Тема. Звірі.

Мета. Дати поняття про звірів, як частиною живої природи.

Розширити і уточнити уявлення дітей про різноманітність

тваринного світу, середовище їхнього існування. Формувати

поняття «Звірі». Знайомити учнів із назвами

тварин. Розвивати спостережливість, уміння порівнювати

зовнішній вигляд тварин. Розкрити цінність тварин

для людини. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Ілюстрації тварин, кросворд, зошит з друкованою основою, роздатковий матеріал для роботи в групах, відеозапис «Мавпи», мультик.

Тип уроку: Комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель: Любі діти! У наш клас

Завітали гості щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром!

Діти: Ми вам раді люди добрі,

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок наш в перший клас!

Діти:

- Щоб урок пройшов не марно, треба сісти рівно, гарно,

Не крутитись на уроці як папуги чи сороки.

Сказати хочеш – не кричи, лише руку підніми.

- Сьогодні до нас на урок завітала незвичайна гостя. Ми зможемо дізнатися хто вона після того як відгадаємо її за описом.

Лісова тварина.

Має руду шубку,

пухнастий хвостик.

Невеликого розміру.

Живе у дуплах дерев.

Стрибає з гілки на гілку.

Збирає горішки та грибочки. (Білка)

-  Сьогодні до нас на урок завітала незвичайна білка, а мудра, багато знаюча жителька лісу. Вона дуже хоче перевірити, чи багато вже знають мої учні. Білочка припасла для нас багато різних завдань, розповідей і за їх гарне виконання пообіцяла зробити вам сюрприз. Готові до їх виконання? Тоді вперед!

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

-  І ось завдання від Білочки як ви вмієте спостерігати за природою ?

Тож давайте їй розкажемо!

Вправа « Погода»

•  Яка зараз пора року?

•  Який місяць?

•  Яке число?

•  Чи гріє сонечко?

•  Який стан неба?

•  Який вітер?

•  Які опади ви спостерігали?

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1.Робота в групах.

- Білочці сподобалися ваші відповіді, і тепер переходимо до наступного завдання білочки. В цьому завданні ми повинні пригадати, що ми вже знаємо. Щоб успішно виконати і це завдання нам потрібно об’єднатися в групи. Виберіть головного, тепер один з групи вибере назву для своєї групи. Тепер все готово.

Завдання таке, кожну тваринку розмістити до своєї групи.

По одному представнику групи виходять з виконаним завданням, для перевірки.

III. Вивчення нового матеріалу

- Визначити тему нашого уроку допоможе нам кросворд.

1.

-  Ой ось уже я чую наступне завдання білочки.

Загадки

Влітку — сірий, взимку — білий,
Полохливий, несміливий,
Попсує в городі грядку —
Утікає без оглядки.
А собачий вчує гавкіт, З А Є Ц Ь
Так душа відразу в п’ятки? В О В К
(Заєць) В Е Д М І Д Ь

Я сірий хижак лісовий, Р И С Ь
Для звірів й людей я страшний. Б І Л К А
Живу я в глибокій норі,
Полюю і вию вночі.
(Вовк)

Влітку медом ласував, 
Досхочу малини мав. 
А як впав глибокий сніг, 
Позіхнув і спати ліг. 
Бачив чи не бачив сни, 
А проспав аж до весни.
(Ведмідь)

У кішки китиці на вухах,

Щоб звуки всі уважно слухать.

Ти не скажеш кішці: «Брись!»

Обережно, бо це - …(рись).

Вогонь-шубка, пишний хвіст.
Їй дарунки сипле ліс:
Осипають сосни шишки.
Час уже збирать горішки.
І дбайлива, і метка,
У дупло несе грибка.
(Білка)

-  Діти, ви здогадались про кого ми будемо говорити сьогодні на уроці?

-  Тема нашого уроку — «Звірі».

-  2. Робота за малюнками на дошці.

-    Розгляньте малюнки

-  Кого ви бачите на малюнках?

-  Як ви гадаєте чим ці тварини відрізняються від комах, риб та птахів?

-  (Тіло вкрите шерстю. Усі звірі вигодовують своє потомство молоком, тому їх ще називають савцями.

- усі новонароджені малюки звірів живляться молоком матері, проте, подорослішавши, починають харчуватися по-різному;

3.Фізкультхвилинка Гра «Хто уважніший»

Я показую тваринку, ви виконуєте рухи:

Група звірі –сидите;

Птахи –імітуєте політ;

Риби - встають хлопці;

Комахи – встають дівчатка.

IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів

1. Робота з підручником. Білочка дуже задоволена вашою роботою. Ми все ближче і ближче підходимо до сюрпризу.

- Розгляньте малюнки. Назвіть тварин.

- Де вони мешкають?

- Які це звірі? (дикі)

- Розгляньте малюнки нижче. Які звірі тут зображені? Назвіть.

- Які це звірі? (свійські)

- Яку користь вони приносять людині?

2. Робота в парах

- Опишіть сусідові по парті будь-якого звіра так, щоб він здогадався про кого йдеться.

3. Розповідь вчителя про життя деяких звірів (відео про мавп)

- І як завжди наша постійна рубрика « В світі тварин»

- Як мавпи пересуваються? (вони вміло перестрибують з гілки одного дерева на гілку іншого)

- Де мешкають мавпи? (на деревах)

- Яка найгрізніша серед мавп? (горила) Що вони їдять? (листя, плоди, корою, коренями)

- Що вам найбільше сподобалося з побаченого?

Фантастичні перевтілення?

Фізкультхвилинка

Звірі в лісі проживають

І роботу також мають.

Тож виходять на полянку

І зарядку роблять зранку.

Встали й ми побіля парт.

Встали всі: мерщій на старт.

Лапки вгору, лапки вниз,

Землі-матінці вклонись.

Сонцю руки простягни,

До проміння поверни.

А тепер прогнімо спини,

І замремо на хвилину.

Розігнулись, пострибали,

Потім трішки політали 

І за парти посідали.

4. Робота в зошиті, білочка ще дуже хоче, щоб ми попрацювали в зошиті.

Відгадати загадки і розфарбувати відгадки.

5. Гра «Дорослі й діти»

- Як називають дитинчат цих звірів? Рись (рисята), собака (цуценята), свиня (поросята), олень (оленята)

6. Екологічне виховання.

- Ми сьогодні з нашою білочкою згадували багато різних тварин чим вони живляться.

- А про те, як потрібно ставитись до тварин до природи, ми розкажемо словами віршів.

(5учнів стає біля дошки і розказує вірш про природу).

Он повзе мурашка, ось хлюпоче річка.

Не зривай ромашку, не топчи травичку!

В зелені діброва, в китицях калина.

Глянь, яка чудова наша Україна!

Журавлі над лугом линуть рівним клином.

Будь природі другом, будь природі сином,

Знай-бо, — це не мода, це життя потреба.

Нас віта природа чистим синім небом.

І квітку лісову не стану рвати,

її додому я не понесу,

Бо вдома їй джмеля не погойдати

І не попити ранками росу!

І ні стеблинку, гілку чи травинку,

Я не ображу: це — страшенний гріх!

Бо в кожній з них живе трімка живинка,

Що світиться довірою до всіх.

Наш дивний світ – такий як казка...

Он в небі хмаронька пливе,

Тож бережи його, будь ласка,

Все в ньому ніжне і живе.

VIII. Підсумок.

- Звірям взимку живеться дуже важко. От і наша білочка зголодніла. Давайте пригостимо нашу білочку грибочками. Згадайте про що ми говорили на уроці, і за кожну відповідь білочка буде отримувати грибочки.

(На _гілці_білочка і поруч багато ГРИБІВ --- за вдалі відповіді білочці даємо грибочки)

- А тепер нагорода, довгоочікуваний сюрприз від білочки (мультик) «Як зайці стали куцохвостими».

Матеріал до гри фантастичні перевтілення

Діти, зараз ви побуваєте в ролі тварин, відповідати­мете їхніми голосами.

Вранці, тільки сонце встало,

Півник будить всіх до справи...(Ку-ку-рі-ку.)

Всі прокинулися вмить.

Коник у хліву іржить... (І-го-го.)

І корова не мовчить...(Му-у.)

Цуцик весело до кішки промовляє...(Гав-гав-гав.)

І вона йому ласкаво так муркоче...(Няв-няв-няв.)

Гуска голосно ґелґоче...(Га-га-га.)

Квочка до курчаток квоче...(Куд-ку-да.)

Пустотливе ягнятко набридає...(Бе-е-е.)

І грайливе козенятко теж гукає...(Ме-е-е.)

А у лісі вовк-розбійник завиває...(У-у-у.)

І ворона-каркарона не змовкає...(Кар-кар.)

— Чиї голоси ви подавали?