Тема: Повторення вивченого матеріалу. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання.

Розв’язування задач.

Мета: Вправляти учнів у засвоєнні таблиць додавання і віднімання чисел. Закріпити вміння розв’язувати задачі опрацьованих видів, розвивати увагу, математичне мовлення, мислення.

Виховувати пізнавальні інтереси, любов до природи.

Обладнання: демонстраційний матеріал, малюнки, цифри, індивідуальні картки, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Вчитель: Пролунав уже дзвінок

Починаємо урок

Працюватимем старанно

Щоб почуть наприкінці

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці

Учні: Любі гості – вчителі

Дуже раді ми вам всі

Добре, що прийшли до нас

У чудовий перший клас.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Подивіться діти, уважно у віконечко

-  Дивина! Щезла стежка… Де вона.

-  Що за диво? Все навкруг

-  Вкрив біленький ніжний пух

-  Дива зовсім тут нема

То до нас прийшла (зима)

Отже ми сьогодні на уроці математики створимо зимовий настрій. Здійснимо уявну мандрівку до зимового лісу. Таким чином повторимо табличні випадки додавання і віднімання вивчених чисел і закріпимо уміння розв’язувати задачі.

-  Діти, у яку гру ви любите грати взимку? (в сніжки). От зараз ми з вами і пограємо в сніжки, не справжні, а математичні.

ІІІ. Закріплення знань, умінь, і навичок.

Математична розминка

1)  Гра Сніжки

Стають у два ряди обличчям один до одного. Учень кидає своєму товаришу навпроти « снігову кульку» (маленький м’ячик одягнений у вату) називає приклад « 4+5 », товариш ловить, каже результат, і повертає назад, називаючи інший приклад.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

2)  Каліграфічна хвилинка

« Встав пропущені числа »

1 2 45 7 9 10

Характеристика числа 8

8 - складається із чисел 5 і 3

- Має сусідів 7 і 9

- Передує числу 9, а слідує за числом 7

- парне

- відноситься до натурального ряду чисел.

3) Самостійна робота

Гра « Зліпи сніговика»

- Відгадайте загадку.

Ніс у мене із морквини

Мітлу маю з деревини

На морозі стоять звик

Хто я, діти? ( сніговик)

Всі діти з радістю ліплять сніговиків. А ви любите ліпити? Виконайте завдання на карточках самостійно.

« Зліпи сніговика »

Зарезервировано: 4Зарезервировано: 5Зарезервировано: 3

Овал: 3+1Овал: 4+1Овал: 3+0

Овал: 2+2Овал: 3+1+1Овал: 3+2Овал: 2+1

Овал: 2+1+1Овал: 1+1+1

Фронтальна робота з демонстраційним матеріалом ( віялом цифр)

Цей сніговий герой пропонує нам здійснити мандрівку до зимового лісу де живуть звірята і ростуть ялинки.

А шлях до них встелений сніжинками не простими, а з математичними завданнями.

Гра « Крижинки»

Коли я говорю « прозорі крижинки » ви показуєте ( віялом цифр) парне число, а коли я говорю « холодні сніжки », то показуєте парне число

*- 2, 4, 6, 8, 10 * - 1, 3, 5, 7, 9

а за цей час двоє учнів ідуть до дошки виконують вправи « По снігових заметах » Обчислити вирази

1 + = 2 +1 = +1 = 4 + = 6 - 3 =

 

2+1 = +2 = 5 -1 = +3 = 7 – 2=

IX. Розвиток математичних знань

-  Добралися ми з вами по снігових заметах до першої ялинки де нас зустріла Білочка

-  Я маленька білочка

І сиджу на гілочці

Буду весело стрибати

І малятам шишки рвати

Але почала хуртовина ялинку гойдати

Їй важко було ці шишки зірвати

Та ці шишки не прості

На них цифри золоті

Швидко шишку ви зірвіть

І задачі розв’яжіть

1.  Робота з підручником

Фронтальна робота над задачею с. 73 № 4

Пригадайте з яких компонентів складається задача?

-  Умова

-  Запитання

-  Розв’зання

-  Відповідь

2.  Робота в групах

Підійшли до ялинки і зірвали шишки

Сідають за парти по групах, де є три кошики

Хто з учнів вибрав шишку зеленого кольору то сідає за стіл, де є кошик з червоною шишкою, то до кошика з червоною шишкою, а хто зелену, то до кошика з зеленою шишкою.

-  Розв’язати задачу аналогічну, до даної яку ми щойно виконали в підручнику на це відводиться часу 5 хв, доповідає один учень.

3.  Фізкультхвилинка (під музичний супровід)

« А зима сипле сніг лапатий »

Мандруємо до наступної ялинки, де на нас чекає Лисичка

Маю гарне, біле личко

Гарний голосочок маю

І танцюю і співаю

Ось погляньте, до ялинки позліталися сніжинки

Круг ялиночки кружляють

І на гілочки сідають.

V. Робота з геометричним матеріалом

Ми так з вами веселились

Щой ведмедика збудили

-  Що за шум і що за крик

До такого я не звик

Чому так ви шумите

Спати ж ви не даєте

Й звірі тут же без упину

Прикрасили цю ялинку

А чим її прикрасили? – геометричними фігурами.

Назвіть їх ( кола, трикутники, чотирикутники).

Робота в парах

-  Скаласти з геометричних фігур одну фігуру

VI. Творчі вправи

А сіренький для забав

Під ялинкою стрибав

Він приніс свої морквинки

І повісив на ялинку.

5 горобчиків і 7 синичок

Дружно летять до годівничок

На скільки менше горобців

Скуштували ласощів?

 

Десять зайчиків завзято,

Вперто сперечались

Двох із них гукнула мама

Скільки їх зосталось?

У білочки три грибочки

А їжачок має п’ять

Допоможемо звірятам

Грибочки всі порахувати

Троє бурих ведмежат сіли в ряд

Ось і меншенький з’явився

Білий – ледь не запізнився

Скільки кружок із медком

Їм поставити рядком?

VII. Підсумок уроку

-  Сьогодні ви молодці

З роботою впорались усі.

Довго в лісі ми блукали

І ялиночки шукали

Ось і ще одна ялинка

Можна святкувати

Тільки де нам серед лісу

Іграшок узяти?

-  У кожного у вас є на парті паперові іграшки із смайликом який визначить ваш настрій, задоволення від уроку.

Виберіть і підійдіть до дошки почепити на ялинку

Ой! Як гарно! Справді диво!

Сніг пухнастий і легкий

Стало всюди так красиво

Ліс здається чарівним

Ой зима вже на порозі

В кінці уроку заходить дівчина в білому « Зима »

-  Добрий день, щось у вас тепленько

Ось завію, замету –

Стане холодненько

Бо Я – зима – вся із снігу

І люблю я мороз та кригу

Я – володарка сніжок

Королева снігова

Ой, спізнилася я трохи,

Поспішала через ліс

Ну а там така краса –

Біла вся кругом земля

Всі доріжки і сніжинки

Білим снігом замела

Здрастуйте, мої малятка,

Любі хлопчики й дівчатка

Не сама до вас прийшла

Подарунки принесла (роздає подарунки)

Я люблю з дітьми в ігри погратись

Ще люблю пощипати усіх за носи

Бо розваги є для дітвори

Хай кружляє сніжок, а ми всі у танок.