Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Інтегроване заняття в старшій групі "У світі професій"
Тема: Інтегроване заняття «У світі професій» (у формі гри «Що? Де? Коли?»).
Програмовий зміст:
- Закріпити знання дітей про працю дорослих.
- Уточнити уявлення про найбільш доступні й необхідні для розвитку їх соціального досвіду види праці дорослих.
- Простежити взаємозалежність у роботі людей різних професій; необхідність виконання своїх трудових обов′язків для отримання потрібного результату.
- Активізувати словник дітей назвами професій; стимулювати вживання прислів′їв про працю.
- Удосконалювати вміння складати творчі розповіді за темою.
- Розвивати у дітей фонематичний слух, творчі здібності; інтерес до праці конкретних працівників тих чи інших професій; вміння співпрацювати.
- Формувати навички спілкування із знайомими та незнайомими людьми; виховувати почуття радості за свої та чиїсь успіхи, підбадьорювати та підтримувати у різних ситуаціях своїх товаришів.
- Розвивати логічне мислення, вміння висловлювати та доводити свою думку.
- Виховувати відчуття гордості за своїх батьків, повагу до праці дорослих, бажання наслідувати їх у посильних справах.
Хід заняття:
Доброго ранку, доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки,
Кивають голівки
І сяють усмішки!
- Які ви сьогодні гарні. Бачу, що всі в гарному настрої. А Сергійко чомусь невеселий. Що трапилось, Сергійко? Чому ти сумний?
В країні нашій стільки справ,
І все таке цікаве,
А я ще досі не добрав,
Яка найкраща справа.
- Не засмучуйся, Сергійко! Гадаю, ми можемо тобі допомогти. Саме сьогодні дорослі різноманітних професій запросили вас прийняти участь в інтелектуально-розвивальній грі «Що? Де? Коли?». Ви згодні прийняти запрошення?
Тоді запрошую вас до гри (діти проходять; сідають за столи; в центрі стіл з полем розподіленим на сектори в яких розкладені конверти з завданнями; дзиґа зі стрілкою, мультимедійне обладнання).
(Перед початком гри проводиться психогімнастика).
- Ось зібралися ми в круг,
Я твій друг, і ти мій друг.
Міцно за руки візьмемось,
Один одному всміхнемось!
- Перед вами різнокольорові конверти із зав данями від представників різних професій. Їхню по черговість ми будемо обирати за допомогою «Чарівного мішечка»
- Будь ласка! Хто перший?
Завдання: Лист від будівельника.
- Діти, як ви гадаєте, від кого це завдання? (Будівельник)
- Як ви здогадались? А хто з вас мріє бути будівельником?
- Я! Я і віршик про будівельника знаю!
Рівно цеглу викладає,
Дах старанно покриває,
Каменяр і покрівельник,
Носить назву – будівельник!
- Молодець! Я впевнена, з тебе вийде гарний будівельник. А зараз подивимось, яке завдання приготував вам будівельник.
Д\гра «Будівельник»
Він збудував декілька споруд: аптеку, школу, цирк, але їхні частини переплутались. Допоможемо йому збудувати їх наново?
![]()

![]()
![]()



![]()


![]()

![]()
![]()




![]()







Завдання: Лист від художника.
- Художник чудові картини малює,
В музеї милуюсь пейзажами я,
Там рідна природа, річки і долини,
Лани золоті, Україно моя.
Що робить художник?
Хто зображений на малюнку? Як називається жанр картин, які намалював художник? Натюрморт, пейзаж чи портрет?
А що таке натюрморт?
- Натюрморт – це картина, на якій намальована «нежива природа», предмети побуту
А що таке «Нежива природа»?
- це овочі, фрукти
Тоді що ми називаємо пейзажем?
- Пейзаж – це зображення природи
Так! Ви все кажете вірно! Та повернемось до нашого завдання.
Гра «Знайди відмінності».
- Знайдіть відмінності в малюнках. Їх тут 10.

Завдання: Лист від вчителя.
- Прийдуть до школи діти малі,
Там їх зустрінуть учителі,
Будуть навчати читати, писати,
І один одному допомагати.
- Що робить вчитель?
- навчає, розвиває, виховує
- Молодці! А завдання від вчителя буде таким: ми з вами вчили багато прислів’їв, зарах ви до кожного малюнка спробуєте підібрати прислів’я.
1. Бджола мала, а й та працює
2. Без труда – не буде плода
3. Під лежачий камінь вода не тече
4. Краще чесно зароблена копійка – ніж крадена гривня


Лист від міліціонера.
- Міліціонерів всі бачать кожного дня на вулиці. У них особлива форма, суворий вигляд. Тому що вони стежать, щоб скрізь був порядок.
- Яким треба бути, щоб стати міліціонером?
- Сміливим, сильним, добрим, спостережливим
- Розумнички! Подивіться на екран, зараз ви всі на мить станете міліціонерами. Кого ми бачимо на екрані?
- індіанців
- У вождя індіанців хтось вкрав його півника. Допоможіть, серед цих трьох індіанців знайти злочинця!
Д\гра «Допоможіть знайти злочинця».

- Я вважаю, що це 1-й індіанець.
- Чому? Доведи свою думку
- У нього на голові такі самі пір’їни, як і у півника на хвості: червоне, жовте, фіолетове
Лист від бібліотекаря (Чорний ящик)
- Добрий день діти! Я хочу розповісти вам про свою професію. Ось заклад в якому я працюю, можливо ви його впізнаєте. (Бібліотека). А зараз ми відвідаємо мій кабінет. Подивіться скільки тут книжок, всі вони охайно розташовані на полицях. До мене приходять діти, і я допомагаю знайти потрібну їм книгу, журнал чи іншу інформацію. Я роблю це швидко за допомогою картотеки, в якій всі книжки розміщені за літерами алфавіту. Ви здогадались як називається моя професія? ( Припущення дітей ).
- А зараз моє завдання: зробіть каталог книжок про професії на літери А і П.
Дидактична гра «Каталог книжок». (Діти отримують книги з ілюстраціями до професій і розміщають їх на відповідних полицях з літерами А і П, пояснюють свій вибір).
А: - Архітектор, Агроном, Аптекар, Акробат, Астроном.
П: - Продавець, Перукар, Пожежник, Пекар, Пілот.
- Діти, я сподіваюсь, що коли ви виростете і оберете свою професію – станете гарними спеціалістами і працюватимете на благо нашої держави.




