Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Нововолинська спеціальна загальноосвітня школа № 9
Кафедра початкових класів
Інтерактивний урок з математики
Підготувала
вчитель І категорії
ївна
2012
м. Нововолинськ
Тема: Збільшення і зменшення чисел у кілька разів, і на кілька одиниць
Мета: Удосконалювати навички і вміння учнів збільшувати і зменшувати числа у кілька разів і на кілька одиниць. Коригувати увагу, пам'ять, мислення. Виховувати наполегливість.
Обладнання: навчальний посібник «Математика в таблицях» 3 клас, таб. 8, 26, 28;
папка «Коригуючі вправи»; плакат «Дерево рішень», роздаткові картки.
Хід уроку І. Організація класу
Любі діти! У наш клас Завітали гості щирі Привітайте в добрий час Гостей посмішкою й миром.
- Шановних гостей і вас, діти, я запрошую на інтерактивний урок з
математики, де ви пройшовши всіма його сходинками, зрозумієте
глибину взаємонавчання і співнавчання.
ІІ. Повідомлення теми уроку
- Сьогодні ми з вами будемо закріплювати вміння збільшувати і
зменшувати числа у кілька разів і на кілька одиниць.
Інтерактивна вправ «Очікування» Учитель: - Що ви очікуєте від уроку? Учні: - Я хочу дізнатися щось цікаве.
- Я хочу навчишся розв'язувати задачі
- Я хочу швидко мислити.
Учитель: - А я очікую, що ви будете старанні, кмітливі, наполегливі
а) повторюючи таблицю;
б) розв'язуючи приклади;
в) обчислюючи вирази;
г) розв'язуючи задачі.
д) А щоб наші очікування справдилися проведемо такі коригуючі вправи.
ПІ. Коригуючі вправи
Вчитель: - А щоб добре справитись з цими завданнями ми проведемо кілька вправ на увагу і мислення.
1. Гра «Знайди відмінності» № 000, 144 (колективна робота)
2. Гра за таблицею Шульте (робота в парах)
3. Каліграфічна хвилинка Письмо числа 19.
4. Вправа «Мікрофон» Вчитель: - Що ти знаєш про це число? Учні: - Це двоцифрове число.
- Складається з 19 одиниць.
- Складається з 1 десятка і 9 одиниць.
- Стоїть на 19-му місці.
- Попереднє - 18, а наступне - 20.
- 19 грудня - День Святого Миколая.
IV. Повторення таблиці
1. Усно за таблицею (колективно).
2. Гра «Склади сходинки» - в парах.
3. «Мозговий штурм».
V. Розв'язування прикладів
1. Математичний диктант
2*8 = 16
35 / 5 =7,
7*4 = 28 42 / 6 = 7,
17 + 6 = 24
42-7 = 35.

2. Гра «Шифрувальник» - Запис слів, з використанням відповідей прикладів і шифру.
Ж 7 Т 72 В 9 Д 45 А 64 У 8
9 * 5 = 45 | Д |
69 + 3 = 72 | Р |
56/7 = 8 | У |
35 / 5 = 7 | Ж |
7= 9 | Б |
8 * 8 = 64 | А |
90-18 = 72 | Р |
48/6 = 8 | У |
9 * 5 = 45 | Д |
40 + 24 = 64 | А |
3. Інтерактивна вправа «Займи позицію»: Учитель дає можливість пригадати, що
■ Збільшуючи число на кілька одиниць: +
■ Зменшуючи число на кілька одиниць: -
■ Збільшуючи число у кілька разів: *
■ Зменшуючи число у кілька разів: /
Завдання - проаналізувати ці висновки, і зайняти свою позицію. (Вчитель зачитує висновок, а учні займають свою позицію за допомогою карток, на яких позначені знаки арифметичних дій)
Фізхвилинка «Біжу я до комп 'ютера»
Інтерактивна вправа «Блок - схеми»:

- Тому, що при діленні число зменшується у кілька разів.
■ Наприклад 35 / 5 = 7
■ Таким чином, щоб зменшити число у кілька разів, треба поділити.
Вчитель: - Що потрібно зробити, щоб збільшити число на кілька одиниць?
■ Я вважаю, що треба додати.
■ Тому, що при додаванні числа збільшуються на кілька одиниць.
■ Наприклад 48 + 7 = 55.
- Таким чином, щоб збільшити число на кілька одиниць, треба додати.
Вчитель: - Що потрібно зробити, щоб зменшити число на кілька одиниць?
■ Я вважаю треба відняти.
■ Тому, що при відніманні числа зменшуються на кілька одиниць.
■ Наприклад= 11.
■ Таким чином, щоб зменшити число на кілька одиниць, треба відняти.
VIII. Підбиття підсумків.
- Напишіть про свої досягнення в чарівних намистинках.
|



