Інтегрований урок математика + інформатика

Тема: Знаходження відсотків від числа, і числа по його відсотку.

Тип уроку: інтегрований урок (математика-інформатика).

Вид уроку: урок-практикум.

Обладнання і матеріали до уроку: комп'ютерний клас (програмне забезпечення: графічний редактор), картки з тестовим завданням, проектор, пам’ятки.

Цілі уроку:

1) Відпрацювати навички знаходження відсотків від числа і числа за його відсотком; навички роботи з тестом. Закріпити навички роботи в графічному редакторі Paint.

2) Розвивати активність, раціональність, гнучкість мислення, комунікативні вміння учнів.

3) Виховувати прагнення до створення нового, орієнтувати учнів на

самовизначення і самоактуалізацію.

Анотація

Даний урок орієнтований переважно на закріплення знань про відсотки і програму прикладного призначення PAINT.

На момент проведення уроку в учнів сформовані поняття : «відсоток», «знаходження відсотка від числа і числа по його відсотку». Учні володіють прийомами роботи на персональних комп'ютерах. Актуалізація знань проводиться у формі фронтального опитування. Використання на уроці демонстраційних засобів (слайди, картини, анімації) сприяють формуванню у дітей образних уявлень, а на їх основі - понять.

Для самостійного узагальнення понять, учні звертаються до графічного редактора ”Рaint”, завдяки якому систематизують отримані знання.

Протягом всього уроку використовується інтерактивні форми навчання, спрямовані на те, щоб учень навчився самостійно мислити, шукати потрібну інформацію.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Урок побудований із використанням здоров’язбережувальних технологій: витримані санітарні норми часу роботи за комп'ютером молодшого школяра (25 хв.), динамічні паузи й зміна діяльності на уроці.

Сценарій уроку:

1) Організаційний момент.

Вітання вчителя та учнів

Психологічний прийом «Посміхніться один одному»

2) Актуалізація опорних знань

- повторення правил роботи з тестовими завданнями (Пам’ятка «Правила роботи з тестами» вивішена на дошці)

Выноска-облако: Правила роботи з тестами:



1) Уважно прочитай питання;

2) Вибери один з наведених варіантів відповідей.
 

-  повторення правил знаходження відсотка від числа і числа за його відсотком (бліц - опитування);

- виконання тестових завдань для усного рахунку

Учням пропонується розв’язати тестові завдання, записавши відповіді буквами англійського алфавіту.

Тестові завдання:

1/4

а) 4% – S

б) 25% – Р

в) 40%– F

1% від 80

а)0, 8 – А

би)8 – Е

в) 800 – I

50% від 100

а) 50 – Н

б) 2 - I

в) 1/2 - U

1% метра

а) 1мм D

б) 1дм– L

в) 1см – N

Яку частину числа складають 50% цього числа

а) 1/2 – Т

б) 1/5 – D

в) 1/50 – Е

У результаті учні отримують назву програми прикладного забезпечення Paint та пояснюють, з якими напрямками роботи в Paint вони знайомі.

3) Повідомлення теми й визначення цілей уроку

Учитель разом з учнями формулюють мету уроку

4) Сюжетна лінія: вступне слово вчителя


В одному казковому місті сталася надзвичайна ситуація – пропала Чарівна книга «Процентос».

Для пошуку Зловмисника організовуються «Детективні агентства»: учні класу об’єднуються в групи з 2-3 чоловік.

Основне завдання для «Детективних агентств» - скласти фоторобот крадія, виконавши 6 завдань на відсотки, правильні відповіді – основні прикмети зовнішності. Використовуючи графічний редактор «Paint» та результати роботи над тестовими завдання, відобразити фоторобот на екрані комп'ютера.

Робота в групах.

Кожна група отримує лист із завданнями. На роботу відводиться 25 хв.; групи, що закінчили роботу раніше, переходять до комп'ютерів; групи, що не встигли виконати всі завдання за відведений час, переходять до комп'ютерів і працюють тільки з тими ознаками, які вони встигли визначити.

Тестові завдання.

Прикмети:

Ø  Форма обличчя:

Знайти 8% від числа 400

а) 5; овальне в) 320; витягнуте

б) 32; кругле г) 50; квадратне

Ø  Колір очей:

У перший день турист пройшов 26 км, що складає 65% наміченого шляху. Скільки кілометрів запланував пройти турист

а) 169 км; зелені в) 40 км; блакитні

б) 400 км; карі г)16,9 км; чорні

Ø  Волосся:

У буряці міститься 20% цукру. Скільки потрібно узяти буряка, щоб одержати 20 т цукру?

а) 4 т; чорні прямі в) 10 т ; світлі хвилясті

б) 100 т; руді прямі г) 400 т ; чорні кучеряві

Ø  Форма носа:

Я поклав у банк 1400 грн. під 10 відсотків річних. Яку суму грошей я отримаю через рік?

а) 1410грн.; картоплею в) 1440 грн.; з горбовиною

б) 1440 грн.; кирпоносий г) 1540 грн.; прямий

Ø  Губи:

Ширина прямокутника дорівнює 40 см, його довжина складає 135 % довжини. Знайти периметр прямокутника.

а) 94 см; бантиком в) 54 см; пухкі

б) 108 см; вузькі г) 188 см; куточки опущені вниз

Ø  Особливі прикмети:

У перший день було продано 60% завезеної в магазин тканини, у другій - 35% від залишку, а в третій – решту 78 м. Скільки метрів тканини було завезено в магазин?

а) 1560 м; пишні світлі вуса в) 195 м; маленька чорна борідка

б) 624 м; родимка на лівій щоці г) 300 м; чорні вусики

5) Фізпауза.

6) Робота в графічному редакторі «Paint» (можна використовувати будь-який графічний редактор, в якому учні вміють працювати). За ознаками, визначеними на попередньому етапі уроку, учні малюють портрет Зловмисника.

Прикмети Зловмисника: кругле обличчя, блакитні очі, руде волосся, прямий ніс, вузькі губи, чорні вусики.

7) Підбиття підсумків.

- аналіз реалізації завдань на урок: прийом «Продовжіть речення»

* « Сьогодні на уроці я дізнався….»

* « Я навчився….»

* « Мені хочеться і далі вчитися, тому що….»

Робота групи оцінюється за відповідністю намальованого портрета оригіналу. Оцінювання роботи кожного учня здійснюється шляхом взаємооцінювання.

8) Домашнє завдання за рівнями складності:

1-3 рів ст.244, № 000,1068

4 рів. ст.245, № 000