Скадовська районна державна адміністрація

Відділ освіти, молоді та спорту

Комунальна установа «Скадовський районний методичний кабінет»

Комунальний заклад «Ясла - садок №3 «Дзвіночок» м. Скадовська

Для чого дітям потрібна мама

(Інтегроване заняття в ІІ молодшій групі)

,

вихователь

2014

Тема: «Для чого дітям потрібна мама»

Програмовий зміст: Продовжувати вчити дітей усвідомлювати зміст поняття «сім’я», «мати-найдорожча людина», ставитися до родини з любов’ю і повагою. Учити називати лагідно членів своєї родини. Збагачувати словниковий запас дітей. Закріпити вміння добирати прикметники до іменників, слова - дії. Закріпити знання назв тварин та їх дитинчат, а також чим вони живляться. Розвивати особистий досвід дітей, здатність підтримувати щирі стосунки з членами своєї родини. Розвивати мовлення, пам'ять, мислення, увагу. Виховувати бажання допомагати тому, хто потребує допомоги. Виховувати любов та повагу до своєї сім’ї, доброзичливість, бажання зробити подарунок власними руками.

Хід заняття :

Плаче зайка гіркими сльозами,

Промовляє: « Хочу я до мами.»

Ти не плач, зайча, пограйся з нами,

І не зчуєшся як прийде мама.

- Залишайся, зайчик, з нами, пограйся з дітками. Мама, мабуть, пішла шукати їжу, а він залишився сам, тому злякався і плаче. Давайте, діти, поки повернеться мама зайчиха, розважимо маленьке зайченя, пограємось з ним.

( Вихователь звертає увагу на дошку, на якій повішане сонечко без промінчиків із сумним обличчям).

- Діти, що це?( Сонечко ).

- Чому воно сумне? ( Тому, що не має промінчиків ).

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Я знаю, як покращити настрій сонечку. Давайте пригадаємо свою маму, бо лише мамочку ми можемо зрівняти із сонечком, така ж тепла і лагідна. А яка ще ваша матуся?/гра «Яка мама?». Ріднесенька, красива, гарна...- зявляється промінчик. )

- Яке гарне сонечко вийшло з лагідних слів-промінчиків.( Змінюється сумне обличчя сонечка на веселе ).

- Сонечко вам посміхнулось, як посміхається вам ваша мама. Подаруйте і ви посмішку один одному.( Діти посміхаються ).

- А який ми знаємо віршик про сонечко? ( діти розповідають )

Вийди, вийди сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір’ячко,

На весняні квітоньки,

На маленькі дітоньки,

Там вони граються,

Тебе дожидаються.

- Так, сонечко зігріває дерева, квіточки, воно піклується про всю землю так, як ваша мама піклується в своїй родині, щоб було всім гарно, затишно.

Мама - сонечко в сім’ї,

Ми - промінчики її.

Якщо сонечко в оселі -

То промінчики веселі.

- Подивіться, які гарні яскраві стрічечки. Давайте прикрасимо наше сонечко і розкажемо йому, що вміє робити ваша мама.( Д/гра « Що робить? » Куховарити, прати, готувати… - діти вішають стрічечку на промінчик ).

Послухайте віршик, в якому Богдана розкаже вам, яка у неї мама.

У моєї неньки руки золотеньки,

Все вони уміють –

Шиють, варять, сіють,

Заплітають кіски,

Виплетуть панчішки.

- А ви допомагаєте матусі? Як?

Фізкультхвилинка.

Той, хто любить працювати,(у колі виконують рухи відповідно до

Має дуже справ багато: тексту)

Квіти на вікні полити,

Пил із килима струсити,

Грядку навесні скопати,

Ще й білизну перепрати,

І смачненький борщ зварити…

Тільки треба все уміти.

( Звучать голоси тварин ).

- Діти, а хто це кричить?( Це звірята ).

- Вони потребують на допомогу. Пішли гуляти на галявину, загубились і не можуть знайти свою матусю. Давайте їм допоможемо.( Д/гра « Знайди маму.» Діти підходять до дошки, вибирають картку на свій вибір і називають дитинча і його маму).

- Дякую вам, діти. Маленькі звірята довго гралися і, мабуть, зголодніли. Давайте пригостимо їх смачненьким.( Д/гра «Хто що їсть?». Діти вибирають відповідно картку і прикладають).

- Дякую, діти, що допомогли маленьким звірятам знайти свою маму, бо у тварин теж є сім’я, як і у кожного з нас, в якій всі піклуються один про одного, нікого не ображають, дорослі люблять дітей, а діти – дорослих.

Послухайте, яка дружна сім’я є у нашої Катрусі.

Моя сім’я.

Я скажу вам залюбки,

Тато й мама – це батьки,

Я із братиком – їх діти.

Всі ми вміємо дружно жити,

Ну, а разом ми сім’я:

Тато, мама, братик, я.

- Діти, давайте всі разом розкажемо і покажемо, яка у кожного з нас є сім’я.

Пальчикова гімнастика.

Ось цей пальчик – мій дідусь,

Ось цей пальчик – бабуся,

Ось цей пальчик – наш татусь,

Ось цей пальчик – мамуся.

А малюк, звичайно – я!

Ось і вся моя сім’я!

- Молодці, діти, я побачила, як ви любите свою матусю (родину) і пропоную зробити їм найгарніший подарунок.

0Подивіться, яку чарівну торбинку нам подарували звірята, може вона нам допоможе зробити подарунок. Давайте подивимось, що там лежить. ( З торбинки дістаю сонечко, зірочку, квіточку ).

- Що може подарувати мамі сонечко? ( Світло, тепло ).

- Що може подарувати мамі зірочка? ( Казковий сон ).

- Що може подарувати мамі квіточка? (Красу ).

- Молодці, давайте разом зробимо красиву картину із квітів.( Діти під музику працюють біля мольберта, прикрашаючи вазу квітами.)

- Діти, ви працювали дружно, допомагаючи один одному, як справжня родина, я пропоную затанцювати танок дружби. (Діти танцюють в хороводі танок ).

Звучить голос Зайчихи, дякує за зайченя і пригощає гостинцями.