Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
На дошці картинки із зображенням тварин.
—Кого називають пестуном? (нянька – ведмідь)
—Про кого із зображених тварин не розповідається у тексті «Звірі-няньки»?
2. Вибіркове читання
—Хто є нянькою для вовченят? Прочитайте.
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.
1. Створення проблемної ситуації.
—Діти, ви вже поповнили свій словниковий запас новими словами? А якими саме?
—А кого називають пуховичками? Ось зараз і дізнаєтеся.
2. З’ясовування мети уроку.
Цей урок мене навчить:
· Доносити зміст прочитаного
· Удосконалювати вміння правильно інтонувати речення в тексті
· Перевіряти рівень осмислення прочитаного
V. Робота з матеріалом уроку
§ За Анатолієм Давидовим «Диво» (ст. 36)
1. Читання вчителем
— Кого називають пуховичками? А чому каченята отримали таку назву?
2. Словникова робота
а). яр кумедні хутко виводок
б). «Щоб уміти читати і більше пізнати» - ст. 38
3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)
Знаходження речень з певним розділовим знаком і правильне його інтонування
4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»
а) питання після тексту – ст. 36
б) Вибіркове читання
—Прочитайте речення, в якому ….
Скільки звіряток лежало поблизу нори?
Чому із нори вискочив дорослий борсук?
Куди вела дика качка свій виводок?
VІ. Розвиток творчих здібностей учнів
— Який би ви малюнок намалювали?
VІІ. Підсумок уроку
Тема. Повторення написання букви Є, є. Слова – назви дій.
Мета. Закріпити написання букв Є, є, виконувати звуковий аналіз слів, в яких зустрічається буква
«є»; формувати вміння визначати слова – назви дій; розвивати у них увагу при списуванні з
друкованого тексту і під час диктування, вміння класифікувати; виховувати пізнавальний
інтерес.
Зміст уроку
I. Повторення та закріплення вивченого.
/. Гра «Впізнай букву»
Я – буква голосного звука, можу позначати як один звук, так і два.
Я є єнота, у Євгенка, а ще у Єви, але немає у борсука, Сергійка і у Незнайки.
Хто я?
2. Хвилинка каліграфії: («Післябукварик» – ст. 37)
—Чому слова «Євгенко» і «Європа» написані з великої букви?
II. Повідомлення теми уроку.
—Що називають дані слова: в’юн, тюльпан, юнга, каюта. (називають предмет)
III. Робота по темі.
1. Визначення «роботи» букви «є».
2. Звуко – буквений аналіз слів – синє, єнот, читає, в’є
3. Гра «Утвори нові слова»
тан цю є
ма лю є
гра є
ри є
—Що називають ці слова?
Пояснення нового матеріалу
4. Запис прислів’їв під диктовку
Хто багато читає, той багато знає.
Праця людину годує, а лінь – марнує.
—Підкреслити назви дій.
IV. Підсумок уроку.
Тема. За В. Сухомлинським «Їжаченята». Читання в особах. Інсценізація
прочитаного.
Мета. Формування вміння читати в особах; закріпити поняття «діалог»; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, інсценізувати прочитане; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати
ввічливість, дружелюбність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовна розминка
1. Читання скоромовок по пам’яті
ІІІ. Повторення вивченого
3. Гра «Хто зайвий»
На дошці картинки із зображенням тварин (борсук, їжак, ведмідь, заєць).
—Хто зайвий? (заєць, бо він взимку не впадає у сплячку)
—Про кого із зображених тварин не розповідається у тексті «Хто розбудив ліс»? (заєць)
4. Вибіркове читання
—Хто розбудив ліс?
—Що нагадувала пісня глухаря? Прочитайте.
ІV. Повідомлення теми.
З’ясовування мети уроку.
Цей урок мене навчить:
· Доносити зміст прочитаного
· Формувати вміння читати в особах
· Перевіряти рівень осмислення прочитаного
· Інсценізувати прочитане
V. Робота з матеріалом уроку
§ За В. Сухомлинським «Їжаченята» (ст. 40)
1. Читання вчителем
— Які почуття викликало у вас це оповідання? Чому?
—Чи заставило воно вас задуматися? А над чим?
