Математика 1 клас

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 5. Задачі на збільшення і

зменшення числа на кілька одиниць. Обчислення значень виразів.

Мета. Формування ключових компетентностей: пізнавальної,

обчислювальної, логічної, геометричної.

Предметних компетентностей: розкрити принцип складання

таблиці додавання і віднімання числа 5, працювати над її засвоєнням;

обчислювати значень виразів. Закріплювати вміння розв’язувати задачі

на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Розвивати

пам’ять, логічне мислення, уважність. Виховувати уміння дружно та

злагоджено працювати.

Обладнання: презентація, фрагменти з мультфільмів “Маша і Ведмідь», картки для індивідуальної роботи, картки для групової роботи, картки для роботи в парах, емблеми.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Пролунав гучний дзвінок,

Починаймо наш урок!

Дружно, дітки, повертаймось

І з гостями привітаймось.

І Оголошення теми і завдань уроку.

-  Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас прийшла гостя. Хочете знати хто? Зараз побачите.

-   

(Фрагмент мультфільму «Маша і Ведмідь» - Маша прийшла до школи)

(30 секунд)

-  Діти ви знаєте цей мультфільм і його героїню. Всі ви бачили пригоди цієї маленької, невгамовної дівчинки, яка нікому не дає спокою, особливо своєму другові Ведмедеві. Героїня потрапляє в дуже веселі і кумедні ситуації.

-  Маша як і ми прийшла до школи на урок математики, тому ми допоможемо їй.

Слайд 2

Завдання уроку

1.  Ознайомитися із принципом складання таблиці на додавання і віднімання числа 5.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

2.  Обчислювати вирази з використанням вивчених таблиць.

3.  Розв’язувати задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.

4.  Удосконалювати обчислювальні навички.

5.  Розвивати логічне мислення.

6.  Дружно працювати.

2. Хвилинка каліграфії

-  Не тільки діти, а й дорослі люблять мультфільми. Але, хтось їх має створювати. Це – режисер. Зараз ми дізнаємося прізвище головного режисера мультфільму.

-  Розмістити цифри в порядку зростання і прочитати прізвище.

-   

Слайд 3

1 9 5 2 6 4 3 8

К В В У К О З О

( Кузовков Олег)

-  Скільки складів у слові КУЗОВКОВ (3).

-  Скільки буде 3 + 2? (5)

-  Пишемо рядочок цифри 5.

Слайд 4 (цифра 5)

3. Фронтальне опитування.

- число 5 одноцифрове, чи двоцифрове?

- назвіть сусідів числа 5.

- з яких двох менших чисел складається число 5?

- як називаються числа при додаванні?

- скільки прикладів на віднімання можна скласти із приклада на додавання?

- як називаються числа при відніманні?

- зі скількох частин складається задача?

- як називаються частини задачі?

4. Математичний ланцюжок. Робота в групах.

-  Ведмедик посадив моркву, але виросла вона незвичайна.

(Фрагмент з мультфільму «Кордон на замку» )

-  Щоб допомогти потрапити зайчику на город, який охороняла Маша, потрібно пройти математичною доріжкою. Допоможемо зайчикові?

-   

Слайд 5 (морквинки)

7 + 1 - 3 – 1 – 0 - 1 + 0 + 2 = 5

4 + 4 – 2 – 2 + 0 + 3 – 2 + 1 = 6

10 – 2 – 3 + 2 + 0 – 1 + 2 - 0 = 8

-  Обчислити, вибрати і прикріпити відповідь, яка на морквинці. Так ми допомогли потрапити на город, який охороняє Маша.

5. Таблиця додавання і віднімання числа 5

-  А морква виросла на городі якась незвичайна, з числами. Коли зайчик склав морквинки одна до одної, то придивіться, що з того вийшло.

Слайд 6 (таблиця)

-  Та це ж таблиця додавання і віднімання числа 5.

(Розбір утворення таблиці ).

6. Робота з підручником с. 65

7. Обчислення виразів №2 с. 65 (Самостійна та індивідуальна робота)

І ряд – І стовпчик;

ІІ ряд – ІІ стовпчик;

ІІІ ряд - ІІІ стовпчик.

( 3 учні розв’язують на дошці. Від кожного ряду по 1 учню. Приклади написані на аркушах.)

8.  Розв’язування задачі за малюнком №3 с. 65(колективно)

-  Маша дівчинка дуже відповідальна і тому може всіх здивувати.

( Фрагмент «Кордон на замку» ( в домі безлад))

-  Маша дуже «гарно» поприбирала, але крім того вона порозкидала ще котушки і клубочки.

-  Давайте складемо задачу і порахумо котушки і клубочки.

(Розв’язання записують коментовано)

9. Фізкультхвилинка.

10.  Розв’язування текстової задачі №4 с65

-  Подивіться, що любить Маша.

(Фрагмент «Солодке життя» )

-  Але дівчинка зрозуміла, що солодощів багато їсти не можна і вирішила пригостити нас грушами.

(Розв’язання колективне. Запис на дошці.)

11.  Самостійна робота. Задача №5 с 65

(Після розбору розв’язують самостійно)

12.Робота в групах.

-  У Маші багато друзів, тому вона вирішила і їх пригостити. Подивіться, як це було.

(Фрагмент «Велике прання» (катає свинку)). (0.53с – 1.35)

- Як же кличуть її друзів, ми дізнаємося, коли попрацюємо в групах.

-  Користуючись секретним кодом надрукуйте, як звуть козлика, песика і свинку.

(Командири груп одержують конверти.)

Слайд 7

( Мунька, Мрунька, Хрунька)

13.  Робота в парах.

Слайд 8 (Мишко)

-  Витівки Маші найбільше терпить її вірний друг – Мишко. Давайте складемо його портрет.

(Діти з геометричних фігур складають силует ведмедика).

ІІІ. Підсумок уроку.

-  Діти, я упевнена, що Маша багато чому навчилася на нашому уроці і захоче прийти до вас іще не раз. Ви всі молодці.

-  Але весь урок поряд за нами спостерігав і Святий Миколай, який виконав всі ваші побажання і нікому не поклав під подушку різок. За роботу на уроці він теж передав вам подарунки. (Вручаю книжечки)

Конспект

уроку математики

на тему: «Таблиці додавання й віднімання числа 5. Задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць. Обчислення значень виразів»

Урок проведено 19.12 2014р.

в 1 – А класі

Драбівського НВК «школа – гімназія»

Потапенко Людмилою Миколаївною

2014рік