Навчальний предмет: геометрія (7 клас)
Тема уроку: Трикутник та його елементи
Мета уроку:
Навчальна складова: Формувати компетентності: ключові – вміння вчитися, застосовувати необхідні знання й способи дій для виконання завдань, самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, здійснювати самоперевірку, самоконтроль і самооцінку; соціальні – точно висловлювати думки під час організації спільної навчально-пізнавальної діяльності, співпрацювати в групі; загальнокультурні – ефективно застосовувати навички мовлення під час спілкування; інформаційні – оптимально та раціонально використовувати можливості ІКТ та ресурсів Інтернет для навчальної діяльності; предметні - на базі отриманих раніше знань про трикутник сформувати геометричне поняття «трикутник», «сторона трикутника», «вершина трикутника», «кут трикутника», «периметр трикутника»; вчити називати елементи трикутника, записувати формулу периметра трикутника, розв’язувати задачі, застосовуючи формулу периметра трикутника;
Розвивальна складова: розвивати логічне мислення, уміння правильно висловлювати свою думку
Виховна складова: виховувати культуру геометричної мови, інтерес до предмета
Обладнання: мультимедійна дошка, або проектор, планшети учнів, люстерко.
Тип уроку: урок пояснення нового матеріалу
Структурні етапи уроку
діяльність вчителя | діяльність учнів | примітка | ||||
цільові завдання | мета | форма організації, управління діяльністю учня | вид інформаційного джерела | результат | форма звітності | |
Організаційний момент «Створення ситуації успіху» | Організувати клас до роботи, зосередити увагу учнів на предметі. Розвивати соціальну компетентність | Інтерактивна вправа «Зазирни у люстерко» | - | Передаючи один одному люстерко, діти, зазираючи до нього, бажають собі успіху під час уроку | Вправа дозволяє учням налаштуватися на привітний лад і успішний урок | |
Оголошення теми та мети уроку Модуль вступного повторення | Визначити рівень попередньої підготовленості учнів, що стосується теми. Актуалізувати знання, що потрібні для введення нового матеріалу. Активізувати мислення учнів. Розвивати інформаційну компетентність | Робота з Кросвордом | http://LearningApps. org/display? v=pf2qym8rj01 | Учні розв’язують кросворд | З’являється тема уроку - «ТРИКУТНИК». | |
Перевірка домашнього завдання | Вправа «Мікрофон» з використанням карт знань. «Що ви знаєте про трикутник?» | https://bubbl. us/mindmap | Відповідаючи по черзі, учні створюють карту знань про трикутник | Карта знань «Трикутник», яка буде доповнюватись протягом вивчення теми | ||
Мотивація | Виховувати інтерес до предмета та теми вивчення | Історична довідка. Робота з презентацією, доступною онлайн в ресурсі Prezi | http:///o7gazsx5ln6a/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share | Перегляд презентації (подальше можливе звертання до неї самими учнями) | ||
Вивчення нового матеріалу | Сформувати геометричне поняття «трикутник», «сторона трикутника», «вершина трикутника», «кут трикутника», «периметр трикутника»; навчити називати елементи трикутника, записувати формулу периметра трикутника | Пояснення вчителя за допомогою ресурса Формула | http://formula. /uk/content/triangle. html | Записи та малюнки у зошиті | Зошити: а) А, В, С – точки, що не лежать на одній прямій. Б) АВ, ВС, АС – відрізки, які їх з’єднують Позначення АВ, ВС, АС (а, b, c) – сторони Види трикутників А, В, С — вершини трикутника. АВС — гострокутний (усі кути гострі) MNK — прямокутний (один кут прямий) PQR — тупокутний (є тупий кут) | |
Розважальна фізкультхвилинка | Здоров’язбережувальна складова уроку. Розвивати концентрацію уваги та здатність керувати своїм тілом | «Ковпак мій трикутний, мій трикутний ковпак, а раптом він не трикутний, тоді це не мій ковпак» | Можна подивитись тут: http:///video7953726_162632088 | Повторюючи декілька разів вірш, замінюють поступово слова з вірша на рухи, наприкінці – лише рухи. (Ковпак - руки трикутником над головою; Мій - права рука кладеться на груди; Трикутний – вказівними та великими пальцями рук показується трикутник; Він - рукою указують вперед; Не - махають правою рукою перед собою) | ||
Робота в групах | Первинне засвоєння нового матеріалу. | Клас поділений на групи за рівнями навчальних досягнень. На розв’язання задачі виділяється 4-5 хвилин. Завдання за посиланням на екрані. | http:///users/PuzirTV/canvases/Урок%20Трикутники.%20Групова%20робота | Обраний учень в групі має оформити розв’язок на спільній онлайновій дошці. Посилання учні отримують через гугл-акаунти | Лідери груп захищають свою думку стосовно рішення обраної задачі | |
Розумово – тренувальні вправи. | Учням пропонується розв’язати анаграми | http://www. /flashcards/-5543893 | фронтально | |||
Підсумок уроку. | Тестова робота | У учнів вже встановлено на планшетах додаток Kahoot На екрані демонструється номер «кімнати», де вони будуть грати. Вони приєднуються до тесту під своїми іменами, підсумкові результати (у вигляді кінцевої таблиці) вчитель враховує при виставленні оцінок за урок | https://play. kahoot. it/#/k/79c4d60d-ea45-4987-8a32-176c3b65012d | Працюють з планшетами та застосунком Kahoot | Кількість набраних очок переводиться вчителем у бали, підсумовується робота на уроці, виставляються оцінки | |
Домашнє завдання | Диференційовано | Вивчити теоретичнийметеріал (підручник чи http://formula. /uk/content/triangle. html ), розв’язати задачі № 000 (сер. рів.), № 000 (дост. рів.), № 000 (висок. рів.). Творче завдання: як за допомогою лінійки побудувати кут, рівний даному? |
| Відповіді на задачі учні записують на онлайновій дошці http:///users/PuzirTV/canvases/Урок%20Трикутники.%20Групова%20робота |
«Осмислене повторення та систематизація раніше вивченого матеріалу є передумовою для успішного вивчення наступних цікавих розділів геометрії»



