Тема уроку.Закріплення звука (б), букви бе ". Читання тексту з букваря

Білки ".

Підготовлено вчителем початкових класів Пугачівською ЗОШ І-ІІІ ступенів Жашківського району Черкаської області Репецькою Ритою Василівною

Мета уроку: закріплювати звукове значення букви бе". Вчити давати поширені відповіді на запитання. Розвивати в дітей мовлення, спостережливість, кмітливість, уміння знаходити відповідну інформацію, подану на ілюстраціях в підручнику до букви „бе" складати за ними поширені речення. Виховувати любов до природи.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Учитель.

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітаймо в добрий час.

Гостей усмішкою й миром.

Діти.

Ми вам раді, люди добрі, Ми вітаємо щиро вас!

Учень.

І запрошуємо ласкаво

На урок читання в клас .

Діти. Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці:

Що у нашім першім класі

Діти: - просто молодці.

Девіз наших уроків :

Грамоти вчиться - завжди пригодиться.

Хто багато читає - той багато знає.

Дорогі діти. Ми сьогодні здійснимо урок - екскурсію у ліс. Там побачимо багато цікавого, познайомимося з мешканцями лісу, повторимо букву , яку вчили на минулому уроці, прочитаємо склади , слова, текст з нею.

Нагадаю вам, що дуже давно був прийнятий Закон про охорону природи. Кожний зелений листочок, кожна травинка виділяє в повітря кисень, яким ми дихаємо, без нього немає життя. Оберігайте рідну природу!

Квітка, дерево , трава і птиця

Не завжди уміють захиститься.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Якщо будуть знищені вони,

На планеті ми залишимось одні.

II. Повторення.

1.- Яку букву вчили на попередньому уроці? (б, Б) - Який звук вона означає?

Читання складів по таблиці ( у кожного на парті).

Читання слів по променевій таблиці (ба - тон...)

Звуковий аналіз деяких слів (усно).

Складання речення з одним із цих слів (на вибір)

4. Які скоромовки вивчили. ( Гра Мікрофон ")

Бабин біб розцвів у дощ Бив баран у барабан

Буде бабі біб у борщ. А бобер у бубон.

Потомились обидва -

Більше бить не будуть.

III. Робота над вивченим матеріалом.

- Молодці ! Дійшли до лісу, тільки перейдемо через місточок.

1. Пісня . „ Через міст перейти треба нам, малята.
Щоб грибів, щоб грибів в лісі назбирати.

На місточку вовчик спочиває ,

Він до лісу діток не пускає " .

(давайте його попросимо)

- Вовчику , пропусти нас, будь ласка.

Ми не пустуватимемо у лісі.

Ми взяли з собою тільки фотоапарати.

- Вовчик, побачиш, як ми вміємо фотографувати.

Гра „ Сфотографуй оком." (Показую слова на 1-3 сек. Учні читають і називають їх).

Ось і зайшли ми у лісок, почали збирати гриби і кого ми там побачили ? Загадка.

Червонясту шубу має

По гілках вона стрибає.

Хоч мала собі на зріст

Та великий має хвіст. (білка)

4. Учень викладає слово, робить звуковий аналіз біля дошки.
5.Діалог. Запитаємо у білки?"

Де ти білочко живеш ?

Що ти білочко гризеш ?

Я гризу горішки, і гриби , і шишки.

В дубі маю я житло, називається дупло.

А в морозні люті дні , ти не мерзнеш у дуплі ?

Мене взимку зігріва тепла шубка хутрова.

Не полохаймо білочку. Озирнемося довкола, що ще цікаве побачимо ?

6. Робота з букварем.

Хто там спить під дубом ?

Як називається його лігво ?

Чому він спить, а білка ні ?

Хто плаває в лісовому озері ?

7. Робота в парах . Читають питання , дають відповіді.

- Де дупло білки ?

Де плавала рибка?

Де зимував ведмідь?

Фізкультхвилинка.

8. А тепер сядемо під цими дубами і прочитаємо оповідання „ Білки ".

а) Читає вчитель. - Що порадив дідусь?

б) Всі разом буксиром. Інтонують окличні речення

в) По реченню читають і ставлять питання один одному.

Яке слово найкоротше?

Яке слово найдовше? Скільки складів?

9. Багато цікавого можна було б побачити і почути в лісі. В Україні в лісах живуть такі звірі : борсук, бобер, бурий ведмідь.

- Які можете назвати ще тварини із звуком [ б ] (бегемот, бізон, зубр, зебра, білий ведмідь).

10. Веселі звірята просять, щоб ви ще прочитали слова, але пустотлива білочка бігла і
хвостиком зачепила і витерла деякі букви, чи зможете ви їх прочитати?

а) б...рвінок б) А які дерева ростуть у лісі?

бар...іг

Тільки ведмідь почухався і листя-слова

голу... опали

бор...ук (ду..., кле..., б...реза, оси...а.)

11. Час повертатися. На прощання складіть:

група: - Довкілля для лісових тварин

група Збери речення. Вмійте любити рідну природу!

12. Повертаємося додому, але іншою дорогою. Знову перешкода. А яка? (малюнок
бобрів) Читання скоромовки.

Бурі бобри брід перебрели Забули бобри забрати торби.

Повертались напевно з лісової школи, самі перебрели, а торби забули.

А що означає БУРІ - , БРІД - (звертаємося до тематичного словника ).

Через річку, через брід ходить чапля на обід (повторюємо скоромовку)

Давайте допоможемо бобрам. Придумаємо кінець (Ми теж цей брід перебрели І віддали бобрам торби.)

Ось і школа. Закінчилась мандрівка. За те, що ви гарно працювали Білочка передала гостинці. ( Гра „ Ніч і день " .) Горішки, грибочки у корзинці, на яких наклеєні слова - назви рослин і тварин, які потребують допомоги, захисту, бо їх мало (прочитали).

IV. Підсумок уроку.

Чим сподобався урок?

Про що дізналися з уроку?

Кому б хотіли подякувати за співпрацю?