Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Урок математики 3 кл.

Тема: Запис та читання трицифрових чисел. Порівняння чисел. Розв'язування задач на дві і три дії

Мета: закріпити знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел;

формувати навички записування трицифрових чисел, розвивати уміння розв'язування задачі на дві і три дії; закріпити знання про периметр; розвивати мислення, пам'ять, навички усного рахунку; прищеплювати любов до уроків математики; виховувати охайність, старанність при виконання письмових робіт, виховувати почуття дружби, взаємоповаги, любов до рідної природи.

Тип уроку: закріплення знань, умінь, навичок.

Форма проведення: урок-зустріч.

Обладнання: „Казкарик"; казкові герої, малюнки до задач, малюнки до „цікавинок", картки (задачі, тестові завдання, вирази), геометричний матеріал (малюнок), грамзапис, кольорові фішки, підручник „Математика" 3 кл. (авт. ).

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Стали рівненько, підрівнялись, привітайтеся, будь ласка, з нашими гостями.

- Добрий день!

- Сідайте!

Кожного дня ми подорожуємо з вами по країні Математики разом з нашим давнім другом Казкариком. Та сьогодні Казкарик прийшов на урок не один, а разом зі своїми казковими друзями.

Тож з нетерпінням чекаємо на зустріч.

(звучить мелодія_______________ ) „В гостях у сказки"

Казок країна чарівна

У гості нас чека вона

Отож часу не гаймо,

У подорож рушаймо!

Під час цієї подорожі ми з вами закріпимо знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел, будемо вчитися записувати трицифрові числа та їх порівнювати, розв'язувати задачі відомих видів, повторимо вміння обчислювати периметр геометричних фігур, тому нам треба:

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Міркувати - швидко

Відповідати - точно

Лічити - правильно

Писати - каліграфічно

Та перш, ніж вирушити разом з Казкариком, ви повинні довести йому, що ви готові до подорожі, бо вдома кожен з вас старанно виконував завдання. Тих, хто виконав домашнє завдання правильно, чекають цікавинки від Казкарика.

Декілька дітей працюють індивідуально.

Сусід по парті допомагає перевірити ваше домашнє завдання.

- І так, перевіряємо домашнє завдання (в парі).

- Нам треба було розв'язати задачі, склавши рівняння, та обчислити вирази. Перевіряємо.

- Невідоме число зменшили в 6 раз і дістали 3. Знайди невідоме число!

- Я склав (ла) таке рівняння

х: 6 = З В цьому рівнянні невідоме - ділене.

х = 3 х 6 - Щоб знайти ділене, треба частку помножити на дільник.

х = 18 Ділене 18.

18:6 = 3

- 27 зменшили на невідоме число і дістали 9. Знайди невідоме число.

- Я склав (ла) таке рівняння

27 - х = 9 - В цьому рівнянні невідомий - від'ємник.

х =Щоб знайти від'ємник, треба від зменшуваного відняти

х= 18 різницю.

27-18 = 9 Від'ємник 18.

Вчитель.

Вирази перевіряємо вибірково.

- Зачитайте вирази з найменшою відповіддю.
5 + 2 = 7 Збільшіть результат на 1. (8)
9-2 = 7 - А ось і цікавинка.

8 ніг у павука, павук не комаха. їх відносять до окремої категорії - павукообразні. Зачитайте вираз з найбільшою відповіддю? 600 + 400 = 1000 - правильно

Кашалот сягає 1000 метрової глибини, а може пірнути ще глибше, наздоганяючи велетенського кальмара.

- Зачитайте вирази, які мають однакову відповідь!
500 + 200 = 700

= 700 - Знову цікавинка

Колорадський жук за один раз відкладає 700 яєць.

Таким чином ми з вами повторили правила знаходження невідомого компонента та

вміння + і - в межах 1000.

Усний рахунок.

Казкарик задоволений вашим відповідям і тому хочеться познайомити вас зі своїми першими друзями.

Але хто вони, ви повинні відгадати:

- Що за хатка на узліссі

Вся ворушиться, дрижить

И кожен в хатці хоче жить (Рукавичка)

Звірята з рукавички пропонують вам перше завдання і просять вас

Рахувати вміло

Швидко, правильно, уміло.

І так, математична розминка. Прочитай числа

- Що спільного? (Всі ці числа трицифрові).

- Які числа називаються трицифрові? (Ті, які записуються за допомогою трьох

цифр). А тепер назвіть числа в порядку зростання - II - II - II - II - II - II - II -

- Молодець!

