Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Вчитель початкових класів Успенівської ЗОШ І - ІІІ ступенів Саратського району Одеської області І., вчитель вищої категорії, «вчитель-методист»
Тема: Тренувальні вправи у вимовлянні, читанні та написанні слів з
апострофом
Мета: навчити учнів уживати апостроф після твердих приголосних б, п, в, м, ф, р перед я, ю, є, ї, які позначають по два звуки; переносити слова з апострофом; вчити правильно вимовляти, читати і списувати слова з апострофом; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; формувати пізнавальні інтереси, розвивати мовлення, мислення; виховувати сумлінне ставлення до навчання.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав дзвінок
Починається урок
Працюватиме старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашому другому класі
Діти – просто молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання. Вправа 178, с. 65.
- Поясніть уживання апострофа у словах;
- Прочитайте речення, яке відповідає схемі.
2. Урок почнемо без заминки з каліграфічної хвилинки
Каліграфічна хвилинка Аа а а ст по ро ф.
- Знайдіть зашифроване слово.
ІІІ. Повідомлення теми і мети. Вивчення нового матеріалу
3. Відгадайте загадку.
Я такий же, як знак розділовий,
і відомий шкільній дітворі.
Та в словах української мови
я пишусь не внизу, а вгорі.
Спробуй лиш написати ім’я –
зразу стану потрібним і я.
- Запишіть це слово у зошиті.
4. Перевірка знань учнів про вживання апострофа у словах української мови.
- Що таке апостроф?
- З якою метою вживається апостроф у словах?
- Після яких приголосних букв пишеться апостроф?
- Які звуки вони позначають?
- Перед якими буквами пишеться апостроф?
- Які звуки вони позначають?
5. Читання правила с. 65.
6. Робота за підручником
Вправа 175, с. 65 з коментуванням.
Спиши слова. Підкресли букви, між якими стоїть апостроф. Зроби висновок, після яких букв і перед якими буквами ставиться апостроф.
7. Прочитай і спиши слова, вставляючи, де потрібно, апостроф (запис на дошці).
М..ята, солов..ї, пір..я, б..ють,
Мор..я, здоров..я, бур..як.
- Назвіть однакові букви в словах пір’я і моря. Зробіть висновок, чи однакові звуки позначено цими буквами.
- Складіть звукові моделі цих слів.
8. Фізкультхвилинка.
IV. Узагальнення й систематизація знань
9. Дайте відповіді на запитання одним словом. Запишіть ці слова і зробіть звуко-буквений аналіз слів.
Запашна лікарська рослина (м’ята).
У футболі предмет круглої форми (м’яч).
10. Вправа 180. Робота в парах. Випишіть слова з апострофом, поясніть одне одному їх написання.
11. Перенос слів. Гра « Запиши та поділи»
- запишіть слова, поділяючи їх для переносу
м’ясо, пам’ять, рум’яний, в’янути, сім’я, в’язати.
12. Колективна робота.
Утвори за зразком:
Камінь-кам’яний,
торф –
риба –
солома –
дерево –
13. Гра «Доміно». Слова з апострофом ( робота в парах, картки)
14. До першої частини прислів’їв дібрати другу. Записати і пояснити їх значення та вживання апострофа в словах.
Краще на п’ять хвилин раніше то чогось доб’єшся.
Як потрудишся та погнешся та в полум’я.
З вогню ніж на годину пізніше.
15. Гра «Так – ні»
Учитель називає слово. Якщо при його написанні вживається апостроф, учні кажуть «так», у іншому випадку – «ні».
П’ять, життя, б’ють, рюкзак, подвір’я, пір’їна, в’яз, крючок, міддю, хлоп’ята, знання, полум’я, дев’ять.
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
- Чого навчилися на уроці?
- Після яких приголосних ставиться апостроф?
- Скільки звуків позначають букви я, ю, є, і після апострофа?
- Наведіть приклади слів з апострофом.
- Що слід пам’ятати при переносі слів з апострофом?
Пролунав дзвінок
Закінчився урок
Працювали ви старанно,
І почули у кінці,
Що у нашому класі
Діти – просто молодці!
VI. Домашнє завдання
Вправа 186, с. 68 правило.


