Відділ освіти Саксаганської районної у місті ради

Районний методичний кабінет

РМО вчителів математики та інформматики

Інтегрований урок

з математики у 5 класі

на тему:

«Прямокутний паралелепіпед і його об’єм»

Вчитель математики: Турівна М. В.

Вчитель інформатики: Макаренко І. Л.

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31

Кривий Ріг

2008

Тема: Прямокутний паралелепіпед і його об’єм.

Мета уроку:

Дидактична: дати поняття прямокутного паралелепіпеда; ввести формулу для обчислення об’єму прямокутного паралелепіпеда.

Виховна: активізувати мотиваційні чинники у створені позитивного ставлення до навчання; виховувати інтерес до математики та інформатики; удосконалювати навички самоконтролю.

Розвивальна: стимулювати розвиток творчих здібностей учнів; формувати здатність до наукових узагальнень, до систематизації; розвивати логічне мислення учнів.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: персональні комп’ютери.

Хід уроку

1. Вступне слово вчителя.

Учитель математики: Діти, сьогодні у нас незвичайний урок математики. На цьому уроці ми поєднаємо математику з інформатикою. Отже наш урок – інтегрований.

Учитель інформатики: Нас об’єднує любов до математики, бажання працювати на комп’ютері. Тож приязно подивимось один одному в очі, побажаємо натхнення в роботі.

2. Активізація опорних знань.

Учитель інформатики: Ваші комп’ютери ввімкнено, тому починаємо працювати. З правилами роботи на комп’ютері ви знайомі і ми повторимо їх перед початком уроку. На ваших робочих столах знаходиться ярлик для програми з якою ми будемо сьогодні працювати з вами. Називається вона МАТЕМАТИКА 5 КЛАС. Відкрийте її.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Учитель математики: Перше наше завдання «Усний рахунок».

Учитель інформатики: Натисніть клавішу №1 та кнопку ОК. Перед вами з’явиться вікно з завданням усного рахунку, виконайте завдання (Див. додаток мал. №1).під час виконання завдання ми користуємося клавішами основної клавіатури для запису відповіді та клавішею Enter для переходу на інше завдання.

Учитель математики: Одержані оцінки та час який ви витратили на виконання завдання записуємо до картки яка лежить на ваших столах.

П. І. учня

Оцінка Комп’ютера

Час виконання

Оцінка вчителя

Примітка

Учитель інформатики: Натисніть клавішу №2 та кнопку ОК. У вас відкривається вікно знайомої вам програми «Веселі мотори». Відкрийте завдання літак Альбом для малювання і розглядаємо перший малюнок(корабель) та останній (орнамент)

Учитель математики: Виконайте завдання. Одна клітка має об’єм 1см3 яку площу займає на першому малюнку синій колір; на другому малюнку червоний (див. додаток мал.2 мал.3).

3. Вивчення нового матеріалу.

Учитель математики: Оголошує тему уроку.

Учитель інформатики: Пропонуємо вам презентацію навчальної програми з даної теми. Натисніть клавішу №3. для того Щоб гортати сторінки, натискайте активну кнопку у вигляді книги, яка знаходиться у нижньому правому куту екрана. Учні самостійно ознайомлюються з даною темою. (Див. додаток)

4. Закріплення навчального матеріалу.

Учитель математики: Учні розв’язують задачу №1 та №2 (Див. додаток мал.. №4)

Учитель інформатики: перегорніть сторінку нашої програми і спробуйте перевірити правильність розв’язаних задач за допомогою програми «Калькулятор» та «Конвертор единиц изменения» (Див. додаток мал.5, мал. 6). Натисніть кнопку №5. ви знову потрапите до знайомої програми «Веселі мотори». Відкрийте завдання Таксі – Кубики.

Учитель математики: ваше завдання побудувати дану фігуру та знайти її об’єм, якщо один кубик має об’єм 1см3 (Див. додаток мал.7, мал.8)

5. Підсумки уроку та пояснення домашнього завдання.

Додатки