¾ Коли котик зустрічається з кулькою?
¾ А собака з горами? (розповідь про сенбернарів)
¾ Чим жива природа відрізняється від неживої? ……..(слайд 10)
¾ Отже , читаємо швидко (слайд 11)
IV. Новий матеріал (слайд 12)
Тема уроку: Розмова про життя
Поглиблення знань з теми
¾ А що необхідно всьому живому для життя?
¾ Які умови життя?
а. Робота в групах
- По кольору листочка розподіліться на групи. (слайд 13)
- Зараз ви виконаєте завдання, подібне до домашнього.
- Змоделюйте довкілля сойки, дуба, людини, їжачка. (слайд 14)
б. Порівняння і висновок. (слайд 15)
- Порівняйте моделі.
- Що спільне в усіх довкіллях?
· Отже, які умови Сонце
· Тепло
· Земля
· Повітря
· Вода
· Їжа
¾ Що відбувається з деревом восени? Чому? (менше тепла, поживних речовин)
¾ Але воно не вмирає, а знаходиться у стані спокою і чекає весняного тепла.
в. Проблемне запитання (слайд 18)
- Якщо все живе помирає, то чому життя продовжується, не зникає?
г. Пошук відповіді на проблемне запитання.
- Як рослини подбали про продовження виду? (слайд 19)
- Чи доводилося вам вирощувати рослини?
- Як продовжують свій вид тварини? (слайд 20)
- Як продовжують свій вид птахи?(слайд 21) (бесіда про зозулю)
- Хто мріє стати фотографом?
- Що для цього необхідно?
- Як людина продовжує свій рід? Пригадайте родинні деревця, які ви складали у 1 класі. Чи змінилися вони у цьому році?
д. Бесіда з основ здоров’я
¾ Які рослини захищають і лікують від застуди?
¾ Що треба робити, щоб зростати сильними і здоровими?
Фізкультхвилинка музична
V. Закріплення і усвідомлення набутих знань
а. Розвиток креативності
- Що це? (слайд 32)
- Насправді це найбільший плід хлібного дерева, який досягає 60 см.
б. Екохвилинка
- Прочитайте віршик (слайд 34)
Мовить заєць сумовито:
- Важче жити з літа в літо.
Йдеш пастися на хлібах,
А мисливець бах та бах!
Ось труснуло в полі снігу,
Хтось на слід виходить мій.
Побіжу в Червону книгу,
Може, виживу хоч в ній.
- Кого боїться зайчик?
- Чому зникають деякі види рослин і тварин?
в. Сторінками Червоної книги
Робота в парах.
Формулювання рекомендацій «Будь природі другом»
- Які поради ви можете дати людям, щоб зберегти живу природу?
- Чим ми можемо допомогти довкіллю?
VI. Самооцінка знань. Тест
1. У довкіллі все…
А. взаємопов’язане;
Б. існує окремо.
2. Сонце, повітря, вода, земля, їжа – умови життя …
А. неживих організмів
Б. живих організмів
3. Для здоров'я корисні :
А. цукерки, торти, кока кола;
Б. Овочі, фрукти, свіже повітря.
VII. Підсумок уроку. Рефлексія
- Якщо на уроці ви знайшли відповідь на своє запитання, зніміть листочок з дерева.
- А на інші запитання будемо шукати відповіді на наступних уроках.
VIII. Домашнє завдання
IX.
Сюрпризний момент
- Чи любите ви квіти? А часто вам їх дарують?
- Я хочу вам подарувати пісню Юрія Антонова і море квітів.
2 клас. Довкілля
Тема. Рослини
Мета: дати початкове уявлення про культурні і дикорослі рослини, їх використання людиною; узагальнити знання про дерева, кущі, трав’янисті рослини, повторити їх істотні ознаки, закріпити умови життя живих організмів.
Розвивати навички читання, критичне мислення, спостережливість, вміння робити висновки.
Виховувати любов до довкілля, бажання оберігати його; повагу до народних традицій, вміння дружити і разом працювати.
