III. Робота над темою уроку.
1. Дикі звірі.
¾ Яких тварин ви дістали? Де вони мешкають?
¾ Має людина відношення до їх життя чи вони живуть самостійно? То які вони? (дикі)
¾ Про тварладено багато казок та приказок. ( слайд – 4 -7)
¾ Продовжіть вислів:
· Голодний, як …(справді відомий своєю ненажерливістю. Якщо голодний, то здатен з’їсти до 10 кг м’яса.)
· Хитра, як …(коли народжуються лисенята, вони дуже схожі на вовченят і відрізнити їх можна лише за білим кінчиком на хвості)
·
Незграбний, як …(насправді ведмеді досить швидкі, можуть легко наздогнати коня і добре плавають.)
· Полохливий, як…(насправді зайці не такі вже й боязкі. Якщо будь-який пернатий хижак наздоганяє зайця, то він лягає на спину і відбивається лапами.
2. Робота з дитячою книжкою.
Актуалізація знань. ( слайд - 8)
¾ А до якої казки ми сьогодні потрапимо?
¾ Діти, а як ви гадаєте, з якої казки до нас потрапили ці казкові тварини?
¾ Послухайте цю пісеньку. Хто головний персонаж?
¾ Пісеньки яких казкових героїв ви ще можете заспівати? (« Я лисичка, я сестричка..»,«Я коза-дереза»)
Руханка
Виконання рільних рухів під пісню Червоної шапочки
3. Ознайомлення з книжкою. ( слайд - 9)
¾ Розглянемо книжку. Про що можна дізнатися з обкладинки? Давайте погортаємо сторінки і пригадаємо цю казочку. (діти розглядають ілюстрації, добирають інтонацію голосів)
¾
4. Колективне відтворення змісту казки, інсценування.
Обережно : незнайомці.
¾ Діти, а чому вчить нас ця казочка? (неможна довіряти чужинцям, як би вони вас не вмовляли)
¾ Чи траплялися у вашому житті зустрічі з незнайомцями? Як ви вчинили?
¾ У яких ще казках герої постраждали від зустрічі з незнайомцями? Що вони зробили неправильно? ( слайд - 10)
«Вовк і семеро козенят» - порушили наказ матусі,
«Червона шапочка» - сама пішла до лісу,
«Марійка та ведмідь» - потрапила до незнайомця,
«Дюймовочка» - спала біля відчиненого вікна,
«Телесик» - сплутав голос матері з голосом незнайомця.
¾ Прочитайте ці казочки самі або з дорослими.
Руханка « Гірка – стежинка»
Діти бігають на галявині. За сигналом «гірка» будують гірку – стають один за одним від більшого до меншого. Передні стоять на повни зріст, а ті що за ними, - пригинаються. Знову діти бігають, розважаються. За сигналом «стежинка», - руки кладуть один одному на плечі.
5. Практична діяльність учнів.
а) Техніка безпеки.
- Чи хотіли б ви навчитися робити колобка з паперу власними руками?
- А що для цього необхідно? (матеріали, інструменти)
- Дотримуватися правил безпечної поведінки необхідно не тільки при зустрічі з незнайомцем, а й на уроці. Які правила користування інструментами та матеріалами ви знаєте?(слайд 11)
- Тримати ножиці закритими на парті
- Передавати інструмент кільцями до товариша
- Не гратися ножицями
- Не брати клей до рота
- Економно використовувати клей і папір
- Підтримувати порядок на робочому місці
б) Планування трудових дій.
¾ Яку форму має колобок? Який колір?
¾ Як вирізати круг? (Необхідно скористатися шаблоном)
¾ Що може стати шаблоном? (стакан, блюдце, дзеркальце…)
¾ Як «оживити» колобка? (домалювати очі ротик, чубчик…)
¾ Як ви гадаєте, чи однакові будуть ваші вироби?
