Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Конспект заняття
«Подорож малої насінини»
Підготувала
Вихователь
Вітів О. Ф.
Мета: Розширювати уявлення дітей про видові ознаки насіння різних рослин, фактори, необхідні для росту рослин. Формувати вміння порівнювати насіння та розпізнавати насіння одного виду серед інших. Розвивати спостережливість, допитливість, активність, уяву, мовлення. Формувати самостійні трудові навички. Виховувати дбайливе ставлення до природи, працелюбність.
Попередня робота. За два тижні до проведення заняття висіяти насіння квасолі або гороху в горщик із землею, поставити його в темне місце.
Матеріал: пакети з насінням різних рослин, ножиці, пластикові тарілочки, горщик чи лоток із землею, поливалка з водою, горщик з пророслим зерном, запис спокійної мелодії для психогімнастики.
Хід заняття:
Вихователь звертає увагу дітей пакетики з насінням у нього на столі, пропонує взяти їх, уважно роздивитися, помацати і сказати, насіння яких рослин (овочів чи квітів) у кожного з них. Потім вихователь висипає насіння на пластикові тарілочки, які стоять на столах у дітей.
Дослід «Обстежуємо і порівнюємо насіння»
Вихователь пропонує дітям обстежити насіння на дотик і порівняти за величиною, формою, кольором. Діти обстежують, порівнюють, називають характерні ознаки.
Вихователь. Діти, уважно придивіться до кожної насінинки і поміркуйте, на що вона схожа.
Орієнтовні відповіді:
*Насіння капусти маленьке і чорне, мов оченята у хомячка.
*Насінинки моркви - колючі, мов голочки у їжачка.
*Зернинка пшениці подібна до пиріжка.
*Горошина - мов Колобок із казки.
Вихователь. Ось бачите, у різних рослин і насіння різне. Запамятайте: з насіння кавуна виросте тільки кавун; з морквяного насіння - тільки морква. А що виросте з пшеничної насінинки? А з кукурудзяної? (діти відповідають). Діти, а чи знаєте ви, що в кожній насінині «спить» до певного часу малесенький зародок, паросток рослини? Щоб ви в цьому пересвідчилися, я обережно розділю насінину квасолі навпіл. (розрізає квасолину). Погляньте, ось він, зародок, з якого за відповідних умов прокинеться майбутня рослина. Давайте поміркуємо, що ж це за умови?
Вихователь бере зерно чи насіння, яке висіють потім для розсади, і пропонує дітям зручненько сісти на килимку.
Бесіда «Що потрібно насінині, щоб з неї виросла рослина»
Вихователь. Передусім необхідно, щоб зернина потрапила в землю. Ви, мабуть, не раз чули вислів «матінка-земля». Так для кожної рослини земля є матінкою, бо вона дає їй життя. Коли насінина потрапляє в землю, із зародка починають рости корінець, закріплюючись у землі, і паросток, що тягнеться в гору, до світла. Тож поставимо поруч з насінням землю (ставить лоточок чи горщик з грунтом).
Діти розглядають грунт, описують його.
Вихователь. А чи зможе насінина прорости в сухій землі? Ще з давніх давен людей цікавило, що допомагає насінині прорости, коли вона потрапляє в землю? Давньогрецький мудрець Арістотель висловив думку, що насінині допомагають «соки землі». Як ви гадаєте, що це може бути?
Діти висловлюють свої припущення.
Вихователь. Так, це вода, яка бере з землі поживні речовини і насичує ними грунт (ставить поруч з лоточком поливалку з водою). Наша українська земля- чорнозем-дуже багата на поживні речовини, тому така родюча. Яку землю можна назвати бідною? (Ту, в якій мало поживних речовин). Чим можна її збагатити? (Землю збагачують добривом - перегноєм) Добрива кладуть у грунт,а потім вони розчиняються у воді. Ще дуже важливо, щоб земля не була занадто мокрою. Як ви гадаєте, чому? (Насіння може згнити). Тому не слід рясно поливати грунт. А що ще потрібно для росту рослини? Послухайте казочку і дайте відповідь.
Казочка про мишку і зерно.
Жила-була Мишка-трудівниця. Восени вона старанно наносила собі в нірку зерна з поля. Добре перезимувала, а навесні глянула на зерно, а його ще багато залишилося. От і вирішила Мишка: «Навіщо ходити по полю, збирати зернини? Краще я посаджу зерно собі в нірці, виросте пшениця прямо в мене вдома, я зберу врожай і не йтиму на поле…». Спушила Мика землю в нірці, посіяла зерно, полила. Воно проросло, але чомусь паростки були білі, тонкі, кволі… Не виросла пшеничка в нірці. Чому?
Вихователь дістає горщик, у якому проросло заздалегідь висіяне насіння. Спонукає дітей поміркувати, чого не вистачає рослинам?
Вихователь. Я пропоную вам поставити цей горщик на підвіконня і спостерігати, які зміни відбуватимуться з цими блідими паростками щодня.
Діти ставлять горщик з рослинами на підвіконня.
Вихователь. Ще, діти, насінню, як і всьому живому, потрібне тепло. Саме навесні, коли земля прокидається від зимового відпочинку, сонечко дарує своє тепло і світло, а дощик напуває землю, людям випадає дуже відповідальна робота: висіяти насіння і старанно доглядати за рослинами, щоб вони виросли і дали врожай. У нашого народу є таке прислів’я: «Весняний день рік годує».
Вихователь. Ось тепер ви знаєте таємничі насіння. А давайте кожен з вас уявить себе малесенькою насінинкою тієї рослини, яка вам до вподоби.
Психогімнастика «Я – маленька насінинка»
Звучить спокійна музика. Діти присідають, нахиляють голівки, обнімають себе руками за коліна.
Вихователь. Спали собі насінинки, чекали весни, сонечка, тепла, дощу. Працелюбні діточки поклали їх у землю, ті почали насінинки рости (діти піднімають голівки, стають навшпиньки, піднімають руки, тягнуться вгору.)
Вихователь. Набираються молоді паростки сили від матінки землі, голубить їх своїм теплим промінням сонечко, дощик дбайливо поливає. (діти кладуть руки одне одному на плечі і утворюють коло.)
Вихователь. А малята будуть доглядати! (діти йдуть по колу. Зупиняються, опускають руки, всміхаються одне одному.)
Вихователь. Діти, давайте висіємо насіння, щоб виросла з нього розсада, а як стане тепліше на вулиці, ми пересадимо ці паростки на городець або квітник.
Діти висівають насіння, поливають його, ставлять у добре освітлене місце.


