Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Тип уроку: урок – мандрівка (математика, трудове навчання)

Підсумковий урок по темі « Додавання і віднімання в межах 10»

Мета: удосконалювати вміння записувати числа першого де­сятка, читати, порівнювати їх, знати натуральну послідов­ність одноцифрових чисел; формувати навички швидких обчислень; відпрацьовувати вміння розв’язувати задачі; виховувати старанність, наполегливість, бажання допома­гати друзям.

Обладнання: макети геометричних фігур, ілюстрації зірок, планет, таблиці з задачами, прикладами.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні, діти, у нас незвичайний урок. До нас завітали гості. Тож давайте привітаємо один одного та наших гостей.( гра « Повторялочка» )

Сонце прокидається.

Людям усміхається.

Зиче щастя й радості

Людям на землі.

Ми вас теж вітаємо.

Здоров’я вам бажаємо.

На довгії літа, на довгі роки.

Учитель. Тож поверніться і подаруйте посмішку своєму товаришеві, нашим гостям.

Вправа « Очікування»

-Я вам теж бажаю гарного настрою та успіхів.

-  А що ж ви очікуєте від уроку?

-  У мене в руках знаходяться зіроньки, з кожним вашим бажанням вони заіскряться.

(діти виходять по черзі до дошки висловлюють свої побажання і вивішують зірочки на дошку)

-  Діти, на що стала схожа наша дошка? ( на зоряне небо)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

-Отже, ми будемо мандрувати космосом. Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиць додавання і віднімання в межах десятка, повторимо склад чисел, будемо складати і розв’язувати задачі, зробимо аплікацію.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Повторення складу чисел. Робота з геометричним матеріалом.

- А зараз ми зробимо аплікацію і дізнаємося на чому ми відправимося в мандрівку, для цього згадаємо склад чисел. Дістаньте зі свого конверта ось таку фігуру. ( у дітей на партах лежать конверти з геометричними фігурами, картон синього колору)

 

Що це за фігура? У мене на прямокутнику зображена цифра 6, згадайте склад числа 6. ( після того як діти пригадають всі способи – приклеюють на синій картон)

Приготуйте ось таку фігуру.

 

Що це за фігура? Чим вона відрізняється вона від попередньої?

Покладіть її на чотирикутник. Тут цифра 8. Згадаймо склад числа 8.

Дістаньте ось таку фігуру.

- Як називається ця фігура? На трикутнику я бачу цифру 10, згадаймо склад числа 10.

- А тепер дістаньте ось таку фігуру. Як називається ця фігура? Порахуйте скільки всього чотирикутників сховалося в цій фігурі?

 

- Я бачу на ній цифру 4, який склад цього числа?

Побудова Асоціативного куща « цифра 7»

-У нас залишилась одна фігура, яка її назва? Чим вона відрізняється від інших фігур? ( не має кутів). Ось і завдання вона приготувала інше.

На ньому цифра 7. Які у вас виникають асоціації коли ми згадуємо цю цифру? ( 7 днів тижня, 7 кольорів веселки, 7 гномів, 7 козенят,..)

У світі цікавого.

-  А чи відомо вам, що у сонечка («божої корівки») 7 чорних крапочок на червоних крильцях. Цікаво, що «народжуються» ці жучки без крапочок. Новонародже­не сонечко сидить нерухомо на місці. Поступово одна за одною проступають темні плямки. Якщо ж такого жука змусити рухатися, він поповзе, і крапочок у нього на спині буде лише стільки, скільки встигло з’явитися до того, як його потривожили. Тому ми можемо зустрі­ти сонечко з 3, 4, 5 крапочками.

Фізхвилинка

ІV. Робота над темою уроку

Який вид транспорту ми збудували? (ракету)

Отже, ми помандруємо на ракеті. Під час подорожі на нас чекатимуть несподіванки та випробування, які ми обов’язково пройдемо успішно.

. Що ж, приготувалися до старту. Починаємо зворотній відлік: 10, 9,8,7,6,5,4,3,2,1 ( музика з дит. мультфільму « Тайна третьейпланеты)

1. Робота на картках. Завдання 1. Математичний диктант.

- Нашу планету захищає повітряна оболонка, називається вона атмосфера. Завдяки їй на нашій планеті зберігається тепло і не попадають до нас космічні тіла. Вона забезпечує життя на землі, але останнім часом вона зазнає руйнування. Про це ми поговоримо на уроках природознавства.

- А зараз. Щоб успішно пролетіти через атмосферу, ми виконаємо

математичний диктант.

