УРОК З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ

2 КЛАС

Тема: Додавання і віднімання в межах 10.

Мета:

·  працювати над закріпленням та навичками додавати і віднімати в межах 10, порівнювати числа;

·  формувати вміння розв'язувати задачі;

·  виховувати інтерес до уроку математики;

·  розвивати уважність, спостережливість, пам'ять, логічне мислення;

·  збагачувати словниковий запас, працювати над розвитком мовлення;

·  виховувати культуру поведінки на уроці, охайність, любов до навчання.

Обладнання: підручники, перфокарти, числовий ряд в межах 10, ілюстрації, казкові герої, рукавички з прикладами.

Хід уроку

І. Підготовча частина

1.Організаційний момент

2.Нервово-психологічна підготовка

— Діти! Сьогодні до нас на урок завітало багато гостей. Давайте з ними привітаємось.

Учні

Добрий день, шановні гості!

Раді бачити Вас знов,

Ми Вам казочку розкажем

І навички свої покажем!

Учитель

-  Діти, а урок у нас сьогодні незвичайний, ми з вами вирушимо в казкову подорож. Виконавши усний рахунок – ми отримаємопазли, склавши які допоможуть нам отримати назву казки.

ІІ. Основна частина.

1.  Усний рахунок.

·  лічба до 10;

·  лічба від 10 до 1;

·  лічба двійками до 10;

·  лічба від 3 до 9;

·  лічба від 9 до 3;

·  назви пропущені числа 1 □ 3 4 5 6 □ 8 9 10.

Учитель

—  Молодці, діти, ви правильно склали пазл і розгадали назву казки «Рукавичка».

В яку пору року відбуваються події в цій казці?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

А які зміни в природі відбуваються взимку?

—  Давайте пригадаємо події казки.

Ішовдідлісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.

От біжить мишка, улізла в ту рукавичку та й каже:

— Тут я буду жити!

А рукавичка їй відповідає: «Щоб залишитися тут жити – треба написати математичний диктант!»

Учитель

У класі стало тихенько

Усісидятьрівненько,

Настрій на диктант взяли

Й працювати почали.

2.  Математичний диктант (робота в зошитах).

2.1.  Запиши сусідів чисел:

·  Запиши «сусідів» числа6;

·  запиши «сусідів» числа8;

·  запиши «сусідів» числа4;

·  запиши «сусідів» числа2.

2.2.  Склади і запиши приклад:

·  перший доданок «3», другий доданок «2», знайди суму.

·  перший доданок «4», другий доданок «4», знайди суму.

Молодці, діти, допомогли мишці залишитися жити в рукавичці! Згодом жабка завітала тай питає:

—Хто-хто в рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка. А тихто?

— Жабка-скрекотушка. Пусти й мене!

Мишка:

«Дуже холодно у хаті – треба рукавички мати, щоб здобути рукавички – треба приклади рішити!

3.  Усне розв'язування прикладів.

(Робота з сигнальними картками).

Діти правильну відповідь сигналізують зеленим кольором, а невірну – червоним.

1+7 3+3

2+8 7+2

4+4 4+3

4.  Робота на дошці і в зошитах.

(На дошці рукавички з магнітами, в кожній рукавичці записаний приклад).

6+3+1 4-1-1 5+2+1

3+5+2 7-2-2 4+2+3

От уже їх двоє. Коли біжить зайчик. Прибіг до рукавички та й питає:

— А хто-хто в цій рукавичці?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка. А тихто?

— А я зайчик-побігайчик. Пустіть і мене!

От уже їхтроє.

5.  Розв'язування задачі (робота в зошитах).

Задача

На горбочку зайчик стрибав,

Сім морквинок швидко снідав

До нього другий завітав

Три морквини він забрав,

А ти їм допоможи

Постав питання й розв'яжи.

6.  Фізкультхвилинка.

Заєць спати захотів,
Сам постелю постелив.
Сам собі приніс подушку,
Підмостив її під вушко,
Та у зайця довге вушко —
Все звисає із подушки.

Учитель

—  От ми з вами відпочили й до роботи приступили.

Коли це біжить лисичка — та до рукавички:

— А хто-хто в цій рукавичці живе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка та зайчик-побігайчик. А тихто?

