Тема: Як виконують дії з багатозначними числами й десятковими дробами.

Мета: удосконалювати виконання дій з багатозначними числами та числами в різних системах числення. Підвести дітей до виділення задачі на уроці. Розвивати математичну кмітливість, логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати стараність, охайність, інтерес до уроків математики.

Тип уроку: постановка навчальної задачі

Обладнання: обличчя настрою, картки для індивідуальної роботи

Хід уроку

І. Організація класу до роботи.

- Позначте свій ранковий настрій на цих обличчях (додаток 1)

1 2 3

- Побажайте один одному вдачі на уроці.

Діти бажають один одному удачі, потискають руку товаришеві

II.Створення ситуації успіху

1. Хвилинка каліграфії.


  Цифру цю зустрінеш в нотах
  В кольорах веселки є
  Кожний день у тижні має
  Знаєм ми ім’я своє
  Цифра ця відома всім
  Що за цифра це? Це-…..

- запишіть числа в яких знаходиться ця цифра:

23879 37, 90

2. Усний рахунок

а)Індивідуальна робота (картки) (додаток 2)

б)Фронтальна робота

- Обчисліть зручним способом і назвіть відповідь

289+(11+136)=436

(382+509) –182=709

578– (278+5)=295

(796+167)+4=967

- Розв'язання рівнянь

1 3+ х =27

2 16 - х =12

х - 93 = 16

204 - х =8

х+2 = 180

х-222 =3564

- "Бліц турнір"

- З’єднайте стрілками схеми з виразами

?

а)

с d

c + d

m

б)

n ? m - n

в) a b

c ? ( a + b ) - с

г) k с

? b ( k + с) - b

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

а

д)

b с ? а – b - c

3. Перевірка домашнього завдання

(Дітям потрібно було придумати завдання на порівняння чисел)

· „Ти мені – я тобі” (робота в парах)

Фізкультхвилинка

Ніби ви засумували? Нумо, швидше повставали!

Вгору добре потяглись і навшпиньки піднялись.

Опустились легко вниз, і подув в обличчя бриз.

Як дерева захитало? Вліво – вправо, вліво – вправо.

Біля парти всі присіли, потім встали й полетіли.

Боки в руки узяли, на всі боки повели.

Рученята опустили і за парти тихо сіли.

III.Ситуація розриву

1.Самостійна робота

а)Розв’язування прикладів

123 + 32 = 2034 – 1002 =

5 5

3001 + 2111 = 670076 – 309 =

4 4

103405 + 48505 = 77777 – 40067 =

8 8

- Чи впорались ви з цим завданням? Чи виникали у вас труднощі?

- А зараз із поданих виразів випишіть тільки ті, знчення яких ви не зможете знайти:

102 + 120 = 20,3 – 1,1 =

4646 : 23 = 34,=

0,07 . 0,007 = 6,9 + 12,35 =

3102 + 1213 = 73,5 – 24,6 =

4 4

IV.Формулювання навчальної задачі

- Чому ви ці приклади не можете розв’язати?

- Що потрібно знати або вміти, щоб їх розв’язати?

- Як ви гадаєте, чи існує зв’язок між виконанням дії над цілими числами і дії над дробними числами?

- Який?

V. Рефлексія

- Що ми робили сьогодні на уроці?

- А яку задачу ми можемо поставити перед собою на наступний урок?

- Чим ми будемо займатись?

VI. Домашнє завдання

- Придумайте завдання з „пастками” на додавання і віднімання багатоцифрових чисел.

1. Порівняй числа:

18

9

9

8, 05 5,789

6,003 60,03

1,001 0,999

1. Устав пропущені

цифри:

856 < .56

..70 > .90

4… < …4

5645. > ..456

34,670. < 34,…

5087.. = ….43