Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
2) 2Cu + О2 2CuO
![]()
CuO +H2SO4 CuSO4 + H2O
CuSO4+2NaOH Na2SO4+ Cu(OH)2
III. ПІДСУМОК УРОКУ
Підводимо підсумок вивченого
Ось ми і підвели підсумок теми: “Класи неорганічних сполук”.
Що ж ми на уроці дізналися:
· дізнався про застосування неорганічних сполук;
· навчився складати рівняння реакцій різних сполук;
· зрозумів , що хімія теж важливий предмет, її застосовують в народному господарстві.
Оцінки за урок будуть такі:
1) за активність на уроці –
2) за логічність думки на уроці -
3) за кмітливість у виконаному завданні –
4) за уважність на уроці –
5) за старанність на уроці -
Заключне слово вчителя.
Сьогодні на уроці ми повторили і узагальнили набуті знання. І прийшли до висновку, що між класами неорганічних сполук існує взаємозв’язок.
![]()
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити теми пар.5-12, підготуватися до К/р :
“ Основні класи неорганічних сполук “;
Наостанок хочу навести слова Д. І.Менделєєва:
“ Самі працюючи, ви зробите багато
для себе і для близьких,
а якщо у праці успіху не буде,
буде невдача, не біда - спробуйте ще.“
Побажати успіхів у майбутньому і і у вивчені хімії.
Дякую за роботу.
Міністерство освіти і науки України відділ освіти
Юр’ївської райдержадміністрації
Шандрівська середня загальноосвітня школа

![]()
у 8 класі
![]()
![]()
Тема:Узагальнення і систематизація знань:” Основні класи неорганічних сполук“.
Мета: узагальнити, систематизувати й скоригувати знання учнів з теми: “ Основні класи неорганічних сполук “; з’ясувати рівень засвоєння знань, умінь і навичок про класи неорганічних сполук на прикладі оксидів, основ, кислот і солей, їх фізичних ї хімічних властивостей ,способи одержання, рівень розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці.
Тип уроку: нестандартний урок.
Форма роботи: урок-змагання.
Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І.Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів, картки - завдання, мультимедійний дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Добрий день ! Давньогрецька мудрість говорить:“ Вважай нещасливим той день і ту годину, коли не засвоїв нічого нового”. То давайте усміхнемось один одному й разом вирушимо до країни знань.
Сьогодні на уроці хочу я знайти
У вас те, що іншим непомітно:
Відвагу-в скронях
Доброту - в черствих,
В лінивих – працелюбність,
Жагу до знань у всіх-
І непомітно струни
так торкнути,
Щоб звуки всі злились
в однин оркестр.
Назва якому успішний урок.
ІІ. Узагальнення й систематизація знань
Діти! Зараз я кожній команді буду давати завдання, яке називається “Закінчіть фразу”. Якщо ви всі правильно будете відповідати, то команда одержить -5балів.
І так розпочнемо наше змагання .
Першу фразу буде закінчувати
Лот 1 “Бліц-розминка” (з мікрофоном)
1)Оксиди класифікуються на кислотні, амфотерні й... (Основні)
2)Складна речовина, що складається з атомів металу і кислотного залишку,
(Сіль)
3) Кислотні оксиди не взаємодіють з...(Кислотами)
4)Реакція взаємодії між кислотами й основами називається... (Нейтралізація)
5) За кількістю атомів Гідрогену кислоти поділяються на... (Одно, двох, триосновні)
6) У лужному середовищі фенолфталеїн набуває кольору... (Малинового)
7) Складні речовини, що складаються з атомів металу й Оксигену, називають ся... (Оксидами)
8) У результаті взаємодії кислотного й основного оксидів утворюється... (Сіль)
9)Розчинні у воді основи називаються...(Лугами)
10) Основні оксиди не взаємодіють з...(Основами)
Лот 2 “Поле чудес”.
Це конкурс капітанів. Хто швидше справиться із завданням. Оцінку отримають капітани. Це завдання виконується на дошці. До дошки запрошуються капітани обох команд. А в цей час члени команди за кожним із своїх капітанів записують в зошит.
Завдання. З’єднайте стрілочками із центральною речовиною тільки ті речовини, що можуть із нею взаємодіяти, запишіть рівняння хімічних реакцій.

Команда 1
![]() | ![]() |
Рівняння реакцій: 1) BaO+ 2HCI BaCl2+2H2O
![]()
2) NaOH+ HCI NaCl+ H2O
![]()
![]()
3) 2AI +6HCI 2AICI3+3H2
4) Cu + HCI
![]()
![]()
5) AgNO3 + HCI AgCI + HNO3
6) SiO2 +2HCI H2SiO2 +Cl2
Перша команда перевіряє правильність завдання капітана команди.
і доказати чому саме так і чи правильно капітан, виконав завдання. Одне завдання -1 бал.
Я згідна з вашим доказом.
Команда 2


![]() |
![]() |
Рівняння реакцій: 1) K2O + H2SO4 K2 SO4+ H2O
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 |