— Я лисичка - сестричка, пустіть і мене.

— Виріши задачу – пустим!

7.  Задача на логічне мислення.

У лисички два малятка,

Вони змерзли, аж тремтять.

Скільки чобітків купити, щоби лапки відігріти?

—Ти з допомогою дітей впоралась з задачею, заходь до нас.

Ото вжеїх четверо сидить. Аж сунневовчик і заблукав у лісі, давайте, діти, допоможемо знайти дорогу до рукавички!

8.  Самостійна робота (робота з перфокартами).

Добери потрібне число:

 

4 ˃ □

 

5 ˃ □

 
http://svitppt.com.ua/images/4/3201/960/img24.jpg http://audioskazki.net/wp-content/gallery/ukrain_skazki/rukavi4ka/14.jpg

2 < □

 

Учитель

— Діти, всі ви добре справились зі своїм завданням, тим часом вовк знайшов вірний шлях. Уже їхп’ятеро.

Де не взялися прибігли два кабани.

— Хро-хро-хро! А хто-хто в ційрукавичціживе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка та вовчик-братик. А вихто?

— Хро-хро-хро! А ми кабани-іклани. Пустіть і нас!

— Оце лихо! Хто не набреде — та все в рукавичку! Куди ж ви тут улізите?

— Та вжевліземо, — пустіть!

— Ми вам влаштуємо конкурс, хто перший зійде посходах на гору, розв'язавши приклади, той і потрапе в рукавичку.

9.  Групова робота.

 

7 □ 6

 

5 □ 10

 

10 □ 8

 

10 □ 10

 

От і виграв у нас один з двох кабанів. Уліз і він до рукавички.

Уже їх шестеро, уже так їмтісно, що й нікуди. Коли цетріщатькущі, вилазитьведмідь — та й собі до рукавички, реве й питається:

— А хто-хто в ційрукавичціживе?

— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик та кабан-іклан. А тихто?

— Гу-гу-гу! Як вас багато! А я ведмідь, тільки незвичайний, допоможіть мені стати справжнім і потрапити в рукавичку.

10.  Робота з геометричним матеріалом.

http://luntiki.ru/uploads/images/6/0/5/2/5/71802a8131.jpg

Учитель

—Діти, які геометричні фігури знайомі вам?

Скільки у квадрата сторін? Скільки кутів?

Скільки у трикутника сторін? Скільки кутів?

Чим коло відрізняється від інших геометричних фігур?

Чим схожі коло і овал?

За допомогою наших зусиль ведмедик став справжнім.

Вліз скраєчку і ведмідь. Тісно в рукавичці стало, ось-ось розірветься.

Коли цедідоглядівся, — нема рукавички. Вінтоді назад — шукатиїї, а собачка попередупобігла. Бігла-бігла, бачить — лежить рукавичка і ворушиться. Собачка тоді: «Гав-гав-гав!»

Вони як злякаються, як вирвуться з рукавички, — так усі й порозбігалисялісом.

Прийшовдід та й забрав рукавичку.

11.  Домашнє завдання.

Скласти приклади за таблицею

Зразок: 3 + 2 = 5

Перший доданок

3

4

1

4

3

2

Другий доданок

2

5

6

4

7

8

Сума

ІІІ. Заключна частина.

1.  Підсумок уроку, оцінка роботи учнів.

Учитель

—Молодці, діти, ви сьогодні добре попрацювали. Вам сподобався урок-подорож казкою? Які навички вам допомогли на уроці?

2.  Нервово-психологічне розвантаження.

За вашу старанну роботу лисичка з нашої казки нагородить вас медалями.

(кожному учню роздає лисичка шоколадні медалі).

Лисичка

(повторюємо правила поведінки в їдальні)

-  Їжте, діти, пригощайтесь.

Сил, здоров'я набирайтесь.

Пам'ятай: після їди

Ротик витирай завжди.

Вже поїв і хочеш встати?

Треба «дякую» сказати.

Учитель

—  Діти, кому і за що треба дякувати в їдальні?

А які ви знаєте прислів'я і приказки про працю?

·  Без охоти нема роботи.

·  Добре роби – добре й буде.

·  Під лежачий камінь вода не тече.

—  А як ви розумієте ці прислів'я?