Образотворче мистецтво

1-Б клас

Виражальні можливості ліній.

Види ліній і напрямків. Подібність форм.

Розміщення предметів на аркуші з

дотриманням їх взаєморозташування.

Малювання ілюстрації ”В бабусі у селі”.

вчитель початкових класів

Попова

Наталія Іванівна

2014 рік

Тема: Виражальні можливості ліній. Види ліній і напрямків. Подібність форм. Розміщення предметів на аркуші з дотриманням їх взаєморозташуваня. Малювання ілюстрації ”В бабусі у селі.

Мета: Вчити дітей виконувати вправи на проведення довгих, коротких, горизонтальних, вертикальних і похилих ліній.

Розвивати спостережливість, увагу, фантазію, вміння визначати особливості конструкції будинків.

Упорядковувати на площині основи узгодження розмірів зображення.

Звертати увагу на розміщення (над. під, біля).

Виховувати любов до рідної землі.

Обладнання: Таблиці, малюнки, ілюстрації.

Хід уроку

І. Підготовка робочих місць

ІІ. Організаційний момент

Девіз уроку: Біліє хата –

І світліш Земля.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Діти, відгадайте загадку.

В одне віконце – сходить сонце,

В друге віконце – в обіди сонце.

В третє віконце – в полудні сонце.

А у четверте віконце – заходе сонце.

- Що це? (Хата).

- Так діти, вірно.

- Що ж таке хата, поясніть як ви розумієте. (Пояснення дітей).

Отже, хата – це сільський одноповерховий будинок, свій дім - власний, неповторний, таємничий світ невідомий для інших.

Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінь сивої давнини, і де б ми не були – скрізь відчуваємо поклик рідної землі.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Твій рідний край, дитино,

То ті сільські хати,

Що в них живе народ наш,

Усі твої брати.

І ті птахи співучі,

І тих квіток розмай –

Це все, моя дитино,

Твій рідний отчий край.

IV. Робота з унаочненням

Підготовчі вправи. Малювання шнуром.

- Діти, ми сьогодні будемо працювати з шнуром. Це для того, щоб ви змогли краще намалювати хатинку бабусі і підготувати свою руку.

У кожного з вас листочки з завданнями. На них ви за допомогою шнура спробуєте з’єднати: одні діти – крапочки, інші – крапочки з цифрами від 1-9 так, щоб вийшло зображення хатки.

- Чи вийшла у вас хатка?

1).

2).

3).

Дуже добре.

Фізкультхвилинка.

Хто ж там, хто вже так втомився

І наліво нахилився?

Треба дружно всі нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Раз, два, три – молодці,

Візьміть в руки олівці.

V. Пояснення. Виконання педагогічного малюнка.

- Зараз ми спробуємо намалювати невеличкий сільський пейзаж – хату й те що довкола неї: паркан, за парканом дерева, вкриті снігом, біля хати криниця. У небі можна намалювати хмарки. Від хатинки тягнеться десь далеко стежинка, прочищена в снігу. А ще можна намалювати будку, у якій живе собачка. Інше згадайте. Або уявіть самі.

Працювати будемо групами.

1 – 2група – малює фарбами – сільський пейзаж вдень.

3 – 4група – малює фломастерами.

5 – 6група – малює фарбами і фломастерами – сільський пейзаж ввечері на фонованому папері.

Завдання таке: усе малюємо лініями до того ж одразу пензлем без попереднього промальовування олівцем.

Малюйте, використовуючи вертикальні, горизонтальні та похилі і хвилясті лінії. Кисть руки тримайте вільно. Використовуйте холодні кольори і їх відтінки: сині, голубі, фіолетові.

Малюйте легко і гарно, з задоволенням.

VI. Практична робота. (під музику).

(Нагадати, як користуватися інструментами).

Учитель показує прийоми роботи і техніку зображення предметів, проводить індивідуальну роботу.

VII. Підсумок уроку. Виставка робіт.

- Чи відчули насолоду від своєї роботи?

- Чи задоволені своїм задумом?

Розглядання малюнків і схвалення художніх робіт кожного учня.

Визначення кращого художника в класі.

Любіть свою хатину бідну, не багату

Тут ви бігали до мами дрібними ногами,

Тут ви підростали, божий світ пізнали.

Звідси вас вели за руки в школу на науку.

Тут ваша утіха, радість і потіха.

Гей, нема то, нема в світі,

Як батьківська стріха.