Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Відділ освіти Пирятинської райдержадміністрації
Районний методичний кабінет
м. Пирятин Полтавської області
вул. Леніна 42, тел.(05358)2-07-31
«Використання інтерактивної дошки «Interwrite» на уроках математики»
Методичний посібник
вчителя математики Березоворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
(вища категорія)
Методична розробка уроків геометрії у 8 класі по темі «Площі чотирикутників»
«Використання інтерактивної дошки «Interwite» на уроках математики».
В посібнику подано чотири уроки з геометрії у 8 класі по темі «Площа чотирикутників». Всі матеріали до уроків розроблені, використовуючи можливості інтерактивної дошки Interwite та інших ППЗ. Методичний посібник адресований вчителям, які прагнуть використовувати сучасну комп′ютерну техніку на уроках. Автор намагався показати використання всіх можливостей такої техніки. Тому даний посібник може бути корисним не тільки для вчителів математики, а й для вчителів інших предметів.
Комп′ютерний набір:
Коректура: авторська
Урок№ 1
Тема. Поняття площі. Площа прямокутника.
Тип уроку. Комбінований.
Мета. Активізувати знання учнів про площу та методи її знаходження. Дати означення площі як величини, що має певні властивості, навчити учнів знаходити площі прямокутників, виробити навички розв′язування задач на знаходження площі, розвивати логічне мислення в учнів, вміння викоеувати тестові завдання, формувати мотивацію та стійкий інтерес до навчання.
Хід уроку.
Організаційний момент. Мотивація навчання.Вчитель ставить декілька питань учням:
- Де ви зустрічали слово площа, крім математки?
- Що ви розуміли під словом «площа»?
- Чи доводилось вам колись знаходити площу чого-небуть?
- Як ви це робили?
(На інтерактивній дошці вчитель відкриває сторінку, на якій записані декілька речень про площу. Потім вчитель повідомляє тему уроку і відкриває сторінку з записом теми та планом уроку).
Актуалізація опорних знань. Вчитель продовжує ставити учням питання:
- Який спосіб знаходження площі фігур ви використовували в початкових класах?
(На дошці відкривається палетка і фігура, учні пригадують як шукати площу фігур за її допомогою).
-
Площі яких фігур ви можете визначити за формулами?
(На дошці вчитель відкриває сторінку з прямокутником, квадратом, прямокутним трикутником, на яких подані довжини відповідних сторін і пропонує учням усно визначити їх площі.)

Вчитель просить учнів пригадати точне означення площі. Учні цього зробити не можуть, тому вчитель пояснює, що до сьогоднішнього уроку поняття площі сприймалося на емпіричному рівні. І пропонує учням скласти означення площі на сьогоднішньому уроці. В ході евристичної бесіди з допомогою вчителя учні формулюють означення площі.
Наступним питанням плану уроку є одиниці вимірювання площі. За допомогою флеш-ролика з програмного забезпечення інтерактивної дошки активізується поняття про квадратний сантиметр, квадратний метр і т. д. і встановлюється правило переведення одиниць вимірювання площі, демонструється спосіб знаходження площі прямокутника та квадрата.




Робота з підручником
Завдання для учнів: прочитати ст. 155-157 (підручник , , імірова «Геометрія 8»), записати формули для знаходження площі прямокутника та квадрата.
5. Вироблення навичок розв′язування задач.
Вчитель відкриває сторінку на інтерактивній дошці, де записані тексти задач. Деякі з них учні розв′язують усно, до деяких виконуються малюнки та записуються розв′язки.


Самоперевірка правильності виконання цих завдань.
На слідуючій сторінці на дошці записані тестові завдання. Учні самостійно їх розв′язують і записують варіанти з правильними відповідями на картки, потім колективно перевіряються ці відповіді, якщо є в учнів питання, то вчитель або хтось із учнів пояснює розв′язок того, чи іншого питання. Картки здаються вчителеві для оцінювання.
6. Підсумок уроку.
Урок №2
Тема. Площа паралелограма. Площа ромба.
Тип уроку. Комбінований.
Мета. Закріпити поняття площі як величини з певними властивостями, вміння учнів знаходити площі фігур за допомогою палетки, вміння знаходити площу прямокутника та квадрата. Навчити учнів знаходити площі паралелограма та ромба, виробити навички розв′язування задач на знаходження площі паралелограма та ромба, розвивати логічне мислення в учнів, вміння знаходити шляхи розв′язку в нестандартних задачах.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вчитель пропонує черговим учням перевірити наявність у зошитах письмового домашнього завдання, просить декількох учнів пояснити розв′язування задач.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
На інтерактивну дошку демонструється сторінка з незакінченими реченнями.

На другій сторінці – усне завдання на знаходження площ фігур за допомогою палетки.

Слідуюча сторінка уроку – обрахункова задача. Розв′язування виконуються одним учнем на цій же сторінці.

На третій сторінці розміщено таблицю з назвами чотирикутників та їх властивостями. Учні повинні заповнити цю таблицю.
ІV. Подача нового матеріалу.