2. Словникова робота. (ст. 42)
3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)
4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»
а) питання після тексту – ст. 40
б) Які питання ви б хтіли задати один одному за змістом прочитаного?
5. Переказ прочитаного
6. Читання в особах. Розігрування діалогу.
VІ. Підсумок уроку
Тема. Повторення написання букви Ї, ї. Запис слів на означення дії. Вибірковий диктант.
Мета. Закріпити написання букв Ї, ї; виконувати звуковий аналіз слів, в яких зустрічається буква
«ї»; формувати вміння визначати слова – назви дій; розвивати у них увагу при списуванні з
друкованого тексту і під час диктування, вміння класифікувати; виховувати пізнавальний
інтерес.
Зміст уроку
I. Повторення та закріплення вивченого.
/. Гра «Впізнай букву»
Я – буква голосного звука, завжди позначаю два звуки.
Хто я?
2. Хвилинка каліграфії: Її Їв їх їд їж їв їм аї в’ї
II. Повідомлення теми уроку.
III. Робота по темі.
1. Визначення «роботи» букви «ї».
2. Робота в зошиті з розвитку мовлення (ст. 22)
§ Робота з правилом
§ Вправа 1 – фронтальне читання слів, самостійне виконання звукового аналізу слова «їжак» - один учень працює за дошкою.
§ Вправа 4 – знайти пару
§ Вправа 2 – доповнити речення.
3. Гра «Утвори нові слова»
тан цю є
ма лю є
гра є
ри є
—Що називають ці слова?
4. Робота з «Післябуквариком» - ст. 41
§ Вправа 4.
Прочитайте вірш. Назвіть слова на означення дії.
5. Вибірковий диктант
Записати лише слова на означення дії
Їдуть, їжак, їдальня, казати, смішний, ловити, кам’яний, радію, радісний, радість.
IV. Підсумок уроку.
Тема. Андрій М’ястківський «Сонечко». Читання в особах.
Мета. Формування вміння читати в особах; закріпити поняття «діалог»; формувати вміння правильно інтонувати речення, передавати голосом настрій і почуття головних героїв; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати ввічливість, дружелюбність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовна розминка
1. Читання скоромовок по пам’яті
ІІІ. Повторення вивченого
1. Гра «Склади слово»
АЛФАВІТ
—Прочитайте алфавіт напам'ять
2. Гра «Назви сусідів»
—Назвіть букви, з яких складається слово «алфавіт»?
—Назвіть сусідів букв, з яких складається слово «алфавіт».
3. Вибіркове читання
—Які букви в алфавіті найбільш схожі?
—Прочитайте, що подарував мудрий король Перо, щоб всі могли розпізнавати їх?
ІV. Повідомлення теми.
З’ясовування мети уроку.
Цей урок мене навчить:
· Доносити зміст прочитаного
· Формувати вміння читати в особах
· Перевіряти рівень осмислення прочитаного
· Інсценізувати прочитане
V. Робота з матеріалом уроку
§ Андрій М’ястківський «Сонечко». (ст. 44)
1. Читання вчителем
— Які почуття викликало у вас це оповідання? Чому?
—Чи заставило воно вас задуматися? А над чим?
2. Словникова робота. (ст. 46)
3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)
4. Перевірка розуміння прочитаного. Вправа «Ланцюжок запитань»
а) питання після тексту – ст. 44
б) Які питання ви б хтіли задати один одному за змістом прочитаного?
5. Переказ прочитаного
6. Читання в особах.
VІ. Підсумок уроку
Тема. Букви Яя, Юю, Єє, Її. Запис слів на означення ознаки предметів. Вибірковий диктант.
Мета. Закріпити написання букв Яя, Юю, Єє, Її; виконувати звуковий аналіз слів, в яких зустрічаються ці букви; формувати вміння визначати слова – назви ознак предметів; розвивати у них увагу при списуванні з друкованого тексту і під час диктування, вміння класифікувати; виховувати пізнавальний інтерес.
Зміст уроку
I. Повторення та закріплення вивченого.
/. Гра «Які букви заховалися»
[й'а]блуко [й'і]жачок [й'у]ннат [й'е]нот
—Чому букви я, ю, є, ї позначають два звуки?
—В яких позиціях дані букви позначають два звуки?
—Чи завжди вони позначають два звуки?
2. Хвилинка каліграфії: Яя ня Юю лю Єє бє Її? (в'ї)
II. Повідомлення теми уроку.
III. Робота по темі.
1. Робота з «Післябуквариком» - ст. 45
§ Вправа 1 – виписати виділені слова. Підкреслити однією лінією букви яює, якщо вони позначають один звук. Двома лініями – якщо позначають два звуки.
§ Вправа 2 – виконати звуковий аналіз підкреслених слів.
2. Робота в зошиті з розвитку мовлення (ст. 24)
§ Вправа 1 – запис речень під диктовку.
В першому реченні визначити «роботу» слів.
§ Вправа 3 – виписати слова на означення ознак предметів.
3. Вибірковий диктант
Виписати слова, в яких букви я, ю, є, ї позначають два звуки
Черешня, явір, ключ, поїзд, синє, гаї, каюта, малюнок, маяк.
IV. Підсумок уроку.
Тема. Борис Харчук «Ромашка». Вибіркове читання.
Мета. Вдосконалювати навички правильного і свідомого читання; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати почуття прекрасного, бажання берегти природу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовна розминка
1. Загадка
Б'ють мене старі й малі,
І в повітрі, й на землі,
Та від цього не вмираю,
Тільки весело стрибаю. (м’яч)
—Назвіть звуки в слові «м’яч».
—Чи правильно записав Незнайко це слово? (мяч) Чого не вистачає у слові?
—Яку роботу виконує апостроф у нашій мові?
2. Читання складів:
м'я д'ї
б'є в'ю
в'я р'я
ІІІ. Повторення вивченого
1. Читання в особах
«Післябукварик» - ст. 47
—Чи справді м’ячик був неслухняним? Як ви думаєте?
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.
З’ясовування мети уроку.
Цей урок мене навчить:
· Доносити зміст прочитаного
· Удосконалювати вміння правильно і свідомо читати
· Перевіряти рівень осмислення прочитаного
V. Робота з матеріалом уроку
§ Борис Харчук «Ромашка» (ст. 48)
1. Читання вчителем
— Чому ромашка була сумною?
2. Словникова робота
а). левада байдуже
б). «Щоб уміти читати і більше пізнати» - ст. 50
3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)
4. Перевірка розуміння прочитаного.
а) питання після тексту – ст. 40
б) Вибіркове читання
—Де росла ромашка?
—Що похилила ромашка від суму?
—Чия музика лунала?
—Хто радів разом з ромашкою?
—Прочитайте опис ромашки.
VІ. Розвиток творчих здібностей учнів
— Який би ви малюнок намалювали?
VІІ. Підсумок уроку
Тема. Повторення написання букв Г, г та Ґ, ґ. Написання слів із пропущеними
літерами.
Мета. Закріпити написання букв Г, г та Ґ, ґ; виконувати звуковий аналіз слів, в яких зустрічається
ці букви; писати слова із пропущеними літерами; розвивати у них увагу при списуванні з
друкованого тексту і під час диктування, вміння класифікувати; виховувати пізнавальний
інтерес.
Зміст уроку
I. Повторення та закріплення вивченого.
/. Гра «Яка буква загубилась»
.ава .рунт. валт. едзь
2. Хвилинка каліграфії: Ґґ Гг Ґа Га ґу гу аґ аг
II. Повідомлення теми уроку.
III. Робота по темі.
1. Робота з «Післябуквариком» - ст. 49
§ Вправа 1 – Прочитати пари слів і порівняти вимову звуків.
Скласти і записати зі словом «ґречний» речення.
2. Робота в зошиті з розвитку мовлення (ст. 24)
§ Вправа 1 – Виписати слова зі звуком [ґ] і виконати звуковий аналіз даних слів.
§ Вправа 2 – Самодиктант. Підкреслити слово, яке відповідає схемі.
§ Вправа 3 – Списати текст, вставляючи пропущені букви.
3. Робота зі словниковими словами.
Годинник, гумка, ґанок, ґрунт, ґудзик, дзиґа.
- Виконати звуковий аналіз слів: годинник, ґудзик.
IV. Підсумок уроку.
Тема. Іван Гуцал «Вийшов щиглик щавель їсти». Побудова запитань і відповідей за змістом тексту. Вправляння у читанні цілими словами.
Мета. Вдосконалювати навички правильного і свідомого читання; вправляти у читанні цілими словами, формувати вміння будувати запитання і відповіді за змістом прочитаного; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати почуття прекрасного, бажання берегти природу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовна розминка
1. «Фонетична зарядка»
—Як капають дощові краплини?
—Як завиває вітер?
—Як шелестить листя під ногами?
2. Читання скоромовок
3. Читання на одному видиху. Гра «Блискавка»
Час живе вона мені кінь
Верхи бабуся хочу булочка дає
4. Читання переверток. Гра «Перекладачі»
ираворб напетс илукінак икчорук икчечак атясороп
ІІІ. Повторення вивченого
5. Вибіркове читання
«Післябукварик» - ст. 51
—Прочитайте опис бабусі.
— Ким мріє стати онук? Чому? Прочитайте.
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.
Загадки про птахів. З’ясовування мети уроку.Цей урок мене навчить:
· Доносити зміст прочитаного
· Удосконалювати вміння правильно і свідомо читати
· Перевіряти рівень осмислення прочитаного
V. Робота з матеріалом уроку
§ Іван Гуцал «Вийшов щиглик щавель їсти» (ст. 56)
1. Читання вчителем
— Хто сховався під кущем? Чому?
2. Словникова робота
а). дощ періщить, щавель, гущавина
б). «Щоб уміти читати і більше пізнати» - ст. 58
3. Повторне читання (напівголосне, ланцюжком, естафетою)
4. Перевірка розуміння прочитаного.
а) питання після тексту – ст. 40
б) Вправа «Ланцюжок запитань»
VІ. Розвиток творчих здібностей учнів
— Складіть розповідь за малюнком – ст. 56
VІІ. Підсумок уроку
Тема. Повторення написання букв Щ, щ. Робота з деформованими реченнями.
Мета. Закріпити написання букв Щ, щ; виконувати звуковий аналіз слів, в яких зустрічається
буква «щ»; формувати вміння складати речення з набору слів; розвивати у них увагу при списуванні з друкованого тексту і під час диктування, вміння класифікувати; виховувати пізнавальний інтерес.
Зміст уроку
I. Повторення та закріплення вивченого.
/. Гра «Впізнай букву»
Я – буква, яка завжди позначає два приголосних звуки.
Я є у….
—Допоможіть букві «щ» - назвіть слова, в яких зустрічається буква «щ».
2. Хвилинка каліграфії: Щщ ща щу щі що ущ ощ ящ
II. Повідомлення теми уроку.
III. Робота по темі.
1. Робота з «Післябуквариком» - ст. 57
§ Вправа 1 – звуковий аналіз слів: щавель, дощ.
§ Вправа 4 – списати скоромовку, вставляючи пропущені букви.
2. Робота з деформованими реченнями.
Риба, щука, хижа.
Малих, щука, рибок, нищить.
У, виловлюють, тому, щук, ставках.
Борис, щуку, Пащенко, і, ляща, зловив.
—Прочитайте речення, які ми записали. Чи можна даний запис вважати текстом? Чому?
—підкресліть слова, в яких звуків більше, ніж букв.
IV. Підсумок уроку.
Тема. Оксана Іваненко «Джмелик». Переказ тексту.
Мета. Вдосконалювати навички правильного і свідомого читання; вправляти у читанні цілими словами, формувати вміння переказувати; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, творчу уяву, фантазію учнів; виховувати почуття прекрасного, бажання берегти природу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовна розминка
1. «Фонетична зарядка»
Читання скоромовок напам'ять
ІІІ. Повторення вивченого
1. Складання «павутинки». Дібрати слова - родичі
![]()
сміх
![]()
![]()
Вчитель прикріплює слово «сміхота»
6. Читання вірша «Сміхота»
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.
1.Загадка
Кого ви уявили, коли почули: маленький, волохатий, веселий.
2. З’ясовування мети уроку.
Цей урок мене навчить:
· Доносити зміст прочитаного
· Удосконалювати вміння правильно і свідомо читати
· Переказувати
V. Робота з матеріалом уроку
§ Оксана Іваненко «Джмелик» (ст. 60)
1. Читання вчителем
— Отже, кого ми уявляємо, коли чуємо: маленький, волохатий, веселий
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 |


