Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Урок з української мови 3-клас

Тема: Слова, що звучать і пишуться однаково

Мета: ознайомити учнів зі словами, які звучать і пишуться однаково; вчити виявляти у тексті такі слова; розвивати усне й писемне мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати уважність, спостережливість.

Хід уроку

І Організаційний момент.

ІІ Актуалізація опорних знань.

1.  Перевірка домашнього завдання (Впр.115, с.57)

-  Поясніть значення виділених слів.

-  Назвіть звуки і букви у словах олівець і язик.

2.  Робота в парах

-Прочитайте. Назвіть словосполучення, у яких слова вжиті в переносному значенні.

1) Гарячий чай налили у склянки.

2) Гаряча зустріч відбулась у випускників школи.

3) Гарячі оплески глядачів ще довго лунали в залі.

4) Гаряче сонячне проміння зігрівало землю.

- Які слова за значенням ви аналізували на попередніх уроках?

- Наведіть приклади словосполучень, у яких слова вживаються в переносному значенні.

- Які ви знаєте слова, що мають декілька значень? Доведіть, що вони багатозначні.

3. Каліграфічна хвилинка.

У У У у уу ууу ус ум уз шу ук уг

Україна урок

У стоніжок по сто ніжок.

- Які слова звучать однаково? А що вони означають?

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.

-  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про слова, які звучать і пишуться однаково, але мають різне значення.

IV Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота над вправою 116, с.57.

-  Прочитайте вірші-жарти. Знайдіть слова, які звучать і пишуться однаково. Поясніть, що означає кожне з них.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

-  Прочитайте вірш.

-  Про що в ньому йдеться?

-  Визначте, які слова у вірші звучать і пишуться однаково. Запишіть їх значення. Поставте наголос у цих словах.

-  Запам’ятайте! У нашій мові є слова, які звучать і пишуться однаково, але значення мають зовсім різне. Їх значення можна зрозуміти тільки в сполученні з іншими словами. Наприклад: шию сорочку і мию шию.

Слова, які звучать і пишуться однаково, але мають різне значення, є однозвучними словами. Наприклад: коса – заплетене волосся, коса – інструмент для косіння трави, коса – морська чи річкова мілина.

2.  Вибіркове списування (Впр.117, с.57-58)

-  Прочитайте, правильно наголошуючи виділені слова. Що вони означають?

-  Спишіть виділені слова парами і поставте у них наголоси.

3.  Загадки-жарти (Впр.118, с.58)

- Відгадайте загадки-жарти, поясніть значення виділених слів.

Фізкультхвилинка

V Узагальнення й систематизація знань

1. Розвиток мовлення (Впр.119, с.58)

- Складіть речення зі словами мати, коса, показавши, що значення їх різне.

У Іринки розкішна коса. (Коса – заплетене волосся.) Тато косив сіно косою. ( Коса – інструмент для косіння трави.) Ми відпочивали на косі. (Коса – морська чи річкова мілина.)

Моя мати лікар. (Мати – іменник.) Добре мати рідну сестричку. ( Мати – дієслово.)

2.  Самостійна робота

Спишіть вірш, у першому реченні підкресліть підмет і присудок.

Я візьму легенький прут,

Пожену гусят на Прут.

Хоч купатиму не в милі

Стануть чисті всі і милі.

-  Знайдіть слова, які пишуться однаково. Пояснити, що означає кожне з них.

3.Робота в парах.

- Прочитайте. Підкресліть слова, які звучать і пишуться однаково, але мають різне значення.

1. Велике кругле світило викотило на небо. Мільйони років воно світило і дарувало і нині дарує людям тепло. 2. Сорока сидить на березі. На березі пасеться біля сорока гусей. 3. За місяць школярі зібрали багато жолудів. Зійшов ясний місяць і освітив долину.

4. Гра «Хитре слово»

Складіть різні речення зі словами.

На бЕрезі дорОга гОри

На берЕзі дорогА горИ

VІ Підсумок уроку

Гра «Відгадайка»

1.  Слово це – старовинна будова

З гостряками мурованих веж.

Щойно зміниш ти наголос слова –

Цим одразу будову замкнеш. (зАмок – замОк)

2.  Знайома з словом цим кравчиха:

Як шити плаття – це тканина,

А наголос на другий склад –

Це збірник географічних карт. (атлАс – Атлас)

(На горі зАмок, закритий замОк; плаття з атлАсу, у учня Атлас).

-  Що вивчали на уроці?

-  Що для вас було новим?

-  Наведіть приклади слів, що звучать і пишуться однаково.

-  Якою косою трави не накосиш?

-  Який тур не цікавить зоологів?

-  З якої байки плаття не пошиєш?

-  Як можна визначити значення однозвучних слів?

VІІ Домашнє завдання

Вправа 120, с.58.