Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Відділ освіти

Решетилівської райдержадмістрації

Районний методичний кабінет

Урок математики

в 1 класі на тему:

« Складання і розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Задачі на знаходження суми. Вимірювання й побудова відрізків.»

Вчитель початкових класів

Решетилівської ЗОШ

I ступеня

Решетилівка

Тема: Складання і розвязування прикладів на додавання і віднімання. Задачі на знаходження суми. Вимірювання й побудова відрізків.

Мета: закріпити обчислювальні навички в межах 10, склад чисел у межах 10; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми; продовжити формувати навички креслити і вимірювати відрізки; розвивати логічне мислення учнів, увагу, кмітливість; виховувати доброту, чуйність, самостійність, працелюбність.

Обладнання: роздатковий матеріал, геометричний матеріал, карта подорожі, запис на магнітофонній стрічці, малюнки синичок, сороки, сови, сонечка.

Хід уроку

1. Організація класу.

Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).

Вітання гостей

Ми Вас вітаємо, ми Вас вітаємо!

Весь 1 клас наш щиро промовля.

Ми Вас вітаємо, ми Вас вітаємо!

Бажаємо щастя і добра.

Вітання друзів

- А тепер доторкніться один до одного, усміхніться один одному і подаруйте чудовий настрій.( Учитель торкається до першої дитини, а діти по черзі…)

- Хай першими сядуть дівчатка, а потім хлопчики. Щоб наш урок був цікавим, змістовним, якими ви бажаєте бути на ньому?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Якщо ви всі будете активними, уважними, кмітливими. розумними. вихованими, то нам вдасться наприкінці уроку отримати винагороду.


Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти, руку гарно підіймати, на уроці не дрімати, а знання мерщій хапати. То ж гаразд, часу не гаєм і урок вже починаємо

2. Ознайомлення з темою уроку

- Сьогодні я почула розмову двох синичок і записала її. Синички полетіли геть, але я встигла їх ще й намалювати.

( Учитель вивішує малюнки синичок.)

Уважно послухайте запис.

- Доброго дня, сестричко. Ну й холоднеча. Забарилася Весна, не йде до нас. Напевно, десь у снігу загрузла, ніяк не добереться. Щоранку сиджу на верхівці

1

дуба, все весну виглядаю.

- І я виглядаю. Моя сосна вища, ніж твій дуб. Вона на пагорбі стоїть – однак, не видно весни.

- А дарма ви там сидите, - почувся голос.

Озирнулися синички, бачать, коло вікна примостилася сорока.

( Учитель демонструє малюнок сороки.)

- Сьогодні я літала на лісову галявину, де птахи й звірі завжди збираються обговорювати останні лісові новини.

Там я почула дуже сумну новину. В країні Чисел жив король. У нього була красуня донька, про яку ні в казці сказати, ні пером описати. А була вона така добра та чуйна, що навіть травинки ніколи не образила. Та прийшло в країну велике лихо. Справжнє чудовисько викрало принцесу…

Але тут всі птахи розлетілися і я так і не довідалася, де ж знаходиться принцеса.

Я вже теж хотіла летіти геть, коли раптом почула голос:

- Врятувати Принцесу можуть учні 1-го класу. Країна, де вона знаходиться, - аж за глибокими морями, за високими горами. Шлях до Принцеси важкий: треба добре знати математику, бути уважним, терплячим, посидючим. Не можна розслаблятися, а треба йти вперед до знань через гори наполегливої праці.

- У себе на столі я знайшла план подорожі. Чи згодні ви допомогти Принцесі?

- Подорож ми здійснюватимемо, роблячи обчислення й розв’язуючи задачі.

3. Перевірка знань.

- У подорож ми вирушимо автобусом. Перевіримо знання, які будуть нам необхідні під час подорожі.

Почнемо з інтелектуальної розминки

- Який сьогодні день?

- Місяць? Число? Пора року?

- Скільки пальців на одній руці? На двох?

- Ск. очей у кожної людини?

- Ск. лапок у котика?

- Ск. кольорів у веселки?

- Як називаються компоненти при додаванні?

- Як називаються компоненти при відніманні?

- Як знайти невідомий доданок?

Попереду долина «Чомусиків».

Тут знаходиться лісова школа. Вчителькою працює Мудра сова

Гра «Мовчанка» В автобусі сидять Примхливі лінощі й не можуть упоратися з грою, просять допомоги.

2+6 5+8 5+4 1+9 3+0 5+3 3+ 4

2

- Молодці! Допомогли Лінощам!

А капризні помилки неправильно читають приклади. Вони просять вас допомогти їх прочитати правильно. Допоможемо? 5+4=9

До 5 додати 4, буде 9

5 плюс 4 дорівнює 9

5 збільшити на 4, буде 9

Сума чисел 5 і 4 дорівнює 9

- А тепер ми маємо показати, які ми дружні, виявити кращих обчислювачів.

1-й ряд – «Працьовиті». 2-й ряд – «Старанні». 3 – й ряд «Активні»

6 +4 =10 8 +2 =10 7 + 2 =9

10 -7 =3 9 – 7 = 2 10 – 8 = 2

4+5 =9 3 +6 =9 5 +3 =8

10 – 3 = 7 3 +7 =10 5 +5 =10

0 + 7 = 7 5 – 0 = 5 8 – 0 = 8

Перемогла дружба.

