Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Інтегрований урок
Я і Україна (природознавство)
,,Південний берег Криму”
Урок розробила
учитель початкових класів
ЗОШ 1-111 ступенів №9
м. Красноармійська
Інтегрований урок
Зінтегровані теми з предметів:
Я і Україна ,,Південний берег Криму”
Трудове навчання,,Саморобні засоби навчання. Пори року. Орігамі.”
Малювання,,Беру многобарвну палітру і землю малюю мою. Виконання пейзажу за власним задумом.
Тема.Південний берег Криму.
Мета.Сформувати поняття Південний берег Криму.
Формувати навички роботи з географічними картами, підручником, зошитом.
Розвивати мовленеву, інформаційну компетентності;
навички самостійної роботи, навички роботи в групах;
спостережливість, пізнавальний інтерес, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв язки;
розвивати творчі здібності, фантазію, уяву;навички роботи з папером, виконання правил безпечної роботи з ножицями, клеєм.
Виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання її охороняти;патріотичні та естетичні почуття.
Обладнання. Ілюстраціі природи Південного берегу Криму, тваринного і рослинного світу, підручник, друкований зошит, кольоровий папір, ножиці, клей, таблиця,,Правила роботи з ножицями”,географічні карти.
Хід уроку
1.Організація класу. Організація робочих місць.
Формування груп.
11.Мотивація пізнавальної діяльності учнів.
1.Дидактична гра,,Упізнай природну зону”
Ця зона розташована на півдні України. Це смуга суші між Чорним морем і Кримськими горами. Вічнозелені рослини зачаровують своєю красою:стрункі кипариси, розкішні пальми, магноліі, кедри, лавр. Вони завезені в цій край з різних куточків Землі.
111.Актуалізація опорних знаннь.
1.Хвилинка асоціацій
- Які асоціаціі виникають у вас зі словом,,Крим” ?
(Чорне море, гори, Ялта, Алушта, канікули, літо, катер, Ай-Петрі, Воронцовський палац, порт, виноград, курорт, яхта,
набережна, ,,Галявина казок”, Нікітський ботанічний сад, Ластівчине гніздо, Артек, Аю-Даг, ...)
2.Розгляд ілюстрацій по темі,, Крим”
3.Заочна мандрівка,,Мій відпочинок у Криму”
Відкритий мікрофон (діти діляться своїми враженнями про відпочинок у Криму - 1-2 речення - і мікрофон передається по колу )
1V.Вивчення нового матеріалу.
1.Практична робота з фізичною картою і картою природних зон.
- Знайдіть на карті природних зон Кримські гори.
- Яким кольором вони позначени?
- Знайдіть Південний берег Криму на фізичній карті України.
- Яким кольором він позначений? Чому?
- Визначте розташування Південного берегу Криму на території України.
- Підрахуйте його приблизну ширину і довжину.
2.Робота за підручником. Робота в зошитах.
Робота в групах.
1 група (середній рівень)
Скласти розповідь ,, Розташування Південного берегу Криму на території України. Особливості пір року на узбережжі ” за планом:
1.Де знаходиться Південний берег Криму?
2.Як падають сонячні проміння на Південний берег Криму?
3.Які особливості пір року на узбережжі?
4.Що і як впливає на погоду на узбережжі?
Підручник-с.127-128.Зошит-с.20,№1,№2.
2група (достатній рівень)
Здійсніть уявну подорож на узбережжя Криму і підготуйте розповідь по темі: ,,Різноманітність рослинного світу”.Користуйтесь планом:
1.Як природні умови сприяють росту і розвитку рослин?
2.Як рослини пристосувалися до посушливого літа і теплої зими?
3.Які рослини зачаровують своєю красою?
4.Де ростуть ці рослини?
5.Звідки вони взялися у Криму?
Підручник-с.128-129.Зошит-с.20,№3,№4.
