Сынып: 7 «В»

Оқулық: English, 7. (авторлары: Т. Аяпова, З.Әбілдаева, Ж. Тұтбаева)

Тақырып: «Eating in Britain»

Оқу үрдісінің типі: білім мен дағдыны жүйелеу

Дидактикалық мақсат: өткен материалды жүйелеуге жағдай қалыптастыру, шығармашылық жұмыстың тәжірбиесінде білім мен дағдыны жүйелі түрде қабылдау дәрежесін анықтау.

Мақсат:

1.  Тағам атауларын қайталау.

2.  Ауызша сөйлеу дағдысын дамыту: тағам туралы сөйлеуді, есту қабілеттері арқылы сөздің мағынасын толық түсінуді үйрету.

3.   

Оқытудан күтілетін нәтижелер:

1.  Жекелік. Ағылшын тілін ары қарай оқып үйренуге, әр түрлі өмірлік жағдайлардақолдана алуға үйрете отырып, бұл тілдің практикадағы қолдану қажеттілігін көрсету.

2. Практикалық.

·  Белгілі жағдайға анализ жасай алу

·  Таблица және жоспар түрінде берілген ақпаратпен жұмыс жасай алу дағдысы

·  Алып отырған ақпараттың дұрыс, бұрыстығын анықтай алу

·  Ауызша орындауға берілген жұмыстармен жұмыс жасай алу дағдысы

·  Тыңдағаны не оқығаны жайлы диалогқа қатыса алу дағдысы

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

3. Пәндік

·  Берілген лексиканы сөйлесу процесінде тиімді пайдалана алу дағдысы

·  Иллюстрациялар арқылы есту қабілетін арттыру дағдысы

·  Тағамдар жайында ағылшын тілінде қысқаша өз ойын айта алу

Сабақ түрі: тренинг

Қосымша материалдар: интерактивті тақта, слайдтар, карточкалар, таблица.

Сабақ құрылымы:

1. ұйымдастыру кезеңі

2. мотивация, қызығушылыққа шақыру

3. өткен лексиканы қайталау

4. жүйелеу (тапсырмалар орындау барысында)

5. өткен және өтетін материалдарды қолдану (тапсырмалар орындау барысында)

6. тақырыпты қабылдау дәрежесін тексеру (тапсырмалар орындағанда, таблица толтырғанда, тірек сызбаларымен жұмыс кезінде)

7. үйге тапсырма беру

8. рефлексия (қорытындылау)

Сабақ этаптары:

1. ұйымдастыру кезеңі (2мин)

2. өткен тақырыпты қайталау (10 мин)

3. Лексиканы жүйелеу (5 мин)

4. берілген диалогпен танысу, оқулықпен жұмыс (5 мин)

5. ойын, жекелей тапсырмалар, карточкамен жұмыс (10 мин)

6. пауза өлен (1 мин)

7. тағам туралы ассосация толтыру (5 мин)

8. қорытынды жасау (5 мин)

9. үй тапсырмасын хабарлау (1 мин)

10. бағалау (1 мин)

Сабақ этаптары

Сабақ барысында қолданылатын әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)

Балалармен ағылшын тілінде амандасу. Жағымды көңіл-күй тудыру.

Good morning, children!

I’m very glad to see you.

Who is on duty today?

What’s the date today?

Who is absent? Why?

What’s the weather like today?

Thank you very much, sits down.

Мұғаліммен ағылшын тілінде амандасады.

Good morning, teacher!

I’m on duty today.

Today is the 15th of December

All are present.

It’s cold outside.

Диалог 5мин

Өткен лексиканы қайталау (10м)

Алдын ала интерактивті тақтаны қосып дайындау.

Грамматиканы еске түсіру.

Vocabulary: fruits & vegetables

Grammar: countable & uncountable nouns; much, many, a lot of

- nouns which we can count is countable nouns, and the nouns that we can’t count is uncountable nouns

- ‘much’ we use with uncountable nouns

- ‘many’ we use with uncountable nouns

- ‘a lot of’ we use in both form of nouns

Диалогті оқу және аудару.

Кестені толтыру

Сөздікті қайталайды ағылшын тілінде, жемістер мен көкеністер, оларды екі топқа бөліп топтастырады.

Сөздікті қайталайды ағылшын тілінде, жемістер мен көкеністер, оларды екі топқа бөліп топтастырады.

Саналатын және саналмайтын сөздерді ажыратады

«Many» және «much» сөздерінің қай зат есімдермен айтылатынын табады.

Интерактивті тақтадағы арнайы тапсырмаларды орындайды.

Лексиканы жүйелеу (5мин)

Тақтамен жұмыс

Look at the board please; you can see the names of different food & drinks. Let’s pronounce them. Repeat them. Repeat the words after me. And now the task for you is to write them into two columns: countable & uncountable nouns

Берілген тапсырманы орындау

Сөздерді табу

Krind leam ausagses
naboc gsge
mtaoteso klim grusa
neyho mrlamdea
mja tae nabana werat
apre iecuj

Countable Uncountable

Bread, apple, water, cheese, sugar, egg, orange, carrot, meat, fish, tomato, porridge, hamburger, sweet, chocolate, milk, potato, sandwich, coffee, lemon, butter.

Пауза (5мин)

Ән айту «I like food»

Нүктенің орына сөздерді қою

Sing ‘ I like food ’

Жаңа сөздер 5мин

    Cornflakes – қуырылған жүгері Bacon – ыстылған шошқа төсі Beef – сиыр еті Pork – шошқа еті Mutton – қой еті Cuisine – ас, тағам Dough – қамыр

Сөздерді дәптерге жазу.

Scrambled words

Әріптерді шатастырып жазып басқа топқа беру.

Жекелей, жұптық тапсырмалар орындау.(5мин)

Таблица толтыру

Карточкалармен жұмыс,

«Кім жылдам?» ойынын өткізу.

Жұптық жұмыс.

Trad. food

drinks

breakfast

5 o’clock tea

supper

Тақтадағы тағам суреттерін топтастыру(нашар оқитын оқушылар)

Нені ұнатады, нені ұнатпайды жауап беру.(жұптық тапсырма)

I don’t like milk, but I like tea with milk. Etc.

Карточкалармен жұмыс (дарынды оқушылар)

Қорытындылау 5 мин

1 хабар

2 эмоция

3 оптимист

4 пессимист

5 ұсыныс

6 ары қарай не істеу керек

7 бағалау

Рефлексия