1) Зменшити 7 на 2;

2) збільшити 4 на 2;

3) знайти суму чисел 3 і 6;

4) від 9 відняти 7;

5) на скільки 8 більше ніж 7?

6) на скільки 3 менше від 5?

7) Яке число передує 5?

8) Яке число стоїть позаду 9?

(Записати тільки відповіді.)

2.Робота на картках. Завдання 2.

- Подивіться, яка красива зірочка летить нам назустріч.http://education.simcat.ru/school50/img/1255009845_ppppppppppppp.jpg- На хвості вона принесла нам завдання. Щоб уникнути зіткнення з цією зіркою, потрібно розв’язати завдання 2, яке принесла нам ця зіронька.

http://www.miksike.net/docs/1klass/4priroda/images/1-4-4-m_1.jpg

Фізхвилинка.

- Молодці, продовжуємо нашу подорож. Подивіться діти, а яка тепер зірочка до нас наближається? Що на ній бачите? ( ноти)

- Зараз ми виконаємо фізкультхвилинку

.

3. Віршовані задачі.

- А що це до нас наближається прямо по курсу? Невже це астероїди?

Астероїди – це космічні тіла, уламки загиблих планет, досить великих розмірів, щоб зашкодити кораблю. Щоб з ними не зіткнутися, ми повинні


Швидко разв’ язати ці віршовані задачі:

1.  У садок до годівниці

Прилетіли три синиці,

Потім ще чотири птиці.

Скільки птиць на годівниці? (7)

2.  Три овечки коло гречки,

На лужку ще три овечки.

Полічи овечок цих.

Скільки разом їх усіх? (6)

3.  На полиці вісім книг.

Толя взяв одну із них.

Хто тепер сказати міг

Скільки на полиці книг? (7)

4.  На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, троє чорних.

Скільки їх усіх? (5)

5.  По дорозі зайчик біг.

Ніс п’ять яблук на обід.

Одне впало, закотилось.

Скільки яблук залишилось? (4)

6.  Сім цукерок Толя мав.

Дві цукерки мамі дав.

Дві малій сестричці Олі.

А лишилось скільки в Толі? (3)

4. Робота на картках. Завдання 3. Додавання та віднімання в межах десятка.

- Молодці, продовжуємо нашу мандрівку. Попереду на нас чекає планета. Як ви думаєте, що нас чекає на цій планеті? Яка вона? З чого це видно?

http://www.gemnata.com/wp-content/uploads/2011/11/планета.jpg- Так ця планета випромінює добро. Скрізь ростуть квіти. І звісно на такій планеті проживають добрі мешканці. Ось такі як ось цей.

Він хоче щось нам сказати. Розв’яжіть завдання і дізнайтеся з якими словами він звернувся до нас.

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/3/76/419/76419821_inoplanetyanin.png

4 + 2 =........
10 - 5 =.......
6 + 3 =........
8 - 4 =........
3 - 3 =.........
5 + 5 =........

7 - 5 =.......
9 - 8 =.......
4 + 4 =.......
1 +0 =.......

10 - 7 =.......
9 - 5 =.......
5 + 2 =.......
9 +1 =.......
5 +4 =.......

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

і

е

м

з

в

р

п

а

н

и

т

5. Творча робота над задачею

-  Лумпунчик дуже радий нам, адже ми завітали дуже вчасно, він не може розв’язати задачу. Послухайте її і скажіть, чому він не може розв’язати її?

У Лумпунчика було 5 цукерок, а в його товариша Добрика – 4.

-  Чому ж він не може розв’язати її?

-  Правильно, тут не вистачає запитання.

-  Давайте пригадаємо з яких частин складається задача.

-  Придумайте запитання, щоб задача розв’язувалася дією віднімання.

-  А тепер, щоб у розв’язанні була дія віднімання.

ІV. Підсумок уроку.

-  Дуже гарно і цікаво на цій планеті, але нам час повертатися до рідної домівки. Діти, чому кажуть, що як би не було гарно в гостях та дома краще?

Починаємо зворотній відлік: 10, 9,8,7,6,5,4,3,2,1

1. Робота на картках. Завдання 4.

-  Як добре, що ми вдома. Наша планета найкраща у всьому всесвіті, але вона теж приготувала для нас завдання.

Напиши потрібну дію:

3..... 3 = 6
6...... 4 =10
10...... 3 = 7

4...... 3 = 1
9...... 2 = 7
5...... 3 = 8

2...... 5 = 7
9...... 1 = 8
1...... 8 = 9

2. Вправа «Очікування»

- Ось і урок підійшов до кінця. А чи справдилися ваші очікування?

-Якщо так, то давайте прикрасимо свої роботи цими яскравими зірочками.