Очікувані результати. Класифікувати рослини на дерева, кущі, трав’янисті рослини, культурні та дикорослі рослини.
Обладнання. Комп’ютер, ММП; дерево очікування; картки, фломастери для роботи в групах, листочки для поділу на групи, тестові запитання за варіантами.
Хід уроку
I. Організація класу
Подивіться всі на мене,
Усміхніться від душі:
Всі готові до роботи?
Всі бадьорі? Молодці!
II. Опис погоди. Народний прогностик.
¾ Яка погода сьогодні?
¾ За якими народними прикметами спостерігали на ДДП? Які зробимо висновки?
- А на наступних ДДП будемо перевіряти такі прикмети……
III. Перевірка домашнього завдання
IV. Поглиблення знань з теми
V. Повідомлення теми і мети уроку. Очікування
VI. Новий матеріал
е. Робота в групах
ж. Порівняння і висновок.
з. Проблемне запитання (слайд 18)
Фізкультхвилинка музична
VII. Закріплення і усвідомлення набутих знань
i. Розвиток креативності
ii. Екохвилинка
VIII. Самооцінка знань. Тест
I. Підсумок уроку. Рефлексія
- Якщо на уроці ви знайшли відповідь на своє запитання, зніміть листочок з дерева.
- А на інші запитання будемо шукати відповіді на наступних уроках.
II. Домашнє завдання
1 клас. Розвивальна економіка
Тема. Про працю дорослих
Мета. Формувати у дітей уявлення про працю дорослих, з’ясувати суспільну їх користь. Розкрити подвійну функцію різних занять. Засвоїти поняття бізнес, менеджер, заробітна плата. Виховувати інтерес і повагу до різних професій, бажання оволодіти ними.
Обладнання: ПК або мультимедійний проектор, презентація МРР, листочки для самостійної роботи, квіточки для оцінювання відповідей учнів, зображеннями тварин з Червоної книги України на дошці.
План уроку.
1. Організаційний момент.
2. Оголошення теми уроку. ( слайди)
3. Бесіда за змістом слайдів (2-4)
4. Засвоєння нових понять (5-8)
5. Бесіда «всі професії хороші, обирай на смак» (9-37)
6. Підсумок уроку. Рефлексія.
Рекомендації
Урок розрахований на 35 хвилин, записаний на електронному носії. Перед початком демонстрації провести 5-7 хвилин етап активізації суб’єктивного досвіду, ціле покладання. Вчитель може дозувати подачу матеріалу, змінювати його об’єм.

1 клас. Розвивальна економіка
Тема . Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей. Властивості, різновиди грошей.
Мета. Сформувати в учнів розуміння поняття «гроші», різновиди грошей ;
навчити розв’язувати учнів завдання згідно теми та аналізувати матеріал;
розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів.
Обладнання: комп’ютер, слайд шоу, зошити.
Тип уроку: комбінований.
План уроку.
1. Організаційний момент.
2. Оголошення теми уроку. Різновиди грошей.
3. Історія розвитку монет.
4. Перевір себе.
5. Намалюй.
6. Підсумок уроку. Рефлексія.
Рекомендації
Урок записаний на електронному носії. Слайди змінюються кліком миші. Під музичну фізкультхвилинку учні рухаються довільно. Перед початком демонстрації провести 3-5 хвилин етап активізації суб’єктивного досвіду, ціле покладання. Вчитель може дозувати подачу матеріалу, змінювати його об’єм.

Виховна година. День народження
Мультимедійний супровід Дня Іменинника. Демонструється як подарунок іменинникам. Фотографії замініть на фото своїх іменинників.
Набір речень для зорових диктантів за системою І. Т.Федоренка
У презентації міститься 18 наборів по 6 речень. Після мовчазного прочитування першого речення дається час на його запис. Від першого до шостого речення слайди змінюються автоматично. Звуковий сигнал привертає увагу учнів до читання наступного речення. У кінці робота перевіряється. Якщо у наборі багато помилок або незаписаних речень роботу над ним можна повторити.

ТЕМА. Світ професій
МЕТА: познайомити дітей з різноманітним світом професій,
уточнити вже існуючі знання про них. Показати, що вибір професії впливає на життя людини. Формувати думку про важливість кожної професії. Активізувати пізнавальну активність учнів, розвивати вміння аналізувати, робити висновки. Виховувати
повагу до працелюбних людей.
Обладнання: для поділу на групи, розрізні прислівя, картки з професіями для пантоміми,
кораблики, панно "Острів щасливих людей", презентація "Світ професій"
Хід заняття
1 Духовно-естетичний блок
1. Маски настрою (показати настрій виразом обличчя)
2. Привітання по колу.
3. Криголам "Струм"
4. Любі діти, добрий день!
зичу праці і пісень.
А ще, друзі, вам бажаю
Сил, натхнення на весь день!
2 Установчо-мотиваційний блок
- Діти, а про що ви мрієте?
- Якими хочете стати у майбутньому?
- Ким хочете стати?
- Отже, тема нашого заняття "Світ професій"
- Які у вас очікування від нашого уроку? Нашепотіть їх корабликам,
які лежать у вас на партах.
3 Змістовно-пошуковий блок
- Діти, подивіться навколо. Що нас оточує? Хто все це зробив?
кожного дня дорослі люди зайняті дуже важливими справами.
- Вони будують житло, печуть хліб, перевозять людей в інші міста,
дають нам світло, газ, хліб, навчають дітей, працюють на заводах,
прибирають, лікують…
- Як би нам жилось, якби люди не виконували цю роботу?
- Отже, всім потрібно працювати. Праця для людини - найголовніше.
- А яке слово є протилежним до слова праця і часто заважає нам
працювати? (лінь)
- Що може допомогти побороти лінь? (режим дня)
- Чи може ледарь чи нероба залишити по собі добрий слід на землі?
- Послухайте казку Василя Сухомлинського
Перед справедливим суддею
В одній людській громаді був такий звичай : коли людині, що прожила
життя, наставала година помирати, вона поставала перед Справедливим
Суддею, і той вирішував, що залишиться в світі від неї: повага людей,
любов, вічна слава чи лише маленька згадка.
І ось настав час помирати Працьовитій людині. Справедливий Суддя
і питає:
¾ Скільки літ прожив ти на світі?
¾ Дев’яносто дев’ять,- відповідає Працьовита людина.
¾ Показуй свої роки.
А Працьовита людина щодня садовила по одному дереву. Скільки
днів вона прожила, стільки й дерев виросло. Багато днів оглядав
Справедливий Суддя ліс, що виростила Працелюбна людина, і сказав:
Гарно ти прожила життя. Нехай залишиться від тебе у світі вічна слава.
Спокійно померла Працьовита людина.
Прийшов час помирати Неробі.
¾ Скільки літ ти прожив на світі?
¾ Дев’яносто дев’ять,- відповідає Нероба.
¾ Показуй свої роки.
А Неробі й показати нічого. Побачив Справедливий Суддя перед собою
порожнє місце.
¾ Ну що ж, нехай залишиться після тебе забуття.
Нероба помер, і тої ж миті про нього забули.
- Що допомагає людині залишити слід на землі? (праця)
Робота в групах
¾ В українського народу про працю і лінь є багато прислів’їв і приказок.
¾ Попрацюйте разом складіть і спробуйте їх пояснити.
1. Хочеш їсти пироги, не сиди на печі..
2. Де праця - там густо, а де лінь - там пусто.
3. Дерево цінують за плодами, а людину - за її ділами.
4. Хто робить, той голодний не ходить.
5. Бджола мала, а й та працює.
4 Оцінно-смисловий блок
¾ Чи будь-яке заняття приносить користь? Поясніть дії людей (слайд...)
¾ Яку подвійну функцію мають дії цих людей? Що оплачується, а що
приносить задоволення?
¾ Вибір професії дуже важлива справа. Багато часу людина віддає роботі.
¾ Тому треба вибрати таку професію, де можна найкраще виявити свої
здібності, де найбільше можна принести користі, де людина отримує
задоволення від виконаної роботи. Тобто почуває себе щасливою.
Відгадайте професію. Яку користь вона приносить? (слайди)
Знань чимало в нього є, В трубах дірочки латає,
Дітлахам їх віддає. В них несправність виправляє.
Міста Знань постійний житель - Труб і кранів чудо-технік
Носить горде ймення... вчитель. Добрий дядечко... сантехнік.
*** ***
Слоненяті чи качаті, Рідний край охороняти,
Котеняті чи курчаті Від чужих обороняти
Дасть пігулку чи відвар День і ніч завжди готовий
Друг тварин... ветеринар. Мужній захисник... військовий.
*** ***
Тисне вчасно гальма й газ, Рівно цеглу викладає,
Відвезе усюди нас. Дах старанно покриває...
Для доріг він хлопець свій! Каменяр і покрівельник
За кермом сидить... водій. Носять назву... будівельник.
*** ***
Шторм його не налякає, Вміє справно рахувати
Адже він штурвал тримає. І товар пропонувати.
Через море й океан Зошит, книгу, олівець
Водить судно... капітан. Видає нам... продавець.
Квіточки попідливає, Судно, скарб, людей, печери...
Кущики попідстригає... В мулі залишки галери...
Для рослинок – чарівник, Відшукає все це враз
Любить землю... садівник. Під водою.. водолаз.
Які захоплення мають ці казкові герої? Ким би вони могли стати в
майбутньому? (слайди…)
Панно "Острів щасливих людей"
1. Інструктаж
¾ Підпишіть кораблики. Якщо ви вже визначилися зі своєю майбутньою
професією напишіть її на борту.
¾ Розкажіть чому ви обрали саме цю професію і приклейте у морі на
шлях до острова щасливих людей.
2. Виконання вправи
3. Обговорення.
5 Системно-узагальнюючий блок
Гра-пантоміма "Вгадай професію"
Наше заняття закінчується.
¾ Кожна людина своєю працею повинна приносити іншим добро і користь
і отримувати задоволення і повагу від людей. Тож ніколи не лінуйтеся,
доводьте почату справу до кінця.
¾ Чи сподобалося воно вам?
¾ Що ви зрозуміли, виконуючи вправи?
6 Духовно-естетичний блок
Етюд "Передай по колу"
У мене є чарівне сердечко. Передайте його сусідові з добрими побажаннями.


Література
1. ІК – технології – перепустка до майбутнього : Інформаційні технології в школі // Директор школи. – 2003. – руд. (№47). – С.15-16; Груд. (№48). – С.12-13.
2. , , Коношевський і інформаційні засоби навчання:Навчальний посібник. – К.: Освіта України, 2007. – 235 с.
3. Мультимедійні системи та розвиток творчих здібностей дітей //Відкритий урок:розробки, технології, досвід№1-4.-С.54-56.
4. Застосування інформаційних технологій на уроках в початковій школі // Рідна школа – 2004. - №1. – С.44-46.
5. Інноваційна педагогічна діяльність як основа формування креативного середовища для особистісного розвитку. Виступ. – Дніпропетровськ – 2012.
Математика, 1клас:Методичний посібник / Під редакцією Салтишевої
6. інформаційні засоби навчання:Навчальний посібник. – К.: Освіта України, 2007. – 235 с.
7. Мультимедійні системи
8.
9. та розвиток творчих здібностей дітей //Відкритий урок:розробки, технології, досвід№1-4.-С.54-56.
10. Застосування інформаційних технологій на уроках в початковій школі // Рідна школа – 2004. - №1. – С.44-46.
11. Інноваційна педагогічна діяльність як основа формування креативного середовища для особистісного розвитку. Виступ. – Дніпропетровськ – 2012.
12. Математика, 1клас:Методичний посібник / Під редакцією Салтишевої В. М. – Рівне: ПП «Контур плюс», 2009.-33с.
Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання : Наук.- метод. посібник / – К. : В.С. К.,
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 |