2. Назвіть число, яке передує даним числам

Назвіть числа, які йдуть за даним числом

900...

806...

А тепер назвіть сусідів числа

3. Завдання для найуважніших.

Серед поданих відповідей знайдіть потрібну.

Сума чисел 500 + 40 + 8 -це

а) 548; 6)540; в) 584.

Сума чисел 700 + 4 - це

а) 740; б) 74; в) 704.

Сума чисел 600 + 80 - це

а) 608; б) 680; в) 806.

453

а) 400 + 5 + ЗО

б) 400 + 50 + 3

в) 40 + 500 + 3

А тепер підкажіть, під якою буквою правильно розкладено число на розрядні доданки 720

а) 700 + 20, тому що 720 це 700 і 20

б) 700 + 2

в) 70 + 200

407

а) 400 + 70

б) 40 + 700

в) 400 + 7

Завдання для найкмітливіших.

Вставте потрібний знак і доведіть правильність своєї думки.

400 * 300 90**505

Молодці!

- А зараз діти веселої вдачі, усно розв'яжуть на уважність задачі.

1. Вага лося 4 ц. Скільки це кг? 1ц= 100 кг 4 ц = 400 кг

2. Лось може не розгоняючись перестрибнути паркан заввишки 2 м15см.Скільки це см? 1 м = 100 см 2 м = 200 см + 15 см = 215 см

3. Маса бурого ведмедя-500 кг

Маса вовка -?, на 400 кг менше

- Герої казки „Рукавичка" невипадково підібрали вам задачі про тварин, бо
хочуть нагадати вам, що зима дуже важка пора року для них, тож не
забувайте підгодовувати їх взимку.

Знову завдання для найуважніших. „Цікавий прямокутник".

Подивіться, які геометричні фігури заховані в прямокутнику.

- коло

- квадрата

- трикутники-

- Скільки трикутників?

- Скільки квадратів?

- Скільки прямокутників?

А тепер додаткове завдання. Обчисліть периметр одного з прямокутників, якщо відомо, що довжина 6 см, а ширина 3 см.

- Р - 18см.

- Як ви дізналися?

- Суму довжини і ширини помножив на 2.

- Вдома вам теж потрібно буде знайти периметр прямокутника та обчислити вирази. Це № 000, № 000.

Висновок: Таким чином ми повторили необхідний матеріал, який знадобиться

нам в подальшій роботі на уроці.

Тож наша подорож триває. Зустрічає нас
Хлопчина
З малої деревини
У печі зміючку спік
Сам на дерево утік.... (Івасик-Телесик)

Івасик-Телесик просить записати число сьогоднішньої подорожі.

- Відкрийте зошити, запишіть, будь ласка, число, класна робота.

- Сіли рівненько, спинки прямі, рука лежить на парті.

- Які цифри знадобилися, щоб записати сьогоднішнє число. 1 і 2.

- А тепер завдання для найкмітливіших.

Івасик-Телесик пропонує вам записати всі можливі трицифрові числа, використовуючи тільки цифри 1 і 2.

Будь ласка з нового рядочку запишіть ці числа. Зверніть увагу на каліграфічне написання цих цифр (вивішую).

- Хто готовий, зачитайте.

-Молодці!

Подорож триває і нас зустрічає наступний герой

Який півника врятував

Та лисицю налякав (Котик)

Котик з собою приніс нашого помічника, який завжди мовчить, а розуму вчить.

Відкрийте підручники. С. 76.

Робота з підручником.

- Виконуємо № 000 (прочитайте завдання). Читайте числа „Ланцюжком".

Кожен працює самостійно, якщо є потреба, звертайте увагу на дошку.

Висновок: таким чином, ми закріпили вміння читати і записувати трицифрові

числа.

- Попрацюємо в парах.

Розкладіть дані числа на суму розрядних доданків і запишіть. (1 хв.)

473

760

- Молодці! Ви довели, що вмієте розкладати трицифрові числа на розрядні
доданки.

- А тепер пора і самостійно попрацювати. Вам потрібно порівняти трицифрові
числа (по варіантам)

660 * 606 307 * 370

105*115 459*460

3 0 8 * 8 0 3 235 * 253

222 * 202 209 * 902

Молодці! Ми з вами ще й закріпили вміння порівнювати трицифрові числа.

Котик теж задоволений вашою роботою і пропонує разом з його другом Їжачком трішки відпочити.

Фізхвилинка.