¾ Який настрій буде у вашого колобка? ( слайд - 12)
¾ Свої вироби ви наклеїте на смужку в групах, а смужки приклеїмо на колективний плакат «Скажи незнайомцю ….». А що ж треба сказати незнайомцю ви прочитаєте по закінченню роботи. (смужки наклеюються, утворюючи слово «ні»)
6. Підсумки уроку. Рефлексія.
- Чи сподобався вам урок? Чому новому він вас навчив?
- Чи справдилися ваші очікування від уроку?
- Якщо так, приклейте вашого казкового звіра навколо колобків.
Завершення уроку (діти стають у коло і промовляють : 1, 2, 3 – ми сьогодні молодці)
1 клас. Довкілля
Тема. У гості до довкілля.
довкілля. Готуємося до уроку серед природи.
Основи здоров’я. Загартовування учнів.
Образотворче мистецтво. Умовні знаки передачі інформації. Піктограми.
Мета: привчати готуватись до уроку серед природи. Познайомити з правилами поведінки в довкіллі, вчити їх дотримуватися. Формувати в учнів уявлення про піктограми, вчити читати, розуміти і створювати власні піктограми. Розкрити зв'язок довкілля із здоров’ям людини; продовжувати зміцнювати бажання дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я, розвивати інтерес і бажання загартовуватися природними факторами: чистим повітрям, водою, сонцем. Виховувати любов до природи і життя.
Обладнання: комп’ютер, презентація МРР, ілюстрації краєвидів. Метелики і «квіткова галявина» для вправи очікування, фішки для поділу на групи (сонце, вода, земля, повітря), шаблон-заготовка для створення піктограм.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Вид уроку. Інтегрований урок.
План уроку.
I. Організація класу.
II. Актуалізація знань
III. Мотивація навчальної діяльності. Очікування.
IV. Вивчення нового матеріалу.
V. Усвідомлення і закріплення набутих знань.
VI. Практична діяльність. Робота в групах.
VII. Підсумок уроку. Рефлексія.
Хід уроку
I. Організація класу
Криголам. Привітання по колу і побажання на урок (привіт, Іро, на цьому уроці я бажаю тобі…) .
II. Актуалізація знань.
- Що таке довкілля?
- Які предмети довкілля ви можете змоделювати?
- Яка погода сьогодні за вікном?
Руханка
Сонце – діти веселяться
Дощ – діти завмирають і піднімають вгору руки, імітуючи парасольку.
III. Мотивація навчальної діяльності. Очікування.
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
¾ Чи подобається вам навчатись у школі?
¾ Чи любите ви бувати і працювати під відкритим небом?
¾ Що ми можемо вивчати серед природи? (уроки серед природи необхідні, щоб краще вчитись, зміцнювати здоров'я, вчитись у природи )
¾ Сьогодні ми будемо вчитися готуватися до уроків серед природи.
¾ Саме довкілля стане для нас класом.
Очікування.
¾ Що ви очікуєте від цього уроку? «Розкажіть» про це метелику, який лежить у вас на парті. (декілька учнів озвучують свої думки)
IV. Новий матеріал (презентація МРР)
Правила поведінки на уроці серед природи (1-4 слайд)
Правила поведінки у довкіллі. Піктограми (5-18 слайд)
Фізкультхвилинка (19 слайд)
Довкілля і здоров’я. (20 слайд)
V. Закріплення і усвідомлення набутих знань
Ситуація морального вибору
«Одного разу хлопчик стріляв з рогатки в пташку, що літала над гніздом з пташенятами. Він убив пташку. Це побачив учитель і сказав хлопчикові, щоб той прийшов наступного дня і подивився у гніздо. Хлопчик цього не зробив, він плакав декілька днів, бо зрозумів…..»
¾ Про що здогадався хлопчик?
Зламана гілка
Зламав Івасик гілку ясеневу
І кинув геть, коли награвся нею.
Веселий він побіг собі додому.
Вона ж лежить на звалищі брудному.
В самотині зітхає гілка тяжко.
Уже на ній не сяде більше пташка.
Вже вітерець її не загойдає,
«Хитати ще?» - її не запитає.
В її прожилках не бродити соку,
Не гріти мрію ніжну і високу.