V. Вироблення навичок розв′язування задач.
1. Колективне розв′язування задач. (Задачі подаються на сторінках уроку на інтерактивну дошку, тут же і записується їх розв′язок. Малюнки до задач будуються за допомогою програми інтерактивної дошки).



VІ. Висновки з уроку. Оцінювання учнів.
Урок №3
Тема. Площа трапеції.
Мета. Навчити учнів знаходити площу трапеції, закріпити вміння знаходити площі прямокутника, квадрата, ромба, паралелограма,
Виробити вміння розв′язувати задачі на знаходження площі трапеції, розвивати в учнів вміння маостійно знаходити шляхи розв′язання задач, логічне мислення учнів.
Хід уроку.
І. Організаційний момент. Перевірка домашнього завдання.
Сильніший учень, виконання домашнього завдання в якого попередньо перевірив вчитель, зі своїм зошитом перевіряє правильність відповідей в зошитах учнів. В цей час, також сильніший учень пояснює незрозумілі моменти в домашньому завданні тим учням, які підносять руку і задають питання.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1)На інтерактивній дошці вчитель відкриває першу сторінку уроку, на якій записаня правила знаходження площ фігур, але вони перемішані. За допомогою бездротової мишки, або виходячи до дошки учні розставляють на свої місця частини правил, потім всей клас читає їх. За допомогою «шторки» вчитель закриває правила і просить повторити їх. Поступово відкриваючи «шторку» учні можуть перевірити правильність формулювання правила.

2) Усне практичне завдання.
На дошці є два поля-палетки. На одному з них зображені фігури, «перетягуючи» їх учні повинні скласти на іншому полі фігуру, яка має вказану площу. (Зручно використовувати бездротову мишку. Передаючи її один одному декілька учнів у групі можуть виконувати це завдання.

ІІІ. Подача нового матеріалу
1)Площа трапеції. (Пояснення вчителя з використанням флеш-ролика, на якому можна показати практичне пояснення формули для знаходження площі трапеції).

2) На дошці вчитель відкриває наступну сторінку з правилом та формулою для знаходження площі трапеції. Учні читають їх і записують у зошит.

IV. Вироблення навичок розв′язування задач.
1)Колективне розв′язування задач за готовими малюнками. (Задачі подаються на інтерактивну дошку, розв′язування теж ведеться на інтерактивній дошці).



V. Контроль знань і умінь учнів.
1) Самостійна робота (для сильніших учнів.)

2) Математичний диктант (для слабших учнів)
- Площу прямокутника можна знайти за формулою ….., де а- ….., в- …
- Площу ромба можна знайти, знаючи його діагоналі за формулою …...
- Площу квадрата можна знайти за формулою ……., де а - …….
- Площу паралелограма можна знайти за формулою ………, де а -……., h- …….
- Площу трапеції можна знайти за формулою ……., де а-….., в-……, h-…..
- Площу трапеції можна знайти, знаючи її середню лінію та висоту. Для цього треба…….
- Площа трапеції, основи якої 10см і 14см, а висота – 5см дорівнює……
- Площа трапеції, середня лінія якої дорівнює 12см, а висота – 7см дорівнює……
VI. Підсумки уроку.
Урок № 4
Тема. Площі чотирикутників.
Тип уроку. Узагальнення і систематизації знань.
Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про властивості чотирикутників, закріпити вміння знаходити площі чотирикутників, розв′язувати задачі та тести на знаходження площ чотирикутників, розвивати логічне мислення, просторову уяву, формувати стійкий інтерес до навчання.
Хід уроку
Організаційний момент. Мотивація навчання. Психологічно-емоційне налаштування на урок.Учням пропонується вибрати і записати номер того малюнка, на якому зображена емоція, що найбільше відповідає їхньому теперішньому настрою.
Оголошення вчителем плану уроку. 
Повторення формул площ чотирикутників. На інтерактивну дошку подаються чотирикутники та формули їх площ, розділені на частини. Завдання полягає в тому, щоб скласти правильні формули площ всіх чотирикутників. На іншій сторінці записані правила знаходження площ чотирикутників, але частини їх закриті прямокутниками. Учні повинні назвати закриту частину правил. «Відсуваючи» прямокутники вчитель дає можливість учням перевірити себе. 

Учні одну хвилину бачать сторінку з фігурами, а потім за допомогою «прожектора» їм показуються фігури по черзі. Якщо фігура зайва, то плескають в долоні над головою, якщо ні, то присідають.

. Розв′язування задач (сильніша група). Деякі учні отримують картки із задачами, які самостійно розв′язують, а потім пояснюють біля дошки.

Задачі 4 та 5 мають підказки, які закриваються «шторкою» і відкриваються тільки тоді, коли в учнів виникають проблеми при розв′язуванні даних задач.
Підсумок уроку. Вчитель знову відкриває сторінку з обличчями і пропонує вибрати і записати номер малюнка, на якому зображена емоція, яка найбільше відповідає внутрішньому стану учня. А також пропонує назвати, як змінилися номери малюнків. Учні роблять висновки про результативність своєї роботи на уроці.

