Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема уроку: Зведення подібних доданків.
Мета: формування знань про подібні доданки і їх зведення, вмінь у застосуванні цих знань до розв’язування вправ, розвиток обчислювальних навиків, розумової активності, логічного мислення, інтересу до вивчення математики, сприяти вихованню позитивного ставлення до навчання.
Тип уроку: комбінований
Епіграф уроку: «Те, що я встиг пізнати – чудово. Сподіваюся, таке ж чудове те, що мені ще доведеться пізнати.»
Сократ –давньогрецький філософ.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Нас знову покликав на урок наш веселий друг дзвінок, який побажав вам бути сьогодні на уроці
«Д» - дружними
«З» -здібними
«В» - винахідливими
«І» - ініціативними
«Н» - наполегливими
«О» - організованими
«К»- кмітливими
ІI. Перевірка домашнього завдання
Ми з вами перебуваємо в країні виразів. Тож перевіримо як ви знаєте її закони.
Запитання до класу:
Вправа « Мікрофон»
* Як додати два від’ємних числа?
* Як додати два числа з різними знаками?
* Як помножити два від’ємні числа?
* Як помножити два числа з різними знаками?
* Сформулювати розподільну властивість множення.
* Що називається коефіцієнтом?
* Чому дорівнює сума двох протилежних чисел?
* Коли добуток дорівнює нулю?
* Чому дорівнює добуток будь-якого числа на нуль?
* Чому дорівнює добуток будь-якого числа на 1?
* Чому дорівнює добуток будь-якого числа на -1?
* Записати переставну властивість множення?
* Як розкрити дужки перед якими стоїть знак плюс?
* Як розкрити дужки перед якими стоїть знак мінус?
Усні вправи
110+120= 13+(-6)= -6?5= -5,9+(-3)=
* 5,8+7,8= -45+567= -8?(-9)= -89+(+98)=
* -5+(-67)= 56+(-78)= 6?(-10)= 5?(-1,2)=
* -3,8+(-7,8)= (-90)+32= -0,4?3= -0,2?5=
Здається в губернії «Числових виразів» все спокійно. Направляємось до губернії «Буквених виразів». У буквених виразів день починається із ранкової зарядки, розумової зарядки. Вони дотримуються думки, що й великий полководець Суворов: «Математика – це гімнастика розуму». Спробуємо і ми долучитися до виконання вправ.
З малими виразами ми вже вміємо працювати, а як же поступити з великими?
![]()
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.
Мотивація навчання
- Я хочу розпочати наш урок із казки «Пряник і колосок», яку написав своєму сину відомий педагог .
Вранці, до сходу сонця Людина взяла білий пряник і пішла в поле. Зірвала колосок у полі, вийняла із нього зернята, і спробувала на зуб, посміхнулася і заховала колосок у кишеню. Ось там і зустрілися Пряник і Колосок.
- Хто ти такий? – запитав Пряник
- Я Колосок.
- Ой, який ти колючий! Яка з тебе користь?
Посміхнувся колосок, поворухнув своїми вусиками і відповів:
- Без мене не було б ні хліба, ні тебе, Прянику.
- Отже, - каже Пряник, все від тебе. Але хто ж над тобою старший?
- Праця, - відповідає Колосок, - вона все дає. Але праця в руках людини. Праця і Людина – найголовніше.
Отже, я вас закликаю до наполегливої праці, щоб пізнати істину міркувань.
ІV. Вивчення нового навчального матеріалу.
![]()
![]()
- Необхідно спростити вирази. Погляньте всі доданки, які входять до виразів містять одну і ту ж букву: в першому випадку а, а в другому х, але різні коефіцієнти(числа, які стоять перед буквами).
- Доданки, які містять однакову буквену частину, називають подібними. Отже, потрібно звести подібні доданки. Для цього потрібно додати коефіцієнти, а потім дописати букву.
Як спростити вираз, що містить не одну, а декілька букв?
![]()
У нього дві групи подібних доданків і кожну групу потрібно окремо зводити.
![]()
Фронтальне розв’язування вправ.
-6x-8x+10x-4x |
-5t+6t-13t |
-4x-6+10-5x |
-2t+8-7t+10t |
Отже:
При зведенні подібних доданків додаються лише коефіцієнти.
-5а+7а=2а
Буквена частина без змін.
Товаришують лише ті доданки, в яких однакова буквена частина.
-5a+7b-10a-13b=-15a-3b
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Погратись хочеться мені
В цікаву гру «Так чи ні»
І перевірю я ураз
Чи знає математику ваш клас.


Гра «Так чи ні»

Робота у групах.
Вправа «Втрачена інформація»
Що пропущено в даних виразах?
І група 6a- … = -2a
II група 6x - … -13x = -7x - 9
ІІІ група 6x - … -13x +1 - 4x = … - 8
Інтерактивна вправа «Мовчання – золото»
Клас ділиться на дві команди. Кожна отримує по 3 завдання і відповіді до завдань іншої команди. По закінченні роботи команди пропонують одна одній розв’язати їх завдання і знайти серед карток відповідь.
І команда. -4+2х-1+х=-5+3х ІІ команда. -3а+5b-7a-7b=-10a-2b
-7x-4-5+x=-6x-9 -2b-6a+9a-3b=-5b+3a
-3x-5+2x+x+5=0 -6a+7-13a+19a-7=0


VІ. Самостійна робота



Ну що ж, Країну виразів ми відвідали. А зараз пропоную вам приготуватися до подорожі. Я не чарівник, але зможу виконати ваші бажання. Знаю, що ви з нетерпінням чекаєте приходу найкращої пори року школярів – літа. Проте, щоб бажання збулося, потрібна математика. Отож вдалої подорожі. (завдання відкривають картинки природи)



Все це – краєвиди нашої Батьківщини, рідної неньки України, яку ми всі безмежно любимо. Її не можна не любити. Ось як висловилась про це поетеса зі світовим іменем Ліна Костенко.
Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,-
Оці степи, це небо, ці ліси,
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе як є – дорога, явори,
Усе моє, все зветься Україна.
Така краса, висока і нетлінна Що хоч спинись і з Богом говори.
VІІ. Підведення підсумків уроку.
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
· Що нового дізнались на уроці?
· Що особливо сподобалось на уроці?
· Що запам’яталося найбільше?
Розгадування логічної вправи.
Знайти периметр фігури. |
![]()
![]() ![]()
|
Знайти периметр фігури. |
![]() ![]()
|
VІІІ. Рефлексія.
Визначте на промені, де ви знаходитесь після уроку.
![]() |
0 – не умію, 1 – умію.
ІХ. Домашнє завдання.
Вивчити п.
1. Розв'яжіть рівняння: а) 7х – 3 – 6х + 3 = -5, б) 4(х – 5) – 3х + 6 = -2, в)-3(3у+4)+4(2у+3)=15
2. Спростіть вираз і знайдіть його значення:
а) -5(с + 2) - (2с – 3), якщо с = 1,5;
б) 4х - 3а - 5х + 4а, якщо а = -0,27, х = 0,07.