Івась у ліжку спить спокійно, тихо.
Невже не знає він, що скоїв лихо?
Бесіда
¾ Чи дотримуєтесь ви правил поведінки у довкіллі?
¾ Про які правила ви почули вперше?
VI. Робота в групах
Поділ на групи за обраними фішками на столі вчителя – сонце, повітря, земля, вода
¾ Складіть власні правила поведінки в довкіллі.
(Кожен отримує шаблон-заготовку знака, в групах обговорюються правила і розподіляється робота. Отримані піктограми прикріплюються на «Квіткову галявину»)
VII. Підсумок уроку . Бесіда
¾ Як треба поводити себе на уроках серед природи?
Висновок з уроку: довкілля чекає на тих, хто його буде вивчати. Бо ті, хто знає довкілля, будуть його обов'язково берегти...
Вправа «Очікування»
¾ Якщо ваші очікування справдилися і ви отримали відповідь на запитання, прикріпіть метелика на квіткове поле. А якщо ні, покладемо його до скриньки невідкритих таємниць і згодом звільнимо.
Домашнє завдання
Вивчити віршик-привітання довкіллю
2 клас. Довкілля
Тема: Розмова про життя
Мета: дати початкове уявлення про нескінченність життя при обмеженості життя кожного з представників живих організмів; узагальнити знання про структуру довкілля; розкрити істотні ознаки живих організмів та умови життя на Землі; розвивати уміння запобігати простудним захворюванням, обирати корисну для здоров’я їжу.
Розвивати навички читання, критичне мислення, спостережливість, вміння робити висновки.
Виховувати любов до довкілля, бажання берегти і захищати його; повагу до народних традицій, вміння дружити і разом працювати.
Очікувані результати. Скласти рекомендації щодо сприяння існуванню різноманітних рослин і тварин у довкіллі.
Обладнання. Комп’ютер, ММП; дерево, листочки для вправи очікування; картки, фломастери для роботи в групах.
Хід уроку
I. Організація класу (слайд 1)
Подивіться всі на мене,
Усміхніться від душі:
Всі готові до роботи?
Всі бадьорі? Молодці!
- Сьогодні у нас на уроці гості. Посміхніться їм. Покажемо як ми вміємо дружно і активно працювати.
- Почнемо наш урок з опису погоди.
II. Опис погоди. Народний прогностик. (слайд 2-3)
¾ Яка погода сьогодні?
¾ За якими народними прикметами спостерігали на ДДП? Які зробимо висновки?
v Якщо до середини жовтня листя з берези не опало – сніг ляже пізно.
v
Якщо багато ягід на горобині – до суворої зими.
¾ , гори, квітка, сонце, вода)
v У довкіллі ці частини існують окремо чи
v Грім у жовтні – на коротку, малосніжну зиму.
- А на наступних ДДП будемо перевіряти такі прикмети
v Ворони сидять на нижніх гілках дерев – буде вітер
v Якщо до середини жовтня листя з вишні опаде, зима буде тепла, якщо вишня ще зелена – чекай лютої зими.

III. Повідомлення теми і мети уроку. Очікування.
¾ Доберіть до конкретних понять загальне і дізнаєтесь, яку тему ми починаємо вивчати (пшениця, дуб, калина, трава, аґрус) – РОСЛИНИ. ……(слайд 4-5)
¾ Чи цікава для вас ця тема?
¾ Вивчаючи її ви дізнаєтесь (слайд 6)
· Що необхідно рослинам для життя.
· Як розмножуються рослини.
· Які бувають рослин.
· Про значення рослин у довкіллі.
· А які ще питання про рослини вас цікавлять?...............
¾ Свої очікування розкажіть листочку і приклейте на дерево Знань.Повторення вивченого. Актуалізація знань.
¾ Що таке довкілля? (слайд 7)
¾ На які три частини поділяється довкілля?......... (слайд 8-9)
¾ Розподіліть предмети. (котик, кульки, портфель взаємопов’язані?
¾ Як пов’язані рослини і сонечко?
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 |