3група (високий рівень)
Скласти повідомлення по темі:,,Тварини Південного берегу Криму”,користуючись планом:
1.Які комахи живуть у Криму?
2.Які серед них є рідкісні?
3.Для кого вони є кормом?
4.Які птахи прилітають в парки, в гаї?
5.Які хижі птахи прилітають з гір полювати на дрібних гризунів?
6.Як охороняють природу Криму?
7.Чим зумовлена різноманітність тварин узбережжя?
ПІДРУЧНИК-С.129-130.
4група (в. р.) –довідкове бюро
Діти заздалегідь працювали з додатковою літературою.
1.Нікітський ботанічний сад.
2.Південний берег Криму-оздоровниця України.
3.Міжнародний дитячий центр Артек.
4.Перлини Криму(Лівадійський палац, Воронцовський палац, Ластівчине гніздо, Галявина казок, Водопад Учан-су)
5.Цікавинки про тваринний і рослинний світ.
3.Виступ груп. Захист своїх проектів.
4.Рекомендування книг для позакласного читання:
Альбом,,Алупка. Палац і парк.”(Із історіі культури Південного берега Крима);
Альбом,,Дивовижний Крим”.
5.Бесіда по темі:,,Охорона природи Криму”
-Що завдає шкоди природі Криму?
-Як держава піклується про охорону природу у Криму?
-Для чого створюють заповідники?
6.Вступне слово вчителя.
Природа Криму багата і різноманітна. Але вона потребує охорони. Слід пам’ятати, що охорона й поліпшення довкілля в нашій країні і на всійпланеті залежить від кожної людини – від її бажання та певних зусиль зберегти красу і неповторність природи.
7.Творче завдання групам.
Кожна група має схематичне зображення гір, полонин, долин.
Якими ви хотіли би бачити їх в дійсності? За допомогою паперу, ножиць, клею хай на них зацвітуть квіти, зазеленіють дерева, кущі, з’являться птахи, тварини. В цьому допоможуть вам ваша фантазія, уява, вміння працювати з папером, застосовуючи різні технології.
8.Творча робота в групах
1група (високий рівень) – техніка орігамі.
2група(достатній рівень)- техніка аплікаціі шляхом обривання.
3група(середній рівень)- малювання графічними матеріалами.
4група(довідкове бюро)-скласти програму збереження природи Криму.
9.Захист проектів групами.
4група Програма збереження природи Криму.
1.Не топтати, не рвати без потреби квіти, рослини.
2.Бережно відноситися до рослинного і тваринного світу.
3.Бути другом усіх живих істот, не мучити і не вбивати тварин.
4.На лоні природи вести себе тихо і непомітно:дивись, слухай і не голоси.
5.Охороняти чистоту вод, турбуватися про криниці, джерельця.
6.Допомогати тим, хто турбується про природу, захищає її від шкідників та несвідомих туристів.
7.Учитися розуміти природу, стати її другом і захистником.
10.Захист групами своїх проектів.
V.Підсумок уроку.
1.Поетична хвилинка. Декламування віршів
1учень. В Червону книгу ми занесли
Світ неповторний та чудесний,
Що поступово вимирає,
Давно рятунку в нас благає.
2учень. Невже в майбутньому у світі
Не будуть квітнуть дивні квіти-
Конвалія й фіалки ніжні,
І вісник березня – підсніжник?
3учень. Невже ми більше не побачим
Як сон-трава росою плаче,
Троянду степу, квітка мрій,
Жар-цвітом землю не зігріє.
Ми всі господарі природи,
Тож збережемо її вроду!
2.Відкритий мікрофон(діти висказують в кількох словах своє відношення до природи Криму, до природи взагалі, передаючи мікрофон одне одному:
-я люблю милуватися природою Криму;
-яскраві враження залишили в моїй пам яті горні ландшафти Криму;
-ласкаве, тепле Чорне море кличе нас у подорож;
-рослини Криму захоплюють мене своєю неповторністю, красою,...)