Їжачок у вільний час

Завітав сьогодні в клас

З нами хоче відпочити Фізхвилинку розучити.

Звучить мелодія „Учат в школе".

Наші ручки -1,2,3

Наші ніжки - 1, 2, З

На носок, на каблучок і підрівнялись

Руку - вліво, руку - вправо

І танцюємо ми вправно

Раз присіли, два присіли, піднялися.

Вчитель: Гарно всі ми відпочили

Й до роботи приступили.

А ось і наступний герой,

який спік негайно у печі

Пиріжки та калачі

Мишенят не пригощав

Бо жоден з них не помагав (Півник)

Він пропонує вам не тільки розв'язати задачу, а і дізнатися, з якої муки печуть хліб, а з якої пиріжки та калачі.

Знайдіть задачу № 000. С. 76 - прочитайте!

- Що посіяли на дослідній ділянці?

- Пшеницю

- Жито

- Гречку

Запам'ятайте!

Хліб печуть із житньої муки, добавляючи пшеницю, а пиріжки, калачі та

тістечка із пшениці вищого гатунку.

Тож пам'ятайте, що хліб - наш добробут, здоров'я і сила і до нього треба ставитися з повагою.

- І так, повертаємося до умови задачі (вивішую таблицю)

- Скільки посіяли пшениці?

- Жита?

- Скільки гречки?

- Що запитується в задачі?

Таким чином:

- Що позначає число 30?

- Що позначає число 5?

- Що позначає число 4?

- Так що запитується в задачі?

Чи можемо ми відразу відповісти на запитання задачі?

- Ні? (не знаємо, скільки пшениці і жита разом)

- Чому?

- А чи можемо ми дізнатися, скільки посіяли жита і пшениці разом?

- Ні? (бо ми не знаємо, скільки посіяли жита)

- А чи можемо дізнатися, скільки жита?

- Так!

- Якою дією?

- Ділення?

- Чому?

- Бо сказано у 5 раз менше

- Що дізнаємося в 2 дії?

- Скільки пшениці і жита разом?

- Якою дією?

- Додавання.

- Тепер можемо відповісти на запитання задачі?

- Так.

- Якою дією?

- Ділення.

Зачитай повну відповідь

- Молодці! Ми з вами розв'язали складну задачу. Але це не все. Півник

знає, що ви старанні учні і пропонує вам

Таблицю уважно розглянь

Склади задачу без вагань

Потім її виразом розв'яжи Та ще й поясни.

І варіант складає задачу за цією таблицею:

В кіоск завезли 27 пиріжків. Після того, як декілька пиріжків купили, в кіоску
залишилося в 3 рази менше, ніж завезли. Скільки пиріжків купили?
Завезли - 27 пиріжків: 3 = 18 (п.)

Купили -? пиріжків

Залишилося -? в 3 рази менше - Як знайти від'ємник

І так, І варіант будь ласка ваша задача.

І варіант працює над цією таблицею:

У кіоск завезли рогалики. Коли продали 36 рогаликів, залишилося - у 6 раз

менше, ніж продали. Скільки рогаликів було в кіоску спочатку?

Було -? рогаликів

Продали - 36 рогаликів

Залишилося -? у 6 раз менше 36: 6 + 36 = 42 (р.)

- Як знайти зменшуване?

II варіант слухаємо вашу задачу

- Кожен з вас самостійно розв'язує задачу, склавши вираз.

Перевірка задач.

- Прочитай свій вираз (питання до учнів кожного варіанту)

- Прочитай відповідь

Висновок: Таким чином ми повторили та закріпили вміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного і від'ємника.

Остання гостя, з якою ми зараз зустрінемося

Руденька, ще й хитренька.

Вона вовчику сестричка

А зовуть її (Лисичка)

Вона підготувала для вас тестові завдання. У вас кожного на партах листочки з завданнями. Перегорніть.

Самостійна робота дітей

- А зараз я попрошу вас за допомогою кольорових орішечок показати Казкарику та Казковим героям, як вам сьогодні працювалось на уроці.

- Дякую, опустіть.

- Я задоволена, що вам було цікаво на уроці, ви гарно працювали, ми досягли мети, яка була поставлена на початку уроку, план уроку ми виконали, з героями народних казок зустрілися. Я сподіваюся, що зустріч для вас не пройшла даремно, бо казка - це золота криниця, скарбниця з якої ми черпаємо діаманти та самоцвіти народної мудрості.

- Дякую вам за урок!