Задачі. 1.У лісовій школі лисиця з трьома лисенятами, їжачиха з двома їжачатами, зайчиха, білченя. Скільки всього звірів?( 1+3+1+2+1+1=9)

2..Горіло 5 свічок. Подув вітер і 2 свічки погасли. Скільки свічок залишилося?

( 2, бо 3 згоріли)

3. На липі 10 гілок. На кожній гілці достигло по 5 яблук. Скільки всього яблук достигло? ( На липі немає яблук)

4. У школу йшло 5 дітей, а назустріч 3. Скільки всього дітей йшло у школу? (5)

4.Далі подорожуємо тролейбусом. Станція «Ясна» Сонечко зустрічає

Перевіримо, як ви готуєтеся до уроку. Покажіть свої вміння.

Зошит свій я відкриваю,

Навкоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь.

Каліграфічна хвилинка

- Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії треба почати.
- Цифри пишу рівнесенько,

3


Щоб були гарнесенькі,
Щоб залюбки дивився я,
Вчитель наш і вся моя сім’я.
- Пишемо рядочок цифри 4.
- Записати парні числа;( коментовано)
- Непарні

Математичний диктант.;
• напишіть сусідів чисел 5, 8, 4;
• на
пишіть склад числа 5, 10;
• 4 збільшити на 1;
• перший доданок 5, другий – 2, знайти суму;
• 4 зменшити на 4;

Гляньте, білочка одна
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки.
Прошу вас, діти милі,
Щоб всіх білок полічили.(1+1+3=5)

В чепурненькій годівничці
Горобці сидять, синиці.
Шість горобчиків завзято
Узялись зерно клювати.
На мотузці куснем сала
Дві синички ласували.
Як порахуєте пташки ці,
Будете в мене молодці.(6+2=8)

- Запишіть у зошити відповідь

Записуйте швидко, правильно.

- Завдання виконано!

Ми ще маємо летіти гелікоптером, але жителі дивної планети пропонують нам провести «Хвилинку здоров’я”, щоб зняти втому і працювати далі

- Для того, щоб літак відправився, нам потрібно придбати квитки. Провідник роздає квитки ( хтось із дітей ).
- Бачите, це квитки не звичайні: на кожному з них записані два числа, Порівняйте їх.

2 5; 4 4; 9 10; 5 8; 9 3; 6 7; 8 3; 4 7; 1 6.

4

Покажіть квитки!
Ну, що рушаємо!

Фізкультхвилинка

5. Наближаємося до міста Задачного. ( Зустрічає Слоник)Його мешканці дуже люблять розв’язувати задачі. А вам подобається це заняття? Читаймо задачу хором.

До годівнички прилетіли пташечки.

- Ск. снігурів?

- Ск. горобців?

-Ск. всього?

6 +3 = 9(пт.)

Відповідь: 9 пташок.

- Веселий чаклун пропонує вам розв’язати ще кілька завдань.

- Яка маса півня?

- Скільки кілограмів вантажу в кожного звіряти?

- Скільки всього літрів?

6.Сідаймо в пароплав, щоб дістатися до царства геометричних фігур.

На своєму шляху ми зустрічаємо острів.

7.Острів Невідомих

- Чи знаєте ви, хто це? ( Дельфін.)

- Він дуже засумував, бо на піску розв’язував приклади, та раптом набігла морська хвиля і змила частину записів. Допоможіть йому.

5 + …= 10

…+…= 10

…+…=10

8. Царство геометричних фігур

- Назвіть назви геометричних фігур;

- Накреслити два відрізки: перший завдовжки 10 см, а другий – на 3 см коротший.(Диференційована робота)

- Робота в групах.

- Біля будинку нас чекає лелека. Він тримає лист. Що ж у цьому листі? Послухайте.

5

« Любі діти!

Ми, лелеки, довідалися, що у вашому класі є чуйні й добрі діти. Багато з них допомагали синичкам, горобчикам. Ви врятували їх від голодної смерті. За вашу турботу ми хочемо віддячити й повідомити, де знаходиться королівська донька, яку ви шукаєте.

Не так вже й далеко звідси на горі стоїть високий замок. Саме в ньому й заховали зачаровану Принцесу. Ви здолали всі перешкоди. Виконали усі завдання. Ви звільнили королівську доньку.

Бажаємо вам успіхів. Не забувайте нас.

Лелеки.

Чекайте нас весною».

- Отже, Принцесу ми врятували.

Заплющіть очі й уявіть собі:Принцеса повернулася до королівського палацу. Щасливий король, щаслива Принцеса.

Король дарує вам летючий корабель: сам золотий, щогли срібні, паруси шовкові так і здіймаються. Ми летимо вище землі. Довго чи не довго ми летіли, а прилетіли до свого класу.

9. Підсумок уроку.

- А тепер розплющіть очі.

Всі добре попрацювали, справилися із завданням. Король вручає вам сердечка.

Бажає вам бути добрими, чуйними, поважати один одного, допомагати і піклуватися про своїх товаришів.