Тема уроку: Тваринництво України.
Мета: вивчити особливості розвитку і розміщення тваринництва в Україні; виділити міжгалузеві зв’язки тваринництва, показати, як здійснюється розвиток галузі; виявити проблеми, що виникли в ході реформування АПК, вказати шляхи їх розв’язання; формувати вміння порівнювати, аналізувати факти, робити висновки; виховувати повагу до людей праці.
Обладнання: географічний атлас, ОІС «Тваринництво», підручник для 9 класу, проектор, мультимедійна дошка, презентація «тваринництво України»
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
Проблемне запитання.
«Людина їсть, щоб працювати, чи працює, щоб їсти»
Ви — жителі села. Якщо навіть людина живе у місті то обов’язково має сільське коріння. І село, і місто зв’язані однією долею. Кожного дня на нашому столі продукти, які вирощують селяни. От ми сьогодні і поговоримо про це виробництво.
На попередньому уроці ми ознайомились із однією галуззю сільського господарства, яка дає продукти харчування рослинного походження це – рослинництво.
Допишіть схему
Склад АПК


![]()
![]()

А сьогодні вивчимо тему «Тваринництво України». Ми з вами повинні визначити:
• Значення галузі.
• Проблеми галузі та шляхи їх розв’язання.
• Структуру галузі.
• Географію галузі.
II. Вивчення нового матеріалу
Учитель. Згадайте, в чому полягає головне завдання АПК. А як би ви його сформулювали для тваринництва?
1. Словникова робота.
Тваринництво – це галузь с/г, що забезпечує населення продуктами харчуванн, харчову і легку промисловість – сировиною, а рослинництво – органічними добривами.
2. Робота з підручником.
Які галузі тваринництва ви знаєте?
3. Складання схеми «Галузі тваринництва»
4. Характеристика галузей тваринництва України
(перегляд мультимедійної презентації, робота з атласом, випереджувальні завдання)
Рефлексія
5. Робота з підручником Проаналізуйте мал. 5 на с. 117 «Виробництво продуктів тваринництва господарствами різних форм власності». Який висновок зробили? (70 % виробництва м’яса належить особистим підсобним господарствам)
Отже, зі збільшенням приватних господарств зростає продуктивність тварин. Спробуйте пояснити, чому у приватника продуктивність худоби вища? Як ви вважаєте? (Зацікавленість власника в результатах своєї діяльності; кращий догляд; кращі корми; ветеринарне обслуговування; племінна робота)
Як називається такий шлях ведення господарства? (Інтенсивний)
• Отже, реформуючи аграрний сектор економіки, досягнемо відродження галузі завдяки інтенсифікації виробництва. Що вона в себе включає? (С. 117, останній абзац) Висновки записуємо в зошити.
1. Поглиблення спеціалізації.
2. Зміцнення кормової бази.
3. Вдосконалення племінної роботи і ветеринарного обслуговування.
4. Поліпшення організації виробництва і праці.
6. ТОВ «Беєве» - частина агропромислового комплексу України.
( Повідомлення учнів про розвиток тваринництва в нашому селі)
Слово еколога.
Негативний вплив рослинництва і тваринництва на довкілля.
IIІ. Систематизація та узагальнення знань
Ми визначили структуру і географію галузі, знаємо, яку продукцію дає тваринництво, яку кормову базу використовує. Складіть схему виробничих зв’язків тваринництва

Виконати тести.
IV. Підсумок уроку
Отже, ми визначили сьогодні головне завдання тваринництва і рослинництва. Яке?
Визначили проблеми галузі. Які?
Накреслили шляхи розв’язання проблеми. Які?
Хочеться, щоб ви цінували працю тих людей, які в холод і спеку, у свято і будень виходять у поле, щоб виростити врожай і нагодувати країну.
Святися, хлібе, золото червоне,
Благословен в віках, хто хліб святий ростив.
Як на ікону, молюся на долоні
Я мозолястих рук своїх батьків.
V. Домашнє завдання
Домашнє завдання: Опрацювати п.
Уявіть, що ви — фермер. Подумайте, спрогнозуйте:
Який буде напрям вашого фермерського господарства? Чому? За рахунок чого ви плануєте отримати прибутки?


