нашого оповідання.

1. Скільки сніг не лежатиме, а розтавати буде.

2. Життя дається людині на добрі діла.

3. Хто швидко допоміг, той двічі допоміг.

- А у кого жовті літачки - летіть до мене, ми працюватимемо разом.

- До якої частини тексту ілюстрація в підручнику. Попробуємо разом знайти ці рядки і прочитати.

(Перевірка всіх завдань.)

- Молодці ви у мене, мої хороші! Летимо додому – на кінцеву зупинку. У-у-у!

VІІ. Підсумок уроку.

Пограємо у гру «Мікрофон».

- Продовжіть, будь ласка, речення.

- На уроці мені найбільше сподобалося……

- Я вчився……

- Я дізнався……

- Мені б хотілося……

VІІІ. Оцінювання. Похвала. Подяка.

Домашнє завдання.

Червоні літачки - прочитати текст «Повінь», поділити на частини, придумати заголовки.

Сині літачки - прочитати текст «Повінь», переказати.

Жовті літачки - прочитати текст «Повінь».

- Після цього уроку, діти, зробіть для себе висновок на все життя.

Вмійте природу любити,

Кожній тваринці радіти

Цвіту не вирви задаром,

Гілки не втни для забави,

Знай, все окрасою буде

Нашого рідного